sobota, 3 czerwca, 2023
Strona głównaAktualnościDAKAR 2022: Wypadkowy 7. etap

DAKAR 2022: Wypadkowy 7. etap [VIDEO, FOTO]

7. etap Rajdu Dakar 2022 dał w kość większości zawodników. Kilku z nich zupełnie szczęście nie dopisało. Długi i trudny oes obfitował w wypadki, niektóre dość groźne. Część zawodników musiała na tym etapie pożegnać się z rajdem.

Zderzenie czołowe to typ wypadku, który na Dakarze nie zdarza się często. Zdarzył się jednak na 7. etapie dwóm załogom pojazdów SSV. Rosjanie Sergei Kariakin i Anton Vlasiuk „spotkali” się z włoską załogą Marco Carrara / Enrico Gaspari. Włoski kierowca po wypadku potrzebował pomocy medycznej.

Inna załoga SSV, Holendrzy Gert-Jan Van Der Valk i Branco De Lange, z kolei zaliczyli dość spektakularną rolkę na ściętej wydmie:

Rolują także większe pojazdy – ciężarówki nie są tu wyjątkiem. Nieprzyjemna rolka przy dużej prędkości na 7. etapie przydarzyła się holenderskiej załodze jednej z najciekawszych ciężarówek w tegorocznym Dakarze o nazwie International Scania Lonestar. Maurik Van Den Heuvel, Martijn Van Rooij i Wilko Van Oort wyszli z tego wypadku bez szwanku, ale pojazdu nie udało się naprawić, więc zespół Dakar Speed w niedzielę zakończył udział w rajdzie.

Największym pechowcem, jeśli chodzi o wypadki na 7. etapie, okazał się natomiast motocyklista Daniel Sanders, który do tego momentu znajdował się na 3 miejscu w generalce motocyklistów. Nie dość, że w wyniku swojego wypadku złamał łokieć i stracił marzenia o dakarowym podium, to na dodatek nawet nie dotarł do oesu. Więcej o wypadku Sandersa piszemy TUTAJ

 

AM

Fot. Facebook / Sergei Kariakin, ASO / Horacio Cabilla

Anna Michalska
Twórca portalu crosscountrypolska.pl, fanatyczka rajdów cross-country, licencjonowany sędzia sportu samochodowego i motocyklowego, kocha góry i podróże.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Skradzione Mitsubishi Evo! Liczymy na #wykopefekt [Warszawa]

Skradzione Evo IX Warszawa
Kradzieże nikogo w Polsce nie dziwią, jednak kradzież Mitsubishi Evo, to nie jest już coś tak oczywistego....

Deklasacja Verstappena w kwalifikacjach do GP Hiszpanii. Dramat Leclerca i Pereza

GP Hiszpanii_kwalifikacje
Max Verstappen nie pozostawił złudzeń, który kierowca jest najszybszy podczas weekendu o Grand Prix Hiszpanii. Holender zdobył...

Grzegorz Grzyb i Adam Binięda wygrywają 42. Rajd Podlaski – RSMP 2023

Grzegorz Grzyb i Adam Binięda wygrywają 42. Rajd Podlaski! Załoga Skody Fabia Rally2 Evo spokojnie dowiozła do...

WRC2 Day 2 Highlights I Rally Italia Sardegna 2023

Rajd Sardynii 2023
WRC2 Day 2 Highlights I Rally Italia Sardegna 2023 to najlepsze ujęcia z piątkowych odcinków Rajdu Sardynii...

Sebastien Ogier dostał karę 1000 euro. Zadecydowała sekunda

Sebastien Ogier dostał karę 1000 euro podczas Rajdu Sardynii
Sebastien Ogier złamał regulamin Rajdu Sardynii w punkcie dotyczącym tankownia. Kierowca został ukarany reprymendą i zawieszoną grzywną...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here