Dla wielu z nas gry wyścigowe stały się synonimem dzieciństwa. Czy jesteśmy właśnie świadkami smutnego końca tego gatunku?
Powrót ze szkoły, szybka przekąska i pad w dłoń! Jesteśmy przekonani, że wielu naszych czytelników właśnie tak przypomina sobie słodkie lata dzieciństwa. Kto z nas nie zarywał nocek próbując zaliczyć wszystkie wyzwania w serii Gran Turismo? Ilu z nas „katowało” elektroniczne trasy legendarnego Colina McRae Rally 2.0? W końcu, kto nie tuningował wymarzonego auta w jednej z najlepszych gier w historii – Need For Speed Most Wanted?
Dziś mogłoby się wydawać, że gatunek gier wyścigowych wolno „umiera”… Brak bowiem nowych, spektakularnych produkcji, które mogłyby wychowywać kolejne pokolenia petrol headów. Brak sztandarów motoryzacji pokroju starego Gran Turismo, Colina, NFS i Forzy.
Zobacz też: „Włoska robota”. Kowalczyk i Hryniuk debiutują w Mistrzostwach Europy
Ekipa tvgry wzięła ten temat na warsztat, rozkładając go na czynniki pierwsze. W blisko dwudziestominutowym materiale poruszanych jest wiele istotnych zagadnień – od realiów poszczególnych okresów wydawniczych, przez charakterystykę branży, zmianę trendów czy… nostalgię za młodością. Twórcy zauważają również wzrost popularności wszelkiego rodzaju symulatorów i znacznie lepszy dostęp do profesjonalnego sprzętu do simracingu.
Przeczytaj również: Zmarł Chris Gauthier – Neville z gry Need For Speed Carbon
Materiał nie stawia jednej, słusznej tezy, zachęcając widza do refleksji. Podążymy tą samą ścieżką – czy uważacie, iż jesteśmy dziś świadkami „łabędziego śpiewu” gier wyścigowych? A może nie ma powodu do płaczu i wystarczy tylko zaakceptować ewolucję tego gatunku? Zachęcamy do dyskusji, a w międzyczasie… do zobaczenia na wirtualnych torach i oesach!
Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.
Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 44. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!
Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.