środa, 22 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaDriftDrift Open w Koszalinie, rywalizacja wraca na tor

Drift Open w Koszalinie, rywalizacja wraca na tor

Drift Open przenosi się na daleką północ, a zawodnicy tym razem będą zmagać się na szybkim, ale wymagającym torze w Koszalinie. Czwarta runda tegorocznej rywalizacji będzie mieć kluczowe znaczenie dla końcowej klasyfikacji sezonu. Rywalizacja zapowiada się również niezwykle kolorowo, ponieważ już po raz kolejny będzie odbywać się pod znakiem… kwiecistych koszul!  

Drifting to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim doskonała zabawa. Motopark Koszalin już trzeci rok z rzędu gości cykl Drift Open i zawody, które odbywają się pod hasłem „Miami”. Wszystko dlatego, że tor za każdym razem wita uczestników słońcem rodem z Florydy. Nic więc dziwnego, że nawet dress code jest tutaj nieco inny. Mile widziane są kwieciste koszule, a pojawiają się również wytrwali, którzy lejący się z nieba żar wytrzymują w białych garniturach.

Driftowanie w Koszalinie odbywa się w doskonałej atmosferze, ale nie możemy zapominać, że wciąż jest to twarda rywalizacja koło w koło. Zwłaszcza, że będzie to przedostatnia runda sezonu, a więc każdy, kto jeszcze myśli o poprawieniu swojej pozycji w klasyfikacji generalnej, musi się skoncentrować i popisać się przed sędziami kunsztem i precyzją prowadzenia auta w poślizgu.

Po ulicznej rundzie w Kietrzu, wraca klasa PRO amatorów, którzy ze względów bezpieczeństwa i trudności trasy wyznaczonej pomiędzy krawężnikami, nie była dopuszczona do startu przed miesiącem. Ponownie rywalizować też będą kierowcy z klasy PRO i Masters – w sumie aż 68 uczestników.

Motopark Koszalin przywita kierowców podczas piątkowych treningów, które będą odbywać się za zamkniętymi bramami. Rywalizacja w sobotę rozpocznie się od treningów. Na sobotę zaplanowano kwalifikacje, a decydujące starcia odbędą się w niedzielę.

Piątek 06.08.2020 (dzień bez publiczności)

9:00-18:00 Rejestracja i badanie techniczne
10:00 – 16:00 Treningi

Sobota 07.07.2021

8:45 – 12:45 Oficjalny trening
14:00 – 20:30
Kwalifikacje TOP 5 PRO AM
Kwalifikacje TOP 32 PRO
Kwalifikacje TOP 16 Masters

Niedziela 08.07.2021

9:30 – 10:30 Rozgrzewka TOP 32 PRO
10:30 – 11:30cRozgrzewka TOP 16 Masters i TOP 5 PRO AM
12:20 – 16:30
Przejazdy punktowane TOP 5 PRO AM – finał
Pojedynki w parach TOP 32 PRO – finał
17:10 – 20:30 Pojedynki w parach TOP 16 Masters – finał
20:30  Ceremonia wręczenia nagród”

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Lista zgłoszeń – 5 runda Driftingowe Mistrzostwa Polski w Słomczynie

Publikujemy listę zgłoszeń do 5 rundy DMP czyli Driftingowych Mistrzostw Polski, które odbędą się 25 i 26...

Wspieramy amatorskie ściganie!

Startujesz? Organizujesz? A może kibicujesz uczestnikom jakiejś amatorskiej imprezy? Daj nam znać! Chcemy wspierać amatorskie ściganie, dawać...

Porsche stawia na ekologię i biopaliwo

Porsche stawia na ekologię i ochronę środowiska. Przy współpracy z Siemensem powstaje fabryka produkująca eFuel - czystą...

Driftingowe Mistrzostwa Polski + CEZ ponownie w Słomczynie

Driftingowe Mistrzostwa Polski powracają na Autodrom Słomczyn. Kibice i zawodnicy musieli czekać dłużej niż planowali bo odwołano...

3 runda Interia DRIVE CUP – Tor Kielce

Najciekawsze przejazdy i sytuacje podczas 3 rundy Interia Drive Cup na Torze Kielce

NAJPOCZYTNIEJSZE