Damian Litwinowicz na podium Mistrzostw Europy w Holjes

fot. Jakub Nitka

Zapowiadało się dobrze, a skończyło się bardzo dobrze. Po udanym debiucie w sobotę, dzisiaj Damian Litwinowicz ukończył rywalizacje w Supercars na podium!

Wczoraj 8 miejsce na koniec dnia, a dzisiejsza runda na 3 miejscu na 19 startujących zawodników. Już sobota zdradzała, że Damiana stać na więcej, ale jeden nie przejechany Joker Lap nieco przyćmił dobre czasy uzyskiwane w poszczególnych wyścigach. Dzisiaj już poszło znacznie lepiej. Podwójne eliminacje to więcej ścigania więc było więcej okazji do wjeżdżenia się nowym autem i dostosowanie do nowych warunków. Tak jak Damian wspominał w klasie SuperCars wszystko dzieje się znacznie szybciej i trzeba się szybko odnaleźć w tych warunkach bo przy tych prędkościach najmniejszy błąd to ogromna strata lub uszkodzenia auta.

Litwinowicz ukończył swój pół finał na drugiej pozycji za kolegą z zespołu – Yurym BELEVSKIY w bliźniaczym Audi. W finale startował z drugiej linii. Finalnie 2 rundę Mistrzostw Europy Rallycross w Holjes Damian ukończył na doskonałym trzecim miejscu.

Litwinowicz
fot. Jakub Nitka