DRIFT MASTERS GP W POZNANIU

Ryk prawie 1000-konnych silników, zapach palonych gum i samochody mknące obok siebie w poślizgu z prędkością ponad 150 km/h.To wszystko czeka na tych, którzy w ostatni weekend maja wybiorą się na Tor Poznań, by oglądać kolejną odsłonę Drift Masters Grand Prix 2015.

Weekend 30 i 31 maja zapowiada się ciekawie. – Spodziewamy się naprawdę wyjątkowego widowiska. Tor w Poznaniu jest niezwykle szybki, a kierowcy znają go bardzo dobrze. To oznacza, że będzie na co popatrzeć – zapowiada dyrektor zawodów Drift Masters, Tomasz Chwastek.

Przypomnijmy – po dwóch rundach, które odbyły się na Autodromie Jastrząb pod Radomiem, na pierwszym miejscu klasyfikacji generalnej jest Marcin Mospinek (191 pkt.). Drugie należy do obrońcy zeszłorocznego tytułu najlepszego driftera Piotra Więcka (182 pkt.). Trwa zacięta walka o trzecie miejsce. Pierwszą trójkę zamykają Dawid Karkosik (171 pkt.), a zaraz za nim jest Bartosz Stolarski (170 pkt.).

Wspaniałe widowisko zapewni też obecność licencjonowanego kierowcy rajdowego i wielokrotnego laureata zawodów na całym świecie – Pawła Treli. Na torze zobaczymy także Jakuba Przygońskiego – reprezentanta Polski w rajdach Enduro, najszybszego driftingowca na świecie (w 2013 r. pobił Rekord Guinessa w prędkości jazdy w drifcie rozwijając prędkość 217,97 km/h).

Drifting jest najszybciej rozwijającą się dyscypliną wśród sportów samochodowych. Jego niezwykła widowiskowość przyciąga setki tysięcy kibiców na całym świecie. Stolicą driftingu jest Japonia, gdzie sport ten powstał w latach 70. Podczas zawodów kierowcy pokonują trasę w parach – w bardzo bliskiej odległości – często liczonej w milimetrach. Zwycięża zawodnik, który zdobędzie największą liczbę punktów.

Pierwsze dwie rundy Drift Masters GP 2015 rozegrały się 2 i 3 maja pod Radomiem na Autodromie Jastrząb. Zawody przyszło oglądać prawie 7 tys. fanów motoryzacji. Relację w telewizji obejrzało ponad 100 tys. osób.

 DM_Poznan

Program zawodów:

30 – 31.05.15 SOBOTA – NIEDZIELA

TOR POZNAŃ

 

8:00 Otwarcie bram

8:00 Kwalifikacje

10:30 Show

11:15 Treningi dla TOP 16

12:15 Show

13:00 Finały TOP 16

15:30 Zakończenie zawodów

15:30 Show

16:00 Otwarcie Parku Maszyn

Drift Masters Grand Prix to profesjonalni kierowcy, trenerzy i szkoleniowcy, którzy przykładają ogromną wagę do bezpieczeństwa zarówno widowiska, jak też treningów dla kierowców mówi Tomasz Chwastek. Szkolenia przygotowawcze rozpoczęły się na początku tego roku. Obejmowały warsztaty, spotkania z psychologami sportu oraz sędziami, którzy motywowali do sportowej rywalizacji.

Kolejne zmagania drifterów będzie można podziwiać w: Płocku (19-21 czerwca), Wałbrzychu (14-16 sierpnia), Poznaniu (4-6 września) oraz Toruniu (9-11 października).

Bilety do nabycia w eBilet.pl, w salonach empik oraz w kasach biletowych.

Zapraszamy na www.driftmasters.gp

 

inf.pras.