środa, 17 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiDaniił Kwiat narzeka na decyzję FIA: „niesprawiedliwe rozwiązanie”

Daniił Kwiat narzeka na decyzję FIA: „niesprawiedliwe rozwiązanie”

Daniił Kwiat postanowił podzielić się swoją opinią na temat wojny w Ukrainie za pośrednictwem mediów społecznościowych. Czuje się dotknięty sankcjami nałożonymi na rosyjskich sportowców.

Daniił Kwiat to kierowca wyścigowy, który ma na swoim koncie występy w Formule 1. Przez sześć sezonów przewinął się w takich tempach jak Torro Rosso, Red Bull Racing czy AlphaTauri.

Przeczytaj koniecznie: FIA wydała oświadczenie w sprawie rosyjskich kierwców!

Aktualnie jest kierowcą zespołu G-Drive występującego w serii WEC. Ekipa jest wspierana przez rosyjski koncern naftowy Gazprom.

Daniił Kwiat
Daniił Kwiat

W momencie, gdy Ukraina mierzy się z atakiem Rosji, a FIA ogłosiła komunikat dotyczący obostrzeń dla rosyjskich i białoruskich kierowców wyścigowych i rajdowych, Kvyat podzielił się ze światem swoją opinią.

Rosyjski kierowca opublikował oświadczenie na Instagramie o następującej treści:

„Naprawdę liczę na pokojowe rozwiązanie tej sytuacji na Ukrainie i na to, że wszyscy będziemy mogli żyć w pokoju. Mam nadzieję, że wszystkie strony znajdą rozwiązanie, siedząc razem i prowadząc pełen szacunku dialog. Przeraża mnie widok dwóch narodów braterskich w konflikcie. Nie chcę, aby działania wojenne i wojny wpłynęły na przyszłość ludzkości, chcę, aby moja córka i wszystkie dzieci cieszyły się tym pięknym światem. Chciałbym również podkreślić i zwrócić się do wszystkich federacji sportowych na całym świecie, w tym do MKOl, że sport powinien pozostać poza polityką, a uniemożliwienie rosyjskim sportowcom i drużynom udziału w światowych zawodach jest niesprawiedliwym rozwiązaniem i sprzeciwia się temu, czego sport uczy nas w swojej zasadzie – jedności i pokój. Kto jeszcze, jeśli nie my, sportowcy, pomoże zjednoczyć narody w nadchodzących czasach.”

 

Jędrzej Stoner
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Kartingowy evergreen. Czyli „ile trzeba mieć, żeby ryzykować w razie się straci”?

Łowca Patentów
Gadanie Kontrolne - Kartingowy Wtorek Formuła 1. Wielkie marzenie każdego młodego kartingowca. To „królowa motosportu” jest od wielu...

Udany weekend na podium dla Karola Kręta w Oschersleben

Kolejny udany weekend Karola Kręta w serii Porsche Sports Cup Deutschland. Młody zawodnik Akademii ORLEN Team stanął...

51 Rajd Barum z polakami

Rajdowe Mistrzostwa Europy w ostatni weekend sierpnia wkroczą na Czeskie odcinki specjalne za sprawą Rajdu Barum. Przed...

Rajdowe Kryterium Ustronia filmowe podsumowanie

Zapraszamy na filmowe podsumowanie rajdowego wydarzenia na domowych ulicach Kajto czyli 6 Rajdowy Ustroń - Kryterium Ustronia...

CBet Rally Rokiškis 2022 – nagranie z feralnego wypadku

CBet Rally Rokiškis 2022 BMW dzwon
CBet Rally Rokiškis 2022 to nie jest impreza którą śledzi każdy fan rajdów w Polsce, ale zdjęcia...

NAJPOCZYTNIEJSZE