piątek, 21 stycznia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościDakar 2022: Niezwykły prezent Nassera dla Rebellion Racing

Dakar 2022: Niezwykły prezent Nassera dla Rebellion Racing

„To prawdziwy książę!” – tymi słowami szef zespołu Rebellion Racing, Alexander Pesci, określił Nassera Al-Attiyah, który oddał zespołowi swoją zwycięską Toyotę Hilux po tym, jak auto Pesci’ego spłonęło na testach. Dzięki niezwykłemu gestowi Katarczyka Romain Dumas i Remi Boulanger będą mogli wystartować w rajdzie.

Romain Dumas i Remi Boulanger jednak staną na starcie Rajdu Dakar 2022! Zdążyli się już pożegnać z tą myślą, bowiem przekazali swoje auto szefowi zespołu Rebellion Racing po tym, jak Buggy DXX Alexandra Pesci spłonęło na testach 4 dni przed startem.

Z odsieczą przyszedł im Nasser Al-Attiyah, który postanowił przekazać zespołowi swoją Toyotę Hilux, którą wygrał Dakar 2019. Ta operacja udała się dzięki temu, że auto Nassera znajdowało się w jego muzeum w Doha, zatem udało się je szybko przetransportować do saudyjskiego Jeddah.

W ten sposób zwycięska Toyota Nassera Al-Attiyah i Mathieu Baumela trafia w ręce Romaina Dumasa, francuskiego kierowcy specjalizującego się w wyścigach endurance – ma na swoim koncie m.in. 20 startów w 24h Le Mans, a także w Pikes Peak. U jego boku w Toyocie zasiądzie Remi Boulanger, który jest bratem Edouarda – pilota Stephane’a Peterhansela (wygrali razem Dakar 2021). Z pewnością start Toyotą Hilux będzie dla nich wyzwaniem, bowiem mieli w rajdzie startować autem typu buggy, więc będą musieli się „zaprzyjaźnić” z rajdówką 4×4.

„To pozwoli mi kontynuować naukę. Chcemy się wjeździć bez pośpiechu w tę maszynę, która jest urzędującym mistrzowskim autem Pucharu Świata. Po prostu chcę być każdego wieczoru na biwaku, a przede wszystkim dotrzeć do finałowego podium…” – mówi Romain Dumas.

 

AM

Fot. Internet

Anna Michalska
Twórca portalu crosscountrypolska.pl, fanatyczka rajdów cross-country, licencjonowany sędzia sportu samochodowego i motocyklowego, kocha góry i podróże.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Ogier zdobywa czwartkowe zbocza Monte Carlo

Gospodarze najlepiej rozpoczęli wieczorne zmagania na oesach 90. Rajdu Monte-Carlo. Sebastien Ogier w Toyocie triumfował na obu...

GR Yaris Rally1 i Puma Rally1 w Parku Serwisowym

Toyota GR Yaris Rally1 i Ford Puma Rally1 Hybrid 2022 w Parku Serwisowym przed Rajdem Monte Carlo.

Konrad Dąbrowski na juniorskim podium Rajdu Dakar 2022

14 stycznia zakończyła się 44. edycja Rajdu Dakar, który po raz trzeci odbywał się w Arabii Saudyjskiej....

VI SuperOES Tor Poznań

Filmowe podsumowanie z przejazdów na VI SuperOESie Torze Poznań z 15 stycznia 2022 roku.

1. Rajd Ziemi Sanockiej KJS

Jeżeli chcecie wziąć udział w fajnej imprezie o randzie KJS, to mamy dla Was idealną propozycję -...

NAJPOCZYTNIEJSZE