Sordo wskakuje do Hyundaia na Rajd Japonii. Solberg tylko popatrzy

408
Dani Sordo
Dani Sordo

Sordo i Carrera wystartują w listopadowym Rajdzie Japonii w barwach Hyundaia. To ostatnia runda kończąca tegoroczną rywalizacje w ramach WRC. Bardziej doświadczeni zawodnicy zastąpią Olivera Solberga i Eliotta Edmondsona, którzy żegnają się z ekipą.

Sordo i jego pilot Carrera zakończą tegoroczne występy za kierownica Hyundaia i20 N Rally1. Ekipa zajmuje miejsce Olivera Solberga i Eliotta Edmondsona, którzy w Rajdzie Japonii zaliczą tylko zapoznanie z trasą, a później przyjdzie im jedynie popatrzeć jak bardziej doświadczeni wystartują w zawodach.

Zobacz: Oliver Solberg opuszcza ekipę Hyundai Motorsport!

Dla hiszpańskiej ekipy będzie to piąty tegoroczny występ w ramach światowego czempionatu, ale pierwsze trzy występy mogą zaliczyć do udanych. W Portugalii, na Sardynii i w Grecji meldowali się na najniższym stopniu podium. Apetyt na zgarnięcie stawki będzie ogromny. Tym bardziej, że przed nimi jeszcze start w domowym Rajdzie Katalonii.

Dwa pozostałe samochody w stajni koreańskiej marki uzupełni skład: Ott Tanak i Martin Jarveoja oraz Thierry Neuville i Martijn Wydaeghe. Rajd Japonii startuje w dniach 10-13 listopada.

Nadal przyszłoroczny skład fabrycznej ekipy marki Hyundai jest owiany tajemnicą. Na razie wiadomo tylko tyle, że wyleciał z niego Oliver Solberg wraz ze swoim pilotem. Ott Tanak również nie określił się w kwestii dalszych występów. Estończyk może po trzech miesiącach zakończyć starty w barwach zespołu z powodu sytuacji rodzinnej.

Przeczytaj koniecznie: Hyundai, Ford i Honda zainteresowane F1. Z kim połączy się Red Bull?

Na giełdzie nazwisk ciągle pojawiają się nowe nazwiska. W ostatnim czasie przymierzano już takie kandydatury jak Andreas Mikkelsen, ale nawet Craig Breen. Do ostatecznych decyzji pozostało jeszcze trochę czasu.