czwartek, 20 stycznia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościDAKAR 2022: Wypadkowy 7. etap

DAKAR 2022: Wypadkowy 7. etap [VIDEO, FOTO]

7. etap Rajdu Dakar 2022 dał w kość większości zawodników. Kilku z nich zupełnie szczęście nie dopisało. Długi i trudny oes obfitował w wypadki, niektóre dość groźne. Część zawodników musiała na tym etapie pożegnać się z rajdem.

Zderzenie czołowe to typ wypadku, który na Dakarze nie zdarza się często. Zdarzył się jednak na 7. etapie dwóm załogom pojazdów SSV. Rosjanie Sergei Kariakin i Anton Vlasiuk „spotkali” się z włoską załogą Marco Carrara / Enrico Gaspari. Włoski kierowca po wypadku potrzebował pomocy medycznej.

Inna załoga SSV, Holendrzy Gert-Jan Van Der Valk i Branco De Lange, z kolei zaliczyli dość spektakularną rolkę na ściętej wydmie:

Rolują także większe pojazdy – ciężarówki nie są tu wyjątkiem. Nieprzyjemna rolka przy dużej prędkości na 7. etapie przydarzyła się holenderskiej załodze jednej z najciekawszych ciężarówek w tegorocznym Dakarze o nazwie International Scania Lonestar. Maurik Van Den Heuvel, Martijn Van Rooij i Wilko Van Oort wyszli z tego wypadku bez szwanku, ale pojazdu nie udało się naprawić, więc zespół Dakar Speed w niedzielę zakończył udział w rajdzie.

Największym pechowcem, jeśli chodzi o wypadki na 7. etapie, okazał się natomiast motocyklista Daniel Sanders, który do tego momentu znajdował się na 3 miejscu w generalce motocyklistów. Nie dość, że w wyniku swojego wypadku złamał łokieć i stracił marzenia o dakarowym podium, to na dodatek nawet nie dotarł do oesu. Więcej o wypadku Sandersa piszemy TUTAJ

 

AM

Fot. Facebook / Sergei Kariakin, ASO / Horacio Cabilla

Anna Michalska
Twórca portalu crosscountrypolska.pl, fanatyczka rajdów cross-country, licencjonowany sędzia sportu samochodowego i motocyklowego, kocha góry i podróże.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Arctic Lapland Rally 2022 [Film]

Filmowe podsumowanie z 1 i 2 dnia zimowego rajdu Arctic Rally 2022 Dzień 2: https://www.youtube.com/watch?v=Orfg3x6K82M

Mikołaj Marczyk w gronie dziesięciu najlepszych kierowców rajdowych świata

Już wkrótce ukaże się pierwsze notowanie FIA Global Rally Ranking. To międzynarodowy ranking kierowców rajdowych. Według oficjalnych...

Najciekawsze moto-licytacje 30. finału WOŚP

30 stycznia 2022 odbędzie się jubileuszowy, trzydziesty finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku wolontariusze fundacji...

Prost odchodzi z Alpine. Co tam się dzieje?

Kilka dni temu z Alpine F1 odszedł Marcin Budkowski. Wczoraj o swoim odejściu z tego teamu poinformował...

DAKAR 2022: Historia jednego filmu

Na Dakarze często dzieją się dziwne, nietypowe rzeczy i taka też miała miejsce pod koniec tegorocznej edycji....

NAJPOCZYTNIEJSZE