wtorek, 5 grudnia, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaInformacje prasoweDominacja Hołowczyca i Kurzeji

Dominacja Hołowczyca i Kurzeji

W ostatnią sobotę zakończyła się druga rudna Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. Duet Hołowczyc-Kurzeja nie dali najmniejszych szans rywalom, wygrali wszystkie sobotnie odcinki specjalne, sukcesywnie powiększając przewagę na konkurentami.

Po czterech odcinkach specjalnych załoga FosfoPower zameldowała się na mecie z przewagą bilsko 10 minut nad drugim, Włodzimierzem Grajkiem pilotowanym przez Dominika Jazica. Trzecią pozycję wywalczył Michał Małuszyński z Julitą Małuszyńską w Fordzie F150 T1 Plus.

Bardzo cieszymy się z Łukaszam, bo rajd był trudny technicznie. Narzuciliśmy wysokie tempo i pokazaliśmy jak szybko potrafimy podróżować po odcinkach specjalnych. Nie obyło się bez drobnych przygód – na pierwszym sobotnim odcinku straciliśmy turbodoładowanie, jednak młody zespół mechaników świetnie dał sobie z tym radę. Z tych zawodów wróciliśmy zadowoleni i z długą listą pozytywnych wniosków. Mechanicy sprawdzili się doskonale! Za co chciałbym im serdecznie podziękować. Nasz samochód był bardzo dobrze przygotowany i jak widać nadal jest konkurencyjny. Dla mnie i Łukasza było to także bardzo dobre przygotowanie do kolejnego rajdu zaliczanego do Pucharu Europy FIA – Rally Greece Offroad, w którym wystartujemy już 14 czerwca. Wielokrotnie powtarzałem, że naszym celem jest Dakar i dzięki bardzo silnej grupie naszych partnerów startujemy w trzech cyklach, które dają nam możliwość przygotowania i spędzenia ogromnej ilości czasu w samochodzie rajdowym – za co bardzo dziękuję! – podsumował Krzysztof Hołowczyc.

Krzysztof Hołowczyc z Łukaszem Kurzeją są liderami Mistrzostw Polski, zapisując na swoim koncie zwycięstwa w pierwszej i drugiej rundzie. Kolejnym rajdem w jakim wystartują będzie Rally Greece Offroad w dniach 14 – 17 czerwca.

redakcja
redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

NOWOŚCI

Mery Czepiel – „Puma” wylatuje z gniazda

Mery
W sezonie 2023 Mery Czepiel sięgnęła po trzeci tytuł WSMP, zdobywając brązowy medal za rywalizację w długim...

Briggs Polish Kart Series zmienia się w… Kart Masters

Kart
Włodarze cyklu Briggs Polish Kart Series poinformowali o istotnych zmianach w formule czempionatu. Puchar został całkowicie odświeżony,...

Rotax Grand Finals ruszył w Bahrajnie

Rotax Grand Finals
Rotax Grand Finals 2023 – jedna z największych imprez kartingowych świata wystartowała na słynnym torze Sakhir w...

FIA powołuje grupę roboczą ds. rajdów

Międzynarodowa Federacja Samochodowa FIA podjęła decyzję o utworzeniu nowej grupy roboczej, która ma zająć się przyszłością rajdów...

Race for Glory – historia największego rajdowego pojedynku na dużym ekranie

Fanów sportów motorowych czeka tej zimy nie lada uczta. 29 grudnia nastąpi polska premiera kinowa filmu Ferrari,...

NAJPOCZYTNIEJSZE