piątek, 21 stycznia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdyINNECzwarty czas Szejów po pierwszym dniu Rajdu Barbórka

Czwarty czas Szejów po pierwszym dniu Rajdu Barbórka

Odcinek specjalny w centrum Pruszkowa rozpoczął zmagania w 59. Rajdzie Barbórka. Jarosław i Marcin Szejowie zajęli na jego trasie znakomite 4. miejsce. Bracia z Ustronia byli najlepszą z załóg startujących Hyundaiami i20 R5. Jutro na zawodników czeka pięć odcinków specjalnych oraz legendarna Karowa.

Rajd Barbórka rozpoczął się od przejazdu widowiskowego superoesu w centrum Pruszkowa. Załogi walczyły tam na trasie o długości 3,6 km. Kibiców ekscytowała m.in. beczka oraz wjazd ciasnym ślimakiem na parking galerii handlowej. To przypominało sceny rodem z amerykańskich filmów akcji.

Jarosław i Marcin Szejowie zajęli bardzo dobre 4. miejsce. Załoga Hyundai Poland Racing pokonała większość rywali, z którymi na co dzień ściga się w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Warto dodać, że do 3. miejsca załoga z Ustronia traci zaledwie 2,29 s. Przed Szejami znaleźli się wyłącznie kierowcy, którzy w przeszłości sięgali po tytuły mistrza Polski.

Jutro na zawodników czeka pięć odcinków specjalnych. Najlepsze załogi rajdu zmierzą się później na Ogólnopolskim Kryterium Asów na ulicy Karowej. Zanim to się jednak wydarzy, Jarosław Szeja pokona odcinek specjalny po Autodromie Bemowo ze zwycięzcą charytatywnej licytacji na rzecz Fundacji Fascynujący Świat Dziecka.

Jarosław Szeja: – Dzisiejszy przejazd przez superoes w Pruszkowie traktujemy jako rozgrzewkę przed dalszą rywalizacją. To był dopiero pierwszy odcinek specjalny imprezy. Jutro będziemy ścigali się na Słomczynie, Służewcu oraz Bemowie. To tam rozstrzygną się losy miejsc na podium. Początek był dobry – warto zwrócić uwagę, że przed nami znaleźli się tylko mistrzowie Polski. Jesteśmy zatem w znakomitym towarzystwie i mamy nadzieję, że jutro potwierdzimy dobre tempo.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Ogier zdobywa czwartkowe zbocza Monte Carlo

Gospodarze najlepiej rozpoczęli wieczorne zmagania na oesach 90. Rajdu Monte-Carlo. Sebastien Ogier w Toyocie triumfował na obu...

GR Yaris Rally1 i Puma Rally1 w Parku Serwisowym

Toyota GR Yaris Rally1 i Ford Puma Rally1 Hybrid 2022 w Parku Serwisowym przed Rajdem Monte Carlo.

Konrad Dąbrowski na juniorskim podium Rajdu Dakar 2022

14 stycznia zakończyła się 44. edycja Rajdu Dakar, który po raz trzeci odbywał się w Arabii Saudyjskiej....

VI SuperOES Tor Poznań

Filmowe podsumowanie z przejazdów na VI SuperOESie Torze Poznań z 15 stycznia 2022 roku.

1. Rajd Ziemi Sanockiej KJS

Jeżeli chcecie wziąć udział w fajnej imprezie o randzie KJS, to mamy dla Was idealną propozycję -...

NAJPOCZYTNIEJSZE