niedziela, 1 sierpnia, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona główna Aktualności Dramat na pokazie Ferrari w Modenie

Dramat na pokazie Ferrari w Modenie

Podczas festiwalu Motor Valley Fest w Modenie doszło do groźnego wypadku. W trakcie specjalnie przygotowanego pokazu bolid Ferrari uderzył w jednego z mechaników tej marki. Niestety, skutki tego incydentu były dramatyczne.

Motor Valley Fest miał być prawdziwym świętem w Modenie – mieście, które śmiało możemy nazwać aortą włoskiego, motoryzacyjnego krwiobiegu. I choć czterodniowa impreza zawierała wszystko to za co kochamy Italię, doszło do bardzo groźnego wypadku.

fot. Motor Valley Fest – oficjalny profil Instagram

Na specjalnie zbudowanym, prowizorycznym torze w parku Novi Sad producenci mogli zaprezentować swoje najmocniejsze samochody w ich naturalnym środowisku. Sobota 3.07. była dniem zarezerwowanym dla stajni Ferrari. Niektóre maszyny rywalizowały ze sobą na krótkich przejazdach równoległych. Momentem kulminacyjnym miał być pojedynek bolidu F60 z sezonu 2009 oraz monstrualnego SF70H, którym w sezonie 2017 o prym w F1 walczyli Sebastian Vettel i Kimmi Raikkonen.

Podczas jednego z zakrętów prowadzony przez Oliviera Berettę (kierowcę F1 w sezonie 1994) bolid SF70H uderzył w stojącego obok mechanika, przygniatając go do postawionej tam bariery. Natychmiast przerwano imprezę a na miejscu pojawił się ambulans. Koledzy ze stajni Ferrari zasłonili wijącego się z bólu 45 latka. Poszkodowanego zabrano do szpitala w Baggiovara, ale lekarzom nie udało się uratować jego nogi. Podjęto decyzję o amputacji stopy.

Po kilku godzinach wznowiono pokaz. Ferrari wydało krótki komunikat prasowy, w którym zagwarantowało pełną pomoc dla swojego pracownika oraz jego rodziny. Na prośbę bliskich producent nie będzie podawał żadnych dalszych informacji o stanie zdrowia mechanika.

Bella Italia, macchine veloci!

Motor Valley Fest to jedna z największych motoryzacyjnych imprez we włoskim regionie Emilia-Romania. Bolonia, stolica tej prowincji oraz sąsiadujące z nią miejscowości to  prawdziwa świątynia i kolebka włoskiej motoryzacji. W promieniu kilkudziesięciu kilometrów znajdziemy fabryki i muzea takich marek jak Ferrari, Lamborghini, Maserati, Ducati czy Pagani. Nic dziwnego, że organizowany w Modenie festiwal przyciąga tysiące fanów z całego świata.

Sercem tego wydarzenia było centrum miasta, gdzie okoliczni producenci zaprezentowali swoje najlepsze i najnowsze modele samochodów oraz nowinki techniczne. Pościgowe monstra przygotowane do patrolowania autostrad udostępniła również włoska policja. Pokazom towarzyszyły prelekcje i dyskusje o elektryfikacji i ograniczeniu emisji spalin. Organizowano również specjalne wystawy włoskiej sztuki poświęconej motoryzacji. Wszystko to w akompaniamencie lokalnej kuchni i bogatej oferty tamtejszych win.

Nie małą atrakcją były wspomniane przejazdy po specjalnie przygotowanym torze. W imprezę zaangażowane były również lokalne obiekty, m.in. legendarna Imola, na której można było osobiście sprawdzić osiągi niektórych modeli ze stajni z czarnym koniem. Wszystko to składało się na obraz motoryzacyjnego raju. Szkoda, że tegoroczna, trzecia edycja Motor Valley Fest ma też tę jedną, czarną kartę w swojej historii.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka, ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby spełnić marzenia i przenieść umiejętności z symulatora do prawdziwego auta.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Maciej Manejkowski o nowym torze Rallycross Poznań

Rozpoczynamy serię materiałów od zawodników, aby zebrać opinię od kierowców z różnych klas na temat nowego toru...

Elektryczna Fabia wykluczona z rajdów!

Choć historia elektrycznej Fabii na rajdowych oesach dopiero się rozpoczęła, być może jesteśmy już świadkami pierwszych perturbacji....

Kultowy Drift Masters w Rydze wystartował!

It’s Riga Baby! Podobno są osoby na świecie, które traktują to powiedzenie jako jedno z najbardziej podniecających...

Renault 5 Turbo 3 – ikona w nowych szatach

Legende Automobiles to mariaż trzech francuskich pasjonatów motoryzacji i amerykańskiego klimatu Los Angeles. Efektem tego połączenia jest...

Ostatnie poprawki w Poznaniu przed MPRC

Dzisiaj w piątek odbyły się ostatnie treningi przed zawodami na nowym torze Rallycross Poznań. Mimo, że obiekt...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Fabia R5 vs Gaz 51, czyli estońska przygoda Zapały

Mariusz Zapała w niecodzienny sposób zakończył udział w Samsonas Rally Rokiskis. Mimo jednego zdarzenia to właśnie druga sytuacja sprawiła o zapadnięciu decyzji o wycofaniu...

„Felix” wystartuje w Tarmacu

Paweł „Felix” Danilczuk, który od dłuższego czasu przygotowuje się do powrotu na odcinki specjalne, opowiedział nam krótko o planach na sezon 2021. Znany wszystkim Felix...

Stajnia Retrotechnology poszerza flotę o dwa Fiaty

Rybnicka stajnia od pewnego czasu buduje dział retro, w którym znalazły się już takie auta jak: Autobianchi A112 Abarth, Fiat 500 czy 126 p....

Jak Kalle Rovanperä stracił podium w Monte Carlo

Po naprawdę świetnej jeździe Rovanperä ostatniego dnia Rajdu Monte Carlo 2021 zajmował 3. miejsce. Niestety, młody Fin popełnił błąd, który kosztował go podium. https://www.youtube.com/watch?v=5IqxI_zRx2A&ab_channel=RallyeRacing63