czwartek, 20 stycznia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiDantejskie sceny na mecie wyścigu Nascar

Dantejskie sceny na mecie wyścigu Nascar

Podczas wczorajszego wyścigu Xfinity 500 doszło do niecodziennej sceny. Alex Bowman oraz Denny Hamlin, bohaterowie incydentu, przepychali się na mecie. Zamiast siły rąk wykorzystali jednak… monstrualne silniki swoich samochodów!

Często mawiamy, że Stany Zjednoczone to dziwny kraj. Śmiejemy się z ich przyzwyczajeń, przekonań i wielu przywar. Sprawa wygląda zupełnie podobnie w świecie motorsportu. Gdy my zachwycamy się wieloma wyścigami torowymi i rajdowymi cyklami całej Europy, USA żyje wyścigami Nascar i ściganiem po owalu, które dla przeciętnego Europejczyka stanowi genialny substytut środków nasennych. Musimy jednak przyznać, że wczorajsze obrazki z wyścigu Xfinity 500 na torze Martinsville Speedway mogą zmienić podejście do tego sportu.

Doszło bowiem do spektakularnego pojedynku. Dwaj zawodnicy po przekroczeniu linii mety starli się w niezwykłej walce, przepychając się na torze. Wszystko to w… akompaniamencie wiwatującej publiczności, której wyraźnie spodobały się niecodzienne, nascarowe igrzyska!

Kto pierwszy zaczął?

Wszystko wydarzyło się już w samej końcówce, dokładnie siedem okrążeń przed metą. Zwycięzca wyścigu na torze Martinsville Speedway, Alex Bowman z zespołu Hendrick Motorsports prowadził zaciętą walkę z Denny’m Hamlinem z teamu Joe Gibbs Racing. Pechowy okazał się trzeci zakręt toru w Wirginii, gdy obaj panowie zetknęli się ze sobą. Hamlin stracił panowanie nad swoją Toyotą Camry i obrócił się, uderzając w bandę. Na szczęście nie doszło do żadnych poważniejszych uszkodzeń i Hamlin ukończył start, co pozwoli mu na utrzymanie się w najlepszej czwórce cyklu i walkę w finale sezonu 2021.

Każdy zwycięzca, aby celebrować swój sukces, wykonuje kilka bączków przed kibicami. Bowman zatrzymał się przed linią mety, by przygotować się do wielkiego świętowania. Wtedy Hamlin zajechał mu drogę, po chwili znów zblokował swojego rywala. Gdy to nie przyniosło rezultatu, Denny… z impetem uderzył w triumfatora, próbując zepchnąć go z toru i uniemożliwić celebrację. Panowie użyli mocy maszyn walcząc ze sobą w naprawdę spektakularny sposób. Niestety, sędziowie nie oceniali tej rywalizacji, nie znamy zatem oficjalnego zwycięzcy. Po dłuższym momencie konflikt przeniósł się do strefy wywiadów.

Pełne wyniki wyścigu i klasyfikacja sezonowa dostępna jest na oficjalnej stronie Nascar.

fot. nascar.com

I tak w kółko…

W sieci pojawiło się wiele komentarzy i materiałów z wczorajszego finału przedostatniego wyścigu sezonu Nascar Cup Series. Obaj zainteresowani, delikatnie mówiąc, nie wyrażali się na swój temat w ciepłych słowach. I nie kryli się z tym podczas oficjalnych wywiadów przy pełnych trybunach. Pewne jest to, że w ostatnim wyścigu serii będzie równie gorąco. W finale wystąpi najlepsza czwórka – Hamlin oraz Martin Truex, Kyle Larson, Chase Elliott.

Zobacz też: Tesla Model S Plaid przejmuje rekord Nordschleife!

Jak podoba Wam się starcie bohaterów dzisiejszego artykułu? Niepotrzebna dziecinada a może porządne męskie starcie, których ostatnio brak w świecie motorsportu? Dajcie nam znać, czy na Rally and Race powinny pojawiać się relacje z Nascar lub wyścigów po owalu.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby spełnić marzenia i przenieść umiejętności z symulatora na tory i oesy. Kontakt: jakub.socha@rallyandrace.pl

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Arctic Lapland Rally 2022 [Film]

Filmowe podsumowanie z 1 i 2 dnia zimowego rajdu Arctic Rally 2022 Dzień 2: https://www.youtube.com/watch?v=Orfg3x6K82M

Mikołaj Marczyk w gronie dziesięciu najlepszych kierowców rajdowych świata

Już wkrótce ukaże się pierwsze notowanie FIA Global Rally Ranking. To międzynarodowy ranking kierowców rajdowych. Według oficjalnych...

Najciekawsze moto-licytacje 30. finału WOŚP

30 stycznia 2022 odbędzie się jubileuszowy, trzydziesty finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku wolontariusze fundacji...

Prost odchodzi z Alpine. Co tam się dzieje?

Kilka dni temu z Alpine F1 odszedł Marcin Budkowski. Wczoraj o swoim odejściu z tego teamu poinformował...

DAKAR 2022: Historia jednego filmu

Na Dakarze często dzieją się dziwne, nietypowe rzeczy i taka też miała miejsce pod koniec tegorocznej edycji....

NAJPOCZYTNIEJSZE