poniedziałek, 23 maja, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościDramat na pokazie Ferrari w Modenie

Dramat na pokazie Ferrari w Modenie

Podczas festiwalu Motor Valley Fest w Modenie doszło do groźnego wypadku. W trakcie specjalnie przygotowanego pokazu bolid Ferrari uderzył w jednego z mechaników tej marki. Niestety, skutki tego incydentu były dramatyczne.

Motor Valley Fest miał być prawdziwym świętem w Modenie – mieście, które śmiało możemy nazwać aortą włoskiego, motoryzacyjnego krwiobiegu. I choć czterodniowa impreza zawierała wszystko to za co kochamy Italię, doszło do bardzo groźnego wypadku.

fot. Motor Valley Fest – oficjalny profil Instagram

Na specjalnie zbudowanym, prowizorycznym torze w parku Novi Sad producenci mogli zaprezentować swoje najmocniejsze samochody w ich naturalnym środowisku. Sobota 3.07. była dniem zarezerwowanym dla stajni Ferrari. Niektóre maszyny rywalizowały ze sobą na krótkich przejazdach równoległych. Momentem kulminacyjnym miał być pojedynek bolidu F60 z sezonu 2009 oraz monstrualnego SF70H, którym w sezonie 2017 o prym w F1 walczyli Sebastian Vettel i Kimmi Raikkonen.

Podczas jednego z zakrętów prowadzony przez Oliviera Berettę (kierowcę F1 w sezonie 1994) bolid SF70H uderzył w stojącego obok mechanika, przygniatając go do postawionej tam bariery. Natychmiast przerwano imprezę a na miejscu pojawił się ambulans. Koledzy ze stajni Ferrari zasłonili wijącego się z bólu 45 latka. Poszkodowanego zabrano do szpitala w Baggiovara, ale lekarzom nie udało się uratować jego nogi. Podjęto decyzję o amputacji stopy.

Po kilku godzinach wznowiono pokaz. Ferrari wydało krótki komunikat prasowy, w którym zagwarantowało pełną pomoc dla swojego pracownika oraz jego rodziny. Na prośbę bliskich producent nie będzie podawał żadnych dalszych informacji o stanie zdrowia mechanika.

Bella Italia, macchine veloci!

Motor Valley Fest to jedna z największych motoryzacyjnych imprez we włoskim regionie Emilia-Romania. Bolonia, stolica tej prowincji oraz sąsiadujące z nią miejscowości to  prawdziwa świątynia i kolebka włoskiej motoryzacji. W promieniu kilkudziesięciu kilometrów znajdziemy fabryki i muzea takich marek jak Ferrari, Lamborghini, Maserati, Ducati czy Pagani. Nic dziwnego, że organizowany w Modenie festiwal przyciąga tysiące fanów z całego świata.

Sercem tego wydarzenia było centrum miasta, gdzie okoliczni producenci zaprezentowali swoje najlepsze i najnowsze modele samochodów oraz nowinki techniczne. Pościgowe monstra przygotowane do patrolowania autostrad udostępniła również włoska policja. Pokazom towarzyszyły prelekcje i dyskusje o elektryfikacji i ograniczeniu emisji spalin. Organizowano również specjalne wystawy włoskiej sztuki poświęconej motoryzacji. Wszystko to w akompaniamencie lokalnej kuchni i bogatej oferty tamtejszych win.

Nie małą atrakcją były wspomniane przejazdy po specjalnie przygotowanym torze. W imprezę zaangażowane były również lokalne obiekty, m.in. legendarna Imola, na której można było osobiście sprawdzić osiągi niektórych modeli ze stajni z czarnym koniem. Wszystko to składało się na obraz motoryzacyjnego raju. Szkoda, że tegoroczna, trzecia edycja Motor Valley Fest ma też tę jedną, czarną kartę w swojej historii.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

3 Runda Rally Park Cup o Puchar Gminy Hażlach [wideo]

3 Runda Rally Park Cup o Puchar Gminy Hażlach
3 Runda Rally Park Cup o Puchar Gminy Hażlach - tam się dzieje! Oklepane stwierdzenie "nie ma...

Ładniak liderem w klasyfikacji juniorów ADAC TCR Germany

Szymon Ładniak zanotował kolejny udany start w serii ADAC TCR Germany. Polak w sobotniej i niedzielnej rywalizacji...

Marczyk i Gospodarczyk na juniorskim podium w Mistrzostwach Świata.

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk zajęli 2. miejsce w Rajdzie Portugalii w klasie WRC 2 Junior. Załoga...

Przed Kamena Rally Team druga runda Pucharu Europy

W dniach 26.05 – 28.05.2022 zespół rajdowy Orlen Teamu pojawi się na starcie Rally Greece Offroad, czyli...

Słomczyńskie przeciągi, namioty odleciały, ale show wytrwało

Za nami wyścigowy i niezwykle wietrzny weekend na Autodromie Słomczyn. Po kilku pierwszych ciepłych dniach maja w...

NAJPOCZYTNIEJSZE