Czwarty GR Yaris Rally1 trafi na wynajem?

500
GR Yaris Rally1
fot. Toyota Gazoo Racing WRT - oficjalny profil Facebook

Toyota poważnie zastanawia się nad wynajmem czwartego GR Yarisa Rally1 na wybrane rundy Rajdowych Mistrzostw Świata. Ekipa Gazoo Racing bada rynek i czeka na zapytania od klientów prywatnych. W rachubę wchodzi jedynie najem.

Kilka dni temu Toyota i Hyundai odsłonili karty, prezentując swoje składy na przyszły rok. W ekipie urzędujących mistrzów świata nie doszło do spektakularnych roszad, zmieniła się tylko koncepcja. Takamoto Katsuta „awansował” do głównego zespołu, z myślą o dzieleniu roli trzeciego, punktującego zawodnika z Sebastianem Ogierem. W momencie, gdy Francuz pojawi się na starcie, Japończyk zbierać będzie wyłącznie doświadczenie. Należy zauważyć, że ośmiokrotny czempion Mistrzostw Świata kontynuuje okrojony program startów, przez co w wielu eliminacjach jedna z maszyn pozostanie nieobsadzona… Toyota zastanawia się więc nad uruchomieniem specjalnego, klienckiego programu wynajmu swojego samochodu.

fot. Toyota Gazoo Racing WRT – oficjalny profil Facebook

Wystarczy złożyć zapytanie

Pomysł okazjonalnego wynajmu czwartej maszyny ze stajni Toyoty skomentował Jari-Matti Latvala, szef zespołu. Fin nie wyklucza, że Toyota otworzy specjalny program dla klientów:

Znamy już dokładnie nasz przyszłoroczny skład, wiemy jak wyglądać będzie sezon. Nadal jednak rozważamy, czy wynająć ostatniego GR Yarisa na siedem rajdów Mistrzostw Świata. Co ważne, w grę wchodzi wyłącznie najem, nic więcej. Jeżeli znajdzie się zainteresowany, przemyślimy tę opcję. Obecnie badamy rynek i sprawdzamy, czy jest ktoś chętny. Wiemy, że pod uwagę bierzemy wyłącznie opcje biznesowe, podczas wynajmu maszyna nie będzie puntkować do klasyfikacji. Pojawiły się wstępne zapytania, ale za wcześnie na konkrety”.

fot. M-Sport – oficjalny profil Facebook

Za przykładem M-Sportu?

O tym, że to gra warta świeczki świadczy współpraca M-Sportu z Jourdanem Serderidisem, greckim biznesmenem z belgijskimi korzeniami. Serderidis stał się pierwszym, prywatnym nabywcą samochodu królewskiej klasy Rally1, a obsługą maszyny zajmuje się naturalnie… stajnia Malcolma Wilsona. Grek wziął udział w tym sezonie w dwóch rajdach krajowych w Belgii (Rallye de Hannut, Rallye des Ardennes – dwa zwycięstwa) oraz trzech eliminacjach Rajdowych Mistrzostw Świata (Kenia – 7. miejsce, Grecja – DNF, Katalonia – 28. miejsce). Choć Gazoo Racing nie zamierza sprzedawać swojej maszyny, przykład Jourdana pokazuje, że przekazanie pojazdu w ręce klienta nie musi skończyć się katastrofą. Z drugiej jednak strony, w przypadku poważnej kraksy, występy Takamoto Katsuty mogą być zagrożone…

Jeśli macie nieco wolnej gotówki i odwagę na podróżowanie mistrzowską konstrukcją, nie zwlekajcie i skontaktujcie się z rajdowym oddziałem Gazoo Racing. Dokładną specyfikację techniczną Toyoty GR Yaris Rally1 znajdziecie oczywiście na oficjalnej stronie tej drużyny.