wtorek, 5 lipca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościDebiutanci wygrywają

Debiutanci wygrywają

Szybkie odcinki, wietrzna pogoda i wyrównana rywalizacja – tak wyglądała pierwsza runda Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych z perspektywy załóg Dacia Duster Motrio Cup. Zwycięzcami zostali debiutujący w pucharze – Bartłomiej Wajzer i Patryk Sudoł.

Rozgrywana w pierwszy weekend kwietnia na poligonie w Drawsku Columna Medica Baja Drawsko Pomorskie przywitała zawodników zimnem i wietrzną pogodą. W niedzielę zawodnicy dwa razy przejeżdżali poligonowy odcinek o długości 151 kilometrów. Tym razem była to dość szybka próba, jednak, jak zawsze w Drawsku, pełna dziur i podbić.

Zobacz także: Test Dacii Duster T2 ze stajni Hołowczyca

Na starcie stanęło pięć pucharowych Dusterów najnowszej generacji. Najszybsi byli Bartłomiej Wajzer z Patrykiem Sudołem. Dla załogi był to pierwszy start w DDMC. Rok temu, z sukcesami rywalizowali w Dusterem w Pucharze Polski Samochodów Terenowych. Zwycięzcy na mecie podsumowali:

„Bardzo chciałbym podziękować organizatorom za zorganizowanie wymagającego nawigacyjnie odcinka testowego, który wyzwolił w nas dużo przemyśleń przed samym startem . Strategia na ten rajd była taka, aby pierwszy odcinek przejechać czujnie, a na drugim przyspieszyć . 

Doskonale przygotowany i serwisowany samochód przez Hołowczyc Racing pozwolił nam czerpać ogromną frajdę z jazdy. Były szybkie partie, były skoki, przejazd przez wodę, dużo piachu, kurzu i emocji, czyli wszystkiego czego można się po rajdach terenowych spodziewać. Cieszę się ze zwycięstwa w debiucie.”  – podsumowuje Bartek Wajzer. Pilot Bartka, Patryk Sudoł dodaje: „Organizatorzy stworzyli trudną i wymagającą nawigacyjne trasę. Łatwo było popełnić błąd i ominąć punkty kontrolne na trasie. Nie ustrzegliśmy się błędów ale były one drobne i mocno nie wpłynęły na nasz czas

Drugie miejsce zajęli Maciej Bartłomiej Grabowski i Adam Binięda, na trzecim przyjechali Wojciech Musiał i Daniel Siatkowski. Za podium znaleźli się kolejni debiutanci w DDMC – Anna Gańczarek-Rał, pilotowana przez znanego z rajdów drogowych kierowcę Adama Srokę. Tadeusz Rzeżuchowski i Wojciech Jermakow nie ukończyli rajdu z powodu uszkodzenia zawieszenia. Michał Lipski i Nikola Lipska, którzy startowali serwisowaną przez Hołowczyc Racing Dacia, w Pucharze Polski wygrali klasę S2.

Columna Medica Baja Drawsko Pomorskie rozpoczęła już szósty sezon zmagań rajdowych Dusterów. Sprawdzona formuła pucharu i bezawaryjność budowanych przez Hołowczyc Racing Dustertów sprawiają, że cykl cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem od kilku lat. Uczestnicy pucharu rywalizują również w grupie T2 walcząc o tytuły w Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych.

Kolejna runda to zaplanowany na 13-14 maja rajd Baja Borne Sulinowo.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Mery Czepiel wraca na zwycięską ścieżkę w WSMP!

Weekend 24-26 czerwca był szczególną datą w motorsportowym kalendarzu nad Wisłą. W tych dniach na Tor Poznań zawitała...

Travis Pastrana podczas 2022 Goodwood Festival of Speed [wideo]

Travis Pastrana Subaru GL Wagon Goodwood
Travis Pastrana na tegoroczny występ w Goodwood wybrał mega niecodzienne auto - Subaru GL Wagon. Seryjnie 1.8...

Super Sprint Brzostek 2022 – [wideo]

Super Sprint Brzostek
Super Sprint o Puchar Burmistrza Miasta Brzostek 2022 odbył się 3 lipca i przyniósł bardzo emocjonującą rywalizację, czego...

Udany i emocjonujący Rallye Breslau już za zawodnikami

W dniach 26 czerwca – 1 lipca w Żaganiu i Drawsku Pomorskim odbywał się słynny Rallye Breslau....

Finał rodem z Sardynii! – 3. runda Motul Gravel Cup 2022

Za nami trzecia odsłona cyklu Motul Gravel Cup 2022 powered by Atlas Ward. W sobotę drugiego lipca...

NAJPOCZYTNIEJSZE