czwartek, 18 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualności„Czekamy tylko na same zawody”

„Czekamy tylko na same zawody”

W najbliższą sobotę 8 lipca na toruńskiej Motoarenie zmierzy się czołówka europejskich drifterów w ramach cyklu Drift Masters GP. W gronie faworytów do stanięcia na najwyższym stopniu podium jest zwycięzca tegorocznego Nürburgring Drift Cup Adam „Rubik” Zalewski.

Adam Rubik Zalewski

Czwarta z sześciu rund tegorocznego sezonu Drift Masters GP odbędzie się w Toruniu na Motoarenie, gdzie na potrzeby sobotniego widowiska wylano aż 700 ton asfaltu. Po raz ostatni liga gościła tutaj w sezonie 2015.

Jednym z głównych faworytów do zwycięzca w Toruniu jest młody koszalinianin, zawodnik Zestino Team Adam „Rubik” Zalewski, który po trzech rundach sezonu 2017, w klasyfikacji generalnej ligi DMGP zajmuje wysoką 2 pozycję.

Przygotowania do najbliższych zawodów Drift Masters GP na Motoarenie w Toruniu idą pełną parą. Na dzień dzisiejszy auto jest już gotowe do startu i czekamy tylko na same zawody. Patrząc na poprzednie starty w DMGP w tym sezonie, jestem dobrej myśli. Mam nadzieję, że w drugiej części sezonu uda mi się jeszcze coś wywalczyć, zwłaszcza że jestem wysoko w klasyfikacji generalnej. Jak dobrze pamiętam, podczas ostatnich zawodów na Motoarenie udało mi się zająć 1 miejsce w kwalifikacjach. Chciałbym powtórzyć to osiągniecie.” – powiedział Adam „Rubik” Zalewski.

Zawodnicy startujący w Toruniu mają o co walczyć. Pula nagród pieniężnych wynosi 40 tysięcy Euro. Zwycięzca otrzymuje czek na 8 tysięcy Euro. Zawodnik z drugiej pozycji wygrywa 6 tysięcy, zdobywca trzeciego miejsca dostaje 4 tysiące natomiast zawodnik z czwartego miejsca – 3 tysiące Euro. Od miejsca 5. do 8. każdy kierowca wygrywa po 2 tysiące Euro. Za miejsca od 9. do 16. nagroda wynosi 1000 Euro. Każdy kto zakończy swoją rywalizację na etapie Top 32 otrzymuje nagrodę 200 Euro.

Drift Masters Grand Prix to polska profesjonalna liga driftingowa organizowana od 2014 roku. Celem ligi jest współpraca z najlepszymi zawodnikami na świecie, propagowanie wyczynowej jazdy autem na torach i specjalnie przygotowanych obiektach, dbanie o bezpieczeństwo zarówno kibiców jak i zawodników, organizacja najlepszej ligi driftingowej w Europie oraz popularyzacja wśród kibiców driftingu jako mistrzostwa w precyzyjnym i bezpiecznym prowadzenia auta.

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Obiady czwartkowe – checklisty, asapy, musy dla bobasów [podcast]

Obiady czwartkowe. W tym zupełnie nowym formacie postaram się zabrać Was w podróż po świecie motoryzacji i......

Kacper Osek wraca do ścigania na Slovakia Ring

Po dłuższej przerwie spowodowanej odwołaniem rundy na torze Grobnik, Kacper Osek powraca do rywalizacji w ramach Swift...

Kierowca Volkswgena Arteona zlokalizowany! Grozi mu wysoka kara

Volkswagen Arteon poszukiwany przez policję
Kierowca Volkswagena Arteona, a w zasadzie drogowy bandyta, który tydzień temu doprowadził do niebezpiecznego wypadku na trasie...

Toyota GR Yaris H2 napędzana wodorem wystartuje w Rajdzie Belgii

Toyota GR Yaris H2
Toyota od lat pracuje nad rozwojem technologii hybrydowej, ale równoległe rozwija napędy elektryczne i technologię wodorową. Tę...

Autostrada A4 – dziś wielka akcja policji. Będą kontrole drogowe

Policja akcja autostrada A4
Autostrada A4 będzie przez cały dzień pod specjalną kontrolą policji. Funkcjonariusze będą sprawdzać, czy kierowcy stosują się...

NAJPOCZYTNIEJSZE