Baja Poland to bez wątpienia najważniejszy rajd cross conutry organiozwany w Polsce. Będący rundą Pucharu Świata od zawsze jest bardzo wymagający dla zawodników i morderczy dla ich maszyn. Krzysztof Hołowczyc stawał na najwyższym stopniu podium tego rajdu osiem razy i ma zamiar zrobić to kolejny, dziewiąty już raz.

Rywalizacja rozpocznie się w najbliższy piątek, 25 sierpnia. Załogi rozpoczą zmagania od sześciokilometrowego prologu rozgrywanego w Szczecinie, na terenie strzelnicy wojskowej, zlokalizowanej bardzo blisko centrum miasta. Tutaj kibice będą mieli okazję odwiedzić miasteczko rajdowe i z bliska zobaczyć jak wygląda praca serwisów. Po prologu załogi przejadą na Wały Chrobrego, gdzie odbędzie się uroczysty start.

Zobacz także: Baja Poland 2023 – harmonogram

W sobotę na zawodników czekają najbardziej wymagające, a tym samym najważniejsze odcinki specjalne rajdu. Dwie długie, bo aż 160 kilometrowe próby zlokalizowane na poligonie w Drawsku Pomorskim. To tam, najprawdopodobniej rozdane zostaną karty. Dodatkowym elementem, który może wpłynąć na rywalizację jest pogoda – synoptycy zapowiadają załamanie pogody właśnie w najbliższy weekend. Sobotę zawodnicy zakończą dzień wieczorem, parkując swoje auta w parcu ferme w Szczecinie.

W niedzielę przyjdzie czas na finałową próbę, trzydziestokilometrowy odcinek specjaly Dobra-Szczecin, pokonywany dwukrotnie. Pierwsi zawodnicy pojawią się na mecie rajdu o godzinie 14:30.

Krzysztof Hołowczyc z Łukaszem Kurzeją wystartują swoim MINI JCW Rally przygotowanym przez renomowany zespół X-Raid. Start naszej załogi jest elementem programu przygotującego, do rywalizacji w rajdzie Dakar 2024. Baja Poland to jedyna okazja dla kibiców, aby zobaczyć w Polsce MINI w barwach AzotoPower.

„Nie mogę się doczekać, kiedy pokażemy się naszym, polskim kibicom w rajdowym MINI. Baja Poland to święto cross country w naszym kraju. Szczecin, gmina Dobra i Drawsko już dawno stały się stolicą tej dycypliny. Możemy spodziewać się znakomitej atmosfery, ciekawych tras i rywalizacji. Oczywiście jak zawsze jedziemy po to, żeby wygrać i kolejny, raz stanąć na najwyższym stopniu podium Baja Poland.” – dodał Krzysztof Hołowczyc

Harmonogram Baja Poland 2023:

Piątek 25/08

16:35 SS PROLOG – SZCZECIN (5,80 km)

17:00 SERWIS A

19:00 CEREMONIA STARTU

Sobota 26/08

9:00 SS2 CSB DRAWSKO (160 km)

12:20 SERWIS B

13:40 SS3 CSB DRAWSKO (160 km)

16:15 SERWIS C

Niedziela 27/08

9:10 SS4 DOBRA – SZCZECIN (30,70 km)

11:00 SERWIS D

12:10 SS5 DOBRA – SZCZECIN (30,70 km)

14:30 META