piątek, 22 września, 2023
Strona głównaAktualnościDramatyczny weekend Adama Rzepeckiego

Dramatyczny weekend Adama Rzepeckiego

Wyścigowy weekend na torze Automotodrom Brno w ramach 6 rundy Volkswagen Castrol Cup był najbardziej dramatycznym w tym sezonie dla Adama Rzepeckiego startującego VW Golfem GTi dzięki sponsorom: BASENHURT – Polska, Carrobio – Włochy, Flexinox – Hiszpania, PSH – Hiszpania.

Zmagania na czeskim torze to pasmo niepowodzeń i raz słabiej, a raz mocniej padającego deszczu, który zamieszał mocno w stawce. Już na 10 minut przed drugim wyścigiem wyścigowe Golfy miały założone slicki na kołach i nagle zaczął padać ulewny deszcz, co zmusiło ekipę mechaników do zmiany opon na koła deszczowe, aby zawodnicy mogli rozpocząć rywalizację.

Dla Adama Rzepeckiego rywalizacja na 5403 metrowym obiekcie zlokalizowanym w okolicach Brna rozpoczęła się optymistycznie już podczas treningów, w których Poznaniak zaliczył drugi czas. Niestety na zakończenie weekendu, Adam nie mógł być zadowolony ze swojej jazdy.

– Ogólnie z weekendu jestem mało zadowolony – komentuje Adam. Będąc na tym torze już parę razy liczyłem, że będę się czuł tu jak ryba w wodzie, ale tak nie było.

W pierwszym treningu, który odbył się w bardzo trudnych warunkach pogodowych, Adam osiągnął 2 czas. Niestety, po świetnym rozpoczęciu warunki na torze zaczęły się pogarszać. Przepływające w poprzek toru strugi wody w postaci małych potoków były przyczyną kilkunastu wypadków w innych seriach, gdzie auta wylatywały z toru na prostych odcinkach na skutek pojawiającego się nagle aquaplaningu.

W tak trudnych warunkach Adam Rzepecki nie zdecydował się na atak i rozbicie auta, które mogło spowodować, że nie pojawiłby się na starcie do sobotnich i niedzielnych wyścigów. Kwalifikacje w których obrana taktyka nie powiodła się, zaważyły na kolejnych wyścigach. Deszcz zaczął padać tak intensywnie, że niemożliwością stało się osiągnięcie dobrego czasu, a 15 miejsce na linii startowej, nie nastrajało optymistycznie.

Przez cały weekend pogoda nie dopisywała i na każdy wyjazd wyjeżdżaliśmy na deszczach – opisuje sytuację Adam Rzepecki. Na każdym treningu musiałem szukać odpowiedniej linii, aby opony miały przyczepność. Przed kwalifikacjami nawierzchnia zaczęła przesychać więc postanowiłem zaczekać w pit-lane by tor przesuszył się jeszcze bardziej. Niestety po paru minutach zaczęło padać i moja taktyka została dosłownie zmyta. Ostatecznie zająłem 15 i 16 pozycję odpowiednio do dwóch wyścigów.

Pierwszy wyścig to start z 15 pola na mokrej nawierzchni. „Wyścig numer jeden przebiegł bez żadnych problemów i odjechałem na 14 pozycji. Nie byłem z niej zadowolony, ale czego mogłem oczekiwać po nieudanych kwalifikacjach”.

Niedzielna odsłona to udany start Rzepeckiego z 16 pozycji i dobra jazda w ulewnym deszczu. Po udanym ataku i wyprzedzeniu dwóch aut, Adam otrzymał uderzenie od Patryka Strzeszaka, który wysadził go w piasek. Po powrocie na tor był na 20 miejscu, pozostało już tylko osiągnąć jak najlepszy wynik i ostatecznie meta to 17 kwalifikowane miejsce.

W drugim wyścigu udało mi się dojechać do Maćka Steinhofa i wraz z nim przebijałem się przez kolejnych zawodników. Na 6 okrążeniu po udanym strzale Push-To-Pass na prostej startowej wyprzedziłem Patryka Strzeszaka. Niestety na hamowaniu do następnego zakrętu Patryk spóźnił, i to o sporą ilość metrów, hamowanie i uderzył we mnie. Może uderzenie nie było mocne, ale przez nie wypadłem poza tor i spadłem na przedostatnią pozycję. Zanim się pozbierałem inni kierowcy zdążyli odjechać i nie dałem rady, po tym incydencie, ich dogonić.

Kolejna ostatnia już runda tegorocznego pucharu Volkswagen Castrol Cup rozegrana zostanie już w przyszłym tygodniu na domowym obiekcie w Poznaniu. Podczas tych rund ostatecznie zadecydują się losy wszystkich kierowców oraz miejsc które zajmą w sezonie 2014.

inf. pras.

NOWOŚCI

Maluch z silnikiem Subaru może być twój! Turbo żaba na sprzedaż

Fiat 126 elx z silnikiem Subaru 2.2 Turbo to jedyny w swoim rodzaju samochód, który opisywaliśmy na...

18 miesięcy w 1 minutę – budowa rajdowego Subaru Impreza 2023

Zobaczcie 18 miesięcy pracy wciśnięte w 1 minutę. Tak Subaru USA budowało najnowszą specyfikację rajdowej wersji Subaru...

Roman Baran zadowolony z debiutu w Wyścigu Szczawne


Ekipa Roman Baran Racing sfinalizowała swój 22 sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. To nie jedyna sportowa statystyka,...

Łukasz Zoll przed FIA CEZ na torze Nyirad

Przedostatnia runda FIA CEZ Rallycross odbędzie się w dniach 23-24 września na węgierskim torze w Nyirad z...

6 runda Rallycross MP i FIA CEZ – action wideo

Za nami wyścigowy weekend na Autodromie Słomczyn z Mistrzostwami Polski i FIA CEZ w Rallycrossie. Emocji na...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here