czwartek, 8 grudnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościCzwarty GR Yaris Rally1 trafi na wynajem?

Czwarty GR Yaris Rally1 trafi na wynajem?

Toyota poważnie zastanawia się nad wynajmem czwartego GR Yarisa Rally1 na wybrane rundy Rajdowych Mistrzostw Świata. Ekipa Gazoo Racing bada rynek i czeka na zapytania od klientów prywatnych. W rachubę wchodzi jedynie najem.

Kilka dni temu Toyota i Hyundai odsłonili karty, prezentując swoje składy na przyszły rok. W ekipie urzędujących mistrzów świata nie doszło do spektakularnych roszad, zmieniła się tylko koncepcja. Takamoto Katsuta „awansował” do głównego zespołu, z myślą o dzieleniu roli trzeciego, punktującego zawodnika z Sebastianem Ogierem. W momencie, gdy Francuz pojawi się na starcie, Japończyk zbierać będzie wyłącznie doświadczenie. Należy zauważyć, że ośmiokrotny czempion Mistrzostw Świata kontynuuje okrojony program startów, przez co w wielu eliminacjach jedna z maszyn pozostanie nieobsadzona… Toyota zastanawia się więc nad uruchomieniem specjalnego, klienckiego programu wynajmu swojego samochodu.

fot. Toyota Gazoo Racing WRT – oficjalny profil Facebook

Wystarczy złożyć zapytanie

Pomysł okazjonalnego wynajmu czwartej maszyny ze stajni Toyoty skomentował Jari-Matti Latvala, szef zespołu. Fin nie wyklucza, że Toyota otworzy specjalny program dla klientów:

Znamy już dokładnie nasz przyszłoroczny skład, wiemy jak wyglądać będzie sezon. Nadal jednak rozważamy, czy wynająć ostatniego GR Yarisa na siedem rajdów Mistrzostw Świata. Co ważne, w grę wchodzi wyłącznie najem, nic więcej. Jeżeli znajdzie się zainteresowany, przemyślimy tę opcję. Obecnie badamy rynek i sprawdzamy, czy jest ktoś chętny. Wiemy, że pod uwagę bierzemy wyłącznie opcje biznesowe, podczas wynajmu maszyna nie będzie puntkować do klasyfikacji. Pojawiły się wstępne zapytania, ale za wcześnie na konkrety”.

fot. M-Sport – oficjalny profil Facebook

Za przykładem M-Sportu?

O tym, że to gra warta świeczki świadczy współpraca M-Sportu z Jourdanem Serderidisem, greckim biznesmenem z belgijskimi korzeniami. Serderidis stał się pierwszym, prywatnym nabywcą samochodu królewskiej klasy Rally1, a obsługą maszyny zajmuje się naturalnie… stajnia Malcolma Wilsona. Grek wziął udział w tym sezonie w dwóch rajdach krajowych w Belgii (Rallye de Hannut, Rallye des Ardennes – dwa zwycięstwa) oraz trzech eliminacjach Rajdowych Mistrzostw Świata (Kenia – 7. miejsce, Grecja – DNF, Katalonia – 28. miejsce). Choć Gazoo Racing nie zamierza sprzedawać swojej maszyny, przykład Jourdana pokazuje, że przekazanie pojazdu w ręce klienta nie musi skończyć się katastrofą. Z drugiej jednak strony, w przypadku poważnej kraksy, występy Takamoto Katsuty mogą być zagrożone…

Jeśli macie nieco wolnej gotówki i odwagę na podróżowanie mistrzowską konstrukcją, nie zwlekajcie i skontaktujcie się z rajdowym oddziałem Gazoo Racing. Dokładną specyfikację techniczną Toyoty GR Yaris Rally1 znajdziecie oczywiście na oficjalnej stronie tej drużyny.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Track Day Trophy – Torowa Barbórka w śnieżnych szatach

Borys piotrowski Barbórka TDT bmw compact
Track Day Trophy - finał tegorocznego sezonu tej ligi był prawdziwym baletem na śniegu. Szczególną gracją i...

Sprinty w F1 2023 – oficjalna lista potwierdzona

Sprinty w F1 2023 odbędą się sześć razy
Sprinty w F1 odbędą się w sezonie 2023 dwa razy częściej. Włodarze Formuły 1 potwierdzili oficjalną listę...

Zandvoort zostaje w kalendarzu F1. Grand Prix Holandii do 2025 roku

Zandvoort pozostaje w F1 do 2025 roku
Zandvoort nadal będzie gospodarzem Grand Prix Holandii. Władze F1 potwierdziły, że holenderski tor zostanie w kalendarzu przez...

Sebastian Vettel wróci do F1? Co będzie robił?

Sebastian Vettel
Sebastian Vettel dopiero kilka tygodni temu pożegnał się z F1 w roli kierowcy. Tymczasem w kuluarach pojawia...

Tor Poznań ugości… wyścigi ciężarówek FIA ETRC

FIA ETRC
To już oficjalna wiadomość. Na Tor Poznań zawitają... wyścigi ciężarówek! Obiekt w wielkopolsce zostanie gospodarzem czwartej rundy...

NAJPOCZYTNIEJSZE