Drift Open: Michalczuk triumfuje w Toruniu

Drift Open
fot. Photo by Blacha

Orest Michalczuk zdominował premierową rundę Drift Open 2024 w królewskiej kategorii Masters. Trójkę toruńskich szczęśliwców uzupełnili Łukasz Pijar (grupa PRO) i Sebastian Tylek (PRO AM).

Swoją obecność w ojczyźnie piernika zgłosiło blisko dziewięćdziesięciu zawodników. Po raz kolejny obok kierowców z Polski do rywalizacji stanęli też zawodnicy z Ukrainy oraz Czech, stawkę wzbogaciła też obecność pań – płeć piękną oglądaliśmy w każdej z trzech kategorii. Sympatycy jazdy w kontrolowanym poślizgu zobaczyli w akcji kilka generacji BMW, Nissany S13, S14 i S15, Opla GT, Toyotę GT86, Forda Mustanga, Corvettę a nawet… „Alfę Romeo”!

Docelową rywalizację poprzedziły sobotnie kwalifikacje. W „amatorskiej” klasie PRO AM najlepszy okazał się Arkadiusz Bury. Wynik 82 punktów z drugiego przejazdu pozwolił na pokonanie Karola Milocha (81) i Damiana Buczyńskiego 79. W grupie PRO w najlepszym humorze zasypiał Hubert Eitner, który przewodził klasyfikacji z dorobkiem aż 90 „oczek”. Najlepszym „mastersem” okazał się Orest Michalczuk. Podopieczny Energo Motorsport otrzymał od sędziów aż 90 punktów, wyprzedzając Morawca i Cybulskiego (obaj po 88).

Zobacz też: Drift Open Polish Drift Series – on/off

O ostatecznych wynikach decydowały niedzielne finały. Najlepsze, solowe przejazdy w kategorii PRO AM zaprezentował Sebastian Tylek. Drugie miejsce zajął Arkadiusz Bury, podium dopełnił Damian Buczyński. Z wiktorii w PRO cieszył się Łukasz Pijar. Zawodnik dysponujący BMW E46 Touring trafił awansował do top16 ze względu na brak rywala, a następnie rozprawił się z Hellerem, Krupickim, Wróblewskim i Fabisiakiem (finał). Eryk uplasował się na drugim miejscu, trzecie zajął Wróblewski, a punkty za czwarte trafiły w ręce „Kickstera”. W najmocniejszej grupie PRO, wizytówce serii Drift Open, puchary za wygraną powędrowały do Oresta Michalczuka. Drugi był Krystian Morawietz, a zwycięzcą finału „B” został Paweł Kubiak. Najlepszą czwórkę zamknął Artur Havrylenko z Ukrainy.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 43. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.