niedziela, 29 stycznia, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościDamian Boncela i Jacek Wasilewski Mistrzowie klasy RN3 zakończyli sezon RSMŚL i...

Damian Boncela i Jacek Wasilewski Mistrzowie klasy RN3 zakończyli sezon RSMŚL i RMP 2022

Damian Boncela i Jacek Wasilewski mogą zdecydowanie zaliczyć sezon 2022 do udanych. Załoga korzystając z KII Picanto II RallyN zdobyła tytuły Mistrzów RallyN3 w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska oraz Rajdowych Mistrzostwach Południa 

Skierniewicko – Pabianicka załoga, bo tam mieszka kierowca Damian i pilot Jacek, ma powody do zadowolenia z wyników osiągniętych w tym sezonie, gdyż na pewno  nie tak to widzieli podczas startu w pierwszym rajdzie w tym roku.

Swój sezon zaczęli Rajdem Festiwalowym w klasie Classic dobrze znanym wszystkim na odcinkach Fiatem Cinquecento. Niestety albo tym razem stety awarie w aucie dokuczały załodze od kilku rajdów. To przerosło samego kierowcę i kilka dni po powrocie z rajdu Damian przesiadł się do nowego auta. Kia Picanto do Pucharu RallyN. Jak się teraz okazuje był to strzał w dziesiątkę.

Zespół “Damian Boncela Motorsport” odnosił sukcesy na niezwykle trudnych odcinkach specjalnych Rajdu Małopolski, Rajdu Wisły i  Rajdu Cieszyńskiej Barbórki. Te Trzy kultowe rajdy wystarczyły do tego aby przypieczętować Mistrzowskie Tytuły. Warto zwrócić uwagę również co się działo podczas Rajdu Wisły. Załoga zdobyła 4 miejsce w Klasyfikacji Generalnej Rajdu pokazując innym, że autem tej klasy też można osiągać sukcesy. Po tym wydarzeniu nazwiska Boncela i Wasilewski,były na ustach większości zawodników startujących w cyklu. Damian Boncela i Jacek Wasilewski

Ostatni Rajd Cieszyńska Barbórka, po rozmowie z zawodnikami była to już czysta przyjemność z jazdy. Dobrze poznane auto, zaufanie do opon. Pokazanie jak szybko można pokonywać Odcinki Specjalne i dawać frajdę z oglądania i jazdy dla publiczności.

Damian Boncela i Jacek Wasilewski nie zdradzili jeszcze konkretnych planów na sezon 2023. Wspomnieli o pojedynczych rundach RSMP oraz sezonie w RSMŚL.

Zapraszamy na profil załogi: Damian Boncela Motorsport

Źródło: Informacja prasowa

Damian Boncela i Jacek Wasilewski

Michał Kwapis
Zawodowo marketingowiec, po godzinach zatopiony w motoryzacji. Od wielu lat związany z różnymi mediami motoryzacyjnymi zarówno od strony tekstowej jak i fotograficznej.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

WOŚP MotoOrkiestra Zgierz 2023 – foto

Motoorkiestra WOŚP Zgierz 2023 drift
MotoOrkiestra Zgierz wróciła na pętlę autobusową Staffa/Parzęczewska! W dniu 29 stycznia 2023 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra...

Marko wyczuwa niepokój w Mercedesie

Doradca Red Bulla Helmut Marko twierdzi, że odejście Jamesa Vowlesa z Mercedesa i objęcie przez niego stanowiska...

Kamery w kaskach u wszystkich kierowców w sezonie 2023 Formuły 1

Formuła 1 podpisała umowę na dostarczanie technologii kamer w kaskach kierowców z Racing Force Group. Przez cały...

Wielkie powroty do F1! Jak wygląda ranking TOP 10 i czy znalazło się miejsce dla Kubicy?

Robert Kubica
Na kanale F1 pojawił się film o kierowcach, którzy wracali do tego sportu z przysłowiowej „emerytury”. W...

Kalendarz 2023 – VTEC Cup Poland

VTEC Cup Poland
VTEC Cup Poland możecie zobaczyć u nas zarówno w papierowym wydaniu Rally and Race jak i regularnie...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here