czwartek, 2 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdySordo wskakuje do Hyundaia na Rajd Japonii. Solberg tylko popatrzy

Sordo wskakuje do Hyundaia na Rajd Japonii. Solberg tylko popatrzy

Sordo i Carrera wystartują w listopadowym Rajdzie Japonii w barwach Hyundaia. To ostatnia runda kończąca tegoroczną rywalizacje w ramach WRC. Bardziej doświadczeni zawodnicy zastąpią Olivera Solberga i Eliotta Edmondsona, którzy żegnają się z ekipą.

Sordo i jego pilot Carrera zakończą tegoroczne występy za kierownica Hyundaia i20 N Rally1. Ekipa zajmuje miejsce Olivera Solberga i Eliotta Edmondsona, którzy w Rajdzie Japonii zaliczą tylko zapoznanie z trasą, a później przyjdzie im jedynie popatrzeć jak bardziej doświadczeni wystartują w zawodach.

Zobacz: Oliver Solberg opuszcza ekipę Hyundai Motorsport!

Dla hiszpańskiej ekipy będzie to piąty tegoroczny występ w ramach światowego czempionatu, ale pierwsze trzy występy mogą zaliczyć do udanych. W Portugalii, na Sardynii i w Grecji meldowali się na najniższym stopniu podium. Apetyt na zgarnięcie stawki będzie ogromny. Tym bardziej, że przed nimi jeszcze start w domowym Rajdzie Katalonii.

Dwa pozostałe samochody w stajni koreańskiej marki uzupełni skład: Ott Tanak i Martin Jarveoja oraz Thierry Neuville i Martijn Wydaeghe. Rajd Japonii startuje w dniach 10-13 listopada.

Nadal przyszłoroczny skład fabrycznej ekipy marki Hyundai jest owiany tajemnicą. Na razie wiadomo tylko tyle, że wyleciał z niego Oliver Solberg wraz ze swoim pilotem. Ott Tanak również nie określił się w kwestii dalszych występów. Estończyk może po trzech miesiącach zakończyć starty w barwach zespołu z powodu sytuacji rodzinnej.

Przeczytaj koniecznie: Hyundai, Ford i Honda zainteresowane F1. Z kim połączy się Red Bull?

Na giełdzie nazwisk ciągle pojawiają się nowe nazwiska. W ostatnim czasie przymierzano już takie kandydatury jak Andreas Mikkelsen, ale nawet Craig Breen. Do ostatecznych decyzji pozostało jeszcze trochę czasu.

Jędrzej Stoner
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Załoga Postawka/Postawka w czołówce Monte-Carlo Historique

Postawka
Jubileuszowy, 25. Rallye Monte-Carlo Historique już za nami. Tegoroczna edycja okazała się wielki sukcesem dla biało-czerwonych. Na...

Prema ogłasza skład LMP2. Rosjanin zamiast Kubicy

Prema ogłasza skład w LMP2
Prema startuje kolejny sezon w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA. W barwach włoskiego sezonu, w którym w ubiegłym...

McRae wystartuje w ERC. Trzecie pokolenie rajdowego klanu

McRae
McRae to nazwisko, którego nie trzeba specjalnie przedstawiać w świecie rajdów. W tym sezonie w Rajdowych Mistrzostwach...

Kalendarz Tarmac Masters 2023

Tarmac
Przed nami ósmy sezon sportowej rywalizacji w ramach cyklu Tarmac Masters. Tegoroczna batalia zyska jednak nowy, istotny...

Partnerstwo z marką Stake gwoździem do trumny Alfa Romeo?

Stake
F1 to ogromny biznes, zaś kwestie sponsoringu czy partnerstwa medialnego to motor napędowy tego sportu. Nic więc...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here