Drift Masters Grand Prix w Toruniu! Już w sobotę wielkie driftingowe wydarzenie w towarzystwie wielu atrakcji

Czterdziestu najlepszych drifterów z całej Europy. Ryk tysięcy koni mechanicznych. Muzyka i dodatkowe atrakcje. To wszystko organizatorzy zawodów z serii Drift Masters Grand Prix przygotowali na najbliższą sobotę w toruńskiej Motoarenie.

_R9B9551

 

Zawodnicy, którzy zaprezentują się w Toruniu to m.in. Paweł Trela, jeden z najlepszych zawodników w Polsce, który walczy z czasem i odbudowuje swoje auto po poważnym wypadku w Płocku, Adam Zalewski, 17-latek z Koszalina, który w tym sezonie pokazuje, że nie straszny mu pojedynek z żadnym zawodnikiem, aktualnie zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej DMGP. Jaś Borawski 12-latek z Pomorza, który na poprzedniej rundzie w Płocku zakwalifikował się do Top 32 i dobrze zaprezentował się w walce Jamesem Deanem. Na toruńskiej Motoarenie zobaczymy też Thomasa Grosse, reprezentanta Niemiec, który od 35-lat zajmuje się szeroko rozumianym sportem samochodowym. Nie zabraknie też Jaapa Bosmy, reprezentanta Holandii, Ivo Cirulisa przedstawiciela Łotwy, Romana Kolesara ze Słowacji, świetnie jeżdżących Litwinów – Kestutisa Kelpsa oraz Benediktasa Cirba czy Harriego Kosunena, który do Torunia przyjedzie aż z Finlandii – mekki rajdów samochodowych. Będzie także Irlandczyk James Deane – lider klasyfikacji generalnej amerykańskiej Formula D, najlepszej federacji driftingowej na świecie oraz Piotr Więcek, najwyżej sklasyfikowany debiutant w FD.

G14A0071

Drift Masters Grand Prix w Toruniu to nie tylko drift – to także atrakcje. Każdy znajdzie coś dla siebie. O dobrą zabawę dla najmłodszych zadba Bawidełko, które przygotowało malowanie buziek, balonowe zoo, bańki XXL, animacje z chustą Klanza czy gry i zabawy z żywymi maskotkami: Myszką Minnie, Miki, Ciasteczkowym Potworem i Kotem Tomem. Najmłodsi zapaleńcy motoryzacji będą mogli spróbować driftu. Jako kierowcy! Turnado to tor do jazdy specjalnymi elektrycznymi autkami wyposażonymi w innowacyjny system prowadzenia, który pozwala na jazdę takim samochodzikem bokiem! Będzie także Miasteczko Dinozaurów przygotowane przez Jurapark w Solcu Kujawskim. Fani motocykli będą mogli zapoznać się z Otopit Toruń, stowarzyszeniem motocrossowym zrzeszających zawodników od kilku do kilkudziesięciu lat. W szeregach tej grupy są Panie i Panowie, startujący w licznych zawodach motocrossowych. Będzie też Automobilklub Toruński – najstarsze stowarzyszenie motoryzacyjne w mieście, które działa od 1959 roku. Wśród motoryzacyjnych atrakcji będzie także ewenement. Jedyny na świecie bus przygotowany do driftu! Ford Transit, który w połowie lat 60 – tych zasłynął jako niesamowicie funkcjonalne auto dostawcze teraz pokaże się ze strony driftingowej. Wyposażony w 400-konny silnik V8 jest jedynym tego typu driftowozem. Zobaczycie go na stanowisku Wicik Motorsport. Za kierownicą tego auta zasiadają: mistrz Polski w Rallycrossie – Marcin Wicik oraz pionier polskiego driftu Maciej Polody.

G14A0393

W strefie wystawców będzie także miejsce dla miłośników sportów wodnych. Na stanowisku firmy Eskapader będzie można zobaczyć łodzie oraz wygrać kurs na sternika motorowodnego. Nie zabraknie specjalnej autograph session, na której zawodnicy będą podpisywać specjalne autograf karty, rozdawać różne gadżety oraz rozmawiać z fanami. O relaks zadba Radio Gra w swojej specjalnej strefie natomiast w przerwach pomiędzy treningami i poszczególnymi etapami rozgrywek na toruńskiej Motoarenie tańczyć będą dziewczyny z Warsaw Elite Cheerleaders.

G14A7475

Drift Masters GP kolejny raz organizuje jedyne w swoim rodzaju – stadionowe zawody driftingowe. Oczy całego świata jazdy bokiem, w najbliższą sobotę, będą zwrócone w stronę Torunia. Drift Masters Grand Prix zapewnia swoim zawodnikom nie tylko niesamowite obiekty, na których kierowcy mogą prezentować kunszt swoich umiejętności. Mogą liczyć także na największe nagrody finansowe spośród wszystkich driftingowych lig na świecie. Na każdą rundę przeznaczone jest aż 40 tysięcy Euro. Zwycięzca otrzymuje czek na 8 tysięcy europejskiej waluty. Zawodnik z drugiej pozycji wygrywa sześć tysięcy, zdobywca trzeciego miejsca dostaje 4 tysiące natomiast zawodnik z czwartego miejsca – 3 tysiące Euro. Od miejsca 5. Do 8. każdy kierowca wygrywa 2 tysiące Euro. Za miejsca od 9. Do 16. Nagroda wynosi 1000 Euro. Każdy kto zakończy swoją rywalizację na etapie Top 32 otrzymuje nagrodę 200 Euro.

G14A7624

To wszystko już w najbliższą sobotę – 8 lipca na toruńskiej Motoarenie. Bilety dostępne na www.ebilet.pl oraz w salonach Empik.

G14A8159

inf.pras.