Do Rygi po utrzymanie fotelu lidera DMGP

W sobotę 29 lipca w Rydze, Adam „Rubik” Zalewski stanie przed szansą obrony fotelu lidera cyklu Drift Masters GP. Na Bikernieki Race Track 17-letni koszalinianin powalczy z najlepszymi drifterami z całej Europy.

 Zdjęcie 1

Po czterech rundach tegorocznego sezonu Drift Masters GP, Adam „Rubik” Zalewski zajmuje pozycję lidera całego cyklu. Podczas ostatnich zawodów, które odbyły się na toruńskiej Motoarenie, dzięki zwycięstwu wskoczył na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.

Cieszę się, że dotychczasowe osiągnięcia doprowadziły mnie do 1 miejsca w „generalce”. Do zakończenia sezonu pozostały jeszcze dwie rundy, więc wszystko może się zdarzyć. Na razie nie skupiam się na zajmowanym miejscu. Trasa Bikernieki Race Track jest bardzo trudna pod względem technicznym. Łatwo można tam popełnić błąd, ponieważ tor jest szybki.” – Adam „Rubik” Zalewski.

 Zdjęcie 2

W zawodach wystartuje ponad 60 zawodników z 15 krajów – Polski, Litwy, Słowacji, Niemiec, Łotwy, Irlandii, Estonii, Norwegii, Danii, Finlandii, Hiszpanii, Czech, Szwecji, Australii i Wielkiej Brytanii.

Drift Masters Grand Prix to polska profesjonalna liga driftingowa organizowana od 2014 roku. Celem ligi jest współpraca z najlepszymi zawodnikami na świecie, propagowanie wyczynowej jazdy autem na torach i specjalnie przygotowanych obiektach, dbanie o bezpieczeństwo zarówno kibiców jak i zawodników, organizacja najlepszej ligi driftingowej w Europie oraz popularyzacja wśród kibiców driftingu jako mistrzostwa w precyzyjnym i bezpiecznym prowadzenia auta.

Zdjęcie 3

inf.pras.