wtorek, 28 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościDla kogo nowe sportowe Toyoty?

Dla kogo nowe sportowe Toyoty?

Toyota zamierza zaprezentować sportową linię swoich samochodów – donosi branżowy serwis Automotive News. Wzmocnione modele mają być dla japońskiego producenta tym, czym dla Lexusa linia F.

01_yaris_grmn_34front_final_2 02_yaris_grmn_34rear_final_2

Oficjalna prezentacja sportowych wersji produkowanych przez Toyotę modeli odbędzie już w przyszłym miesiącu w Japonii – podaje Automotive News.

Na razie nie są znane żadne szczegółowe informacje, nie wiadomo również czy samochody znajdą się w europejskiej ofercie. Nieoficjalne doniesienia mówią, że w skład usportowionej linii wejdą modele znane z obecnej oferty Toyoty. Dziennikarze mediów motoryzacyjnych przewidują, że na rynku może pojawić się wzmocniony Auris lub C-HR. Dodatkowo producent miałby przygotować dla nich zupełnie nowe pakiety wyposażenia.

06_yaris_grmn_detail1_final_1 yaris_grmn_seb8553

Obecnie w europejskich salonach dostępna jest limitowana (400 sztuk) edycja usportowionej Toyoty Yaris. Samochód ma moc na poziomie 215 KM, a jego trzydrzwiowe nadwozie oklejone jest barwami TOYOTA GAZOO Racing. Samochód trafił do sprzedaży z okazji powrotu Toyoty do Rajdowych Mistrzostw Świata. Yaris GRMN to pierwsze auto z tym oznaczeniem na europejskim rynku, jednak w Japonii samochody z tej linii znane są już od 10 lat.

ft_1_01 ft_1_02 ft_1_03

Od jakiegoś czasu do internetu trafia również coraz więcej informacji i zdjęć szpiegowskich modelu określanego jako „nowa Supra”. Samochód ma być efektem współpracy Toyoty z firmą BMW. Następca legendarnej sportowej Supry ma otrzymać oprócz silnika sześciocylindrowego również dwa czterocylindrowe. Napęd będzie przekazywany na tylną oś, a w ofercie znajdzie się wersja wyłącznie z automatem.

gt86_grmn_foto_gazooracing_1_1 gt86_grmn_foto_gazooracing_2_1 gt86_grmn_foto_gazooracing_3

Obecnie Toyota ma w ofercie jeden model sportowy – kompaktowe coupe GT86.

yaris_grmn_seb8510 yaris_grmn_seb8546

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Track Day Trophy 2021 – 2 runda, Toruń

Track Day Trophy
To było godne pożegnanie cyklu Track Day Trophy z rundami lotniskowymi. Podczas zawodów na obiekcie Aeroklubu Pomorskiego...

Samochodowe Mistrzostwa Tychów runda VII – ZAPISY

SMT
50 zgłoszeń w dwie godziny po uruchomieniu zapisów! To SMT, czyli Samochodowe Mistrzostwa Tychów runda VII. Zawody...

2 runda EXIDE Puchar Toru Słomczyn 2021 – ZAPISY

Puchar Toru Słomczyn
Ruszyły zapisy na 2 rundę EXIDE Puchar Toru Słomczyn 2021, która odbędzie się 09.10.2021. Wpisowe 200 zł...

Samochodowe Igrzyska – 1 runda Nitro Rallycross

W Ameryce wszystko musi być większe i lepsze. Tak samo rallycross. Nie wystarczy formuła rywalizacji bok w...

Simracingowe wyzwanie od Apex One!

W najbliższą środę we wrocławskiej galerii Sky Tower odbędzie się premierowe, simracingowe wyzwanie Apex One. W stolicy...

NAJPOCZYTNIEJSZE

OBRSO

00:45:15