sobota, 1 października, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościDAKAR 2022: Wypadkowy 7. etap

DAKAR 2022: Wypadkowy 7. etap [VIDEO, FOTO]

7. etap Rajdu Dakar 2022 dał w kość większości zawodników. Kilku z nich zupełnie szczęście nie dopisało. Długi i trudny oes obfitował w wypadki, niektóre dość groźne. Część zawodników musiała na tym etapie pożegnać się z rajdem.

Zderzenie czołowe to typ wypadku, który na Dakarze nie zdarza się często. Zdarzył się jednak na 7. etapie dwóm załogom pojazdów SSV. Rosjanie Sergei Kariakin i Anton Vlasiuk „spotkali” się z włoską załogą Marco Carrara / Enrico Gaspari. Włoski kierowca po wypadku potrzebował pomocy medycznej.

Inna załoga SSV, Holendrzy Gert-Jan Van Der Valk i Branco De Lange, z kolei zaliczyli dość spektakularną rolkę na ściętej wydmie:

Rolują także większe pojazdy – ciężarówki nie są tu wyjątkiem. Nieprzyjemna rolka przy dużej prędkości na 7. etapie przydarzyła się holenderskiej załodze jednej z najciekawszych ciężarówek w tegorocznym Dakarze o nazwie International Scania Lonestar. Maurik Van Den Heuvel, Martijn Van Rooij i Wilko Van Oort wyszli z tego wypadku bez szwanku, ale pojazdu nie udało się naprawić, więc zespół Dakar Speed w niedzielę zakończył udział w rajdzie.

Największym pechowcem, jeśli chodzi o wypadki na 7. etapie, okazał się natomiast motocyklista Daniel Sanders, który do tego momentu znajdował się na 3 miejscu w generalce motocyklistów. Nie dość, że w wyniku swojego wypadku złamał łokieć i stracił marzenia o dakarowym podium, to na dodatek nawet nie dotarł do oesu. Więcej o wypadku Sandersa piszemy TUTAJ

 

AM

Fot. Facebook / Sergei Kariakin, ASO / Horacio Cabilla

Anna Michalska
Twórca portalu crosscountrypolska.pl, fanatyczka rajdów cross-country, licencjonowany sędzia sportu samochodowego i motocyklowego, kocha góry i podróże.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Kacper Osek: „W Poznaniu chce po prostu cieszyć się jazdą”

Osek
Kacper Osek zaliczył naprawdę emocjonujący debiut w Swift Cup Europe. Świetne występy przeplatały się z licznymi problemami...

Znamy nowego mistrza Mazda MX-5 Cup Poland

Losy rywalizacji o tytuł mistrzowski w sezonie 2022 Unitel Mazda MX-5 Cup Poland powered by Hankook zostały...

Kolejny nowy zwycięzca w WORK STUFF Super S Cup

Jerzy Drabent został siódmym zwycięzcą w 11 rundach tegorocznego cyklu WORK STUFF Super S Cup. W piątkowym...

Toyota Carina ’95 E GTi Liftback odbudowana od podstaw – Gadanie kontrolne

Toyota Carina ’95 E GTi Liftback
Toyota Carina '95 E GTi Liftback – nie brzmi jak coś co warto rozebrać do ostatniej śrubki...

Ławski wygrywa piątkowe Trofeo di serie

Ubiegłoroczny mistrz Trofeo di serie Piotr Ławski odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie 2022 podczas przedostatniej rundy...

NAJPOCZYTNIEJSZE