piątek, 22 września, 2023
Strona głównaNA TOPIEDaniił Kwiat narzeka na decyzję FIA: „niesprawiedliwe rozwiązanie”

Daniił Kwiat narzeka na decyzję FIA: „niesprawiedliwe rozwiązanie”

Daniił Kwiat postanowił podzielić się swoją opinią na temat wojny w Ukrainie za pośrednictwem mediów społecznościowych. Czuje się dotknięty sankcjami nałożonymi na rosyjskich sportowców.

Daniił Kwiat to kierowca wyścigowy, który ma na swoim koncie występy w Formule 1. Przez sześć sezonów przewinął się w takich tempach jak Torro Rosso, Red Bull Racing czy AlphaTauri.

Przeczytaj koniecznie: FIA wydała oświadczenie w sprawie rosyjskich kierwców!

Aktualnie jest kierowcą zespołu G-Drive występującego w serii WEC. Ekipa jest wspierana przez rosyjski koncern naftowy Gazprom.

Daniił Kwiat
Daniił Kwiat

W momencie, gdy Ukraina mierzy się z atakiem Rosji, a FIA ogłosiła komunikat dotyczący obostrzeń dla rosyjskich i białoruskich kierowców wyścigowych i rajdowych, Kvyat podzielił się ze światem swoją opinią.

Rosyjski kierowca opublikował oświadczenie na Instagramie o następującej treści:

„Naprawdę liczę na pokojowe rozwiązanie tej sytuacji na Ukrainie i na to, że wszyscy będziemy mogli żyć w pokoju. Mam nadzieję, że wszystkie strony znajdą rozwiązanie, siedząc razem i prowadząc pełen szacunku dialog. Przeraża mnie widok dwóch narodów braterskich w konflikcie. Nie chcę, aby działania wojenne i wojny wpłynęły na przyszłość ludzkości, chcę, aby moja córka i wszystkie dzieci cieszyły się tym pięknym światem. Chciałbym również podkreślić i zwrócić się do wszystkich federacji sportowych na całym świecie, w tym do MKOl, że sport powinien pozostać poza polityką, a uniemożliwienie rosyjskim sportowcom i drużynom udziału w światowych zawodach jest niesprawiedliwym rozwiązaniem i sprzeciwia się temu, czego sport uczy nas w swojej zasadzie – jedności i pokój. Kto jeszcze, jeśli nie my, sportowcy, pomoże zjednoczyć narody w nadchodzących czasach.”

 

Jędrzej Stonerhttps://rallyandrace.pl/author/bboner/
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

NOWOŚCI

Maluch z silnikiem Subaru może być twój! Turbo żaba na sprzedaż

Fiat 126 elx z silnikiem Subaru 2.2 Turbo to jedyny w swoim rodzaju samochód, który opisywaliśmy na...

18 miesięcy w 1 minutę – budowa rajdowego Subaru Impreza 2023

Zobaczcie 18 miesięcy pracy wciśnięte w 1 minutę. Tak Subaru USA budowało najnowszą specyfikację rajdowej wersji Subaru...

Roman Baran zadowolony z debiutu w Wyścigu Szczawne


Ekipa Roman Baran Racing sfinalizowała swój 22 sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. To nie jedyna sportowa statystyka,...

Łukasz Zoll przed FIA CEZ na torze Nyirad

Przedostatnia runda FIA CEZ Rallycross odbędzie się w dniach 23-24 września na węgierskim torze w Nyirad z...

6 runda Rallycross MP i FIA CEZ – action wideo

Za nami wyścigowy weekend na Autodromie Słomczyn z Mistrzostwami Polski i FIA CEZ w Rallycrossie. Emocji na...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here