Damian Litwinowicz debiutuje w najmocniejszej klasie w Mistrzostwach Europy

Damian Litwinowicz

Już tylko godziny dzielą nas od zawodów Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy Rallycross w Holjes. Szwedzki obiekt otwiera dopiero sezon, więc apetyty zawodników i kibiców są ogromne. W najmocniejszej klasie SuperCars zadebiutuje Damian Litwinowicz.

Zobacz także: Bestia okiełznana. Damian Litwinowicz po testach 600 konnego Audi S1

Po odwołaniu rundy we Francji to Szwecja będzie gościć uczestników 1 rundy. Było więc wystarczająco dużo czasu na przygotowania i testy. Oczy polskich kibiców zwrócone są ponownie na Audi z Damianem Litwinowiczem, ale już nie w klasie ERX3, a w klasie ERX1. Polak zmierzy się aż z 18 rywalami w autach Supercars.

Damian Litwinowicz
Bardzo mocna stawka SuperCars w Mistrzostwach Europy Rallycross 2024

Zobacz także: Lista zgłoszeń na ERX Holjes

Nowe auto Damian serwisowane będzie przez Volland Racing. To tym autem wcześniej startował Mattias Ekstrom czy Andreas Bakkerud. To piekielnie szybkie Audi z najwyższej półki. Damian ma za sobą udane testy we Francji i na Węgrzech. Jest więc przygotowany do opanowania tego potężnego bolidu. Będzie musiał za to dostosować się do przyśpieszonej akcji. Teraz czas na chrzest bojowy.

Kibicuj z domu – relacja z Holjes w MotoWizji

Nie trzeba jechać do Szwecji, aby kibicować Damianowi. Wydarzenia na Holjes będzie można śledzić w polskiej telewizji. Krzysztof Woźniak oraz jego goście specjalni, czołowi polscy kierowcy rallycrossowi – Krzysztof Skorupski i Marcin Wicik, przedstawią biegi kwalifikacyjne, półfinały i finały „Magicznego Weekendu”. W sobotę i niedzielę będzie retransmisja wyścigów na antenie Motowizji.

Damian Litwinowicz
Nowe barwy Damiana Litwinowicza