Po długiej, zimowej przerwie w nadchodzący weekend wystartuje kolejny sezon Mistrzostw Europy Rallycross. Sezon 2023 rozpocznie się na Węgrzech, na torze Nyriad Racing Center. Jedynym Polakiem zgłoszonym w tym roku jest Damian Litwinowicz. Ubiegłoroczny Wicemistrz Europy wystartuje ponownie w klasie RX3.

– „Startuje ponownie w dobrze znanym czerwonym Audi S1 RX3 obsługiwanym przez Rolfa Vollanda i jego zespół Volland Racing. Ubiegłoroczny sezon pokazał, że bardzo dobrze sprawdziła się ta konfiguracja, czego efektem były końcowy wyniki. Oczywiście apetyt rośnie w miarę jedzenia. Jestem gotowy do walki!”- powiedział Litwinowicz.

Tegoroczny sezon składa się z pięciu rund i zakończy się już w sierpniu na torze Estering w Niemczech.

– „Sezon jest bardzo krótki, lecz napięty. Rozpoczynamy w Nyirad. Tor ten jest mi bardzo dobrze znany, gdyż pojawię się tam po raz czwarty. Część szutrowa jest bardzo fajna i szybka, nie brakuje tu prędkości, lecz łatwo o błąd.” – dodał Litwinowicz.

Nowością w tym sezonie jest relacja na żywo z każdej rundy na antenie telewizji Motowizja. Polscy kibice zobaczą każdą rundę z polskim komentarzem. Zapraszamy do kibicowania Damianowi.

Euro RX of Hungary Nyirád na żywo w Motowizji:

Niedziela, 30 kwietnia

godz. 11:30 – Q2 Euro RX3 / Euro RX1

godz. 13:30 – Q3 Euro RX3 / Euro RX1

godz. 15:00 – Q4 Euro RX3 / Euro RX1

godz. 16:05 – RX3 półfinały

godz. 17:00 – Euro RX1 półfinały / Euro RX3 & Euro RX1 finały

 

Tak było w zeszłym roku na torze Nyirad: