Driftingowe Mistrzostwa Polski 2023. Pierwsza runda w maju

Driftingowe Mistrzostwa Polski 2023 ruszają. Jakub Przygoński jest nowym organizatorem
Driftingowe Mistrzostwa Polski 2023 ruszają. Jakub Przygoński jest nowym organizatorem

Driftingowe Mistrzostwa Polski 2023 ruszają już 27-28 maja na Torze Słomczyn. Nowym organizatorem imprezy jest Jakub Przygoński.

Driftingowe Mistrzostwa Polski 2023 ruszają 27-28 maja na Torze Słomczyn. Na obiekcie pojawi się pięćdziesiąt najlepszych drifterów z całej Polski.

Zobacz: Kalendarz – Driftingowe Mistrzostwa Polski 2023

Popularna impreza ma nowego organizatora, który zadba o mnóstwo emocjonującej walki na punkty, a do tego nie zabraknie spektakularnych przejazdów oraz festiwalu motoryzacji w ramach Speed Games. Pojawią się na nim internetowi twórcy, celebryci oraz sportowcy.

W tym roku impreza zyskała zupełnie nową formułę. Zawodnicy zmierzą się podczas czterech rund, aby rywalizować o tytuł mistrza, a ponadto zostaną podzieleni na dwie kategorie – Pro oraz Semi Pro.

Zobacz także: Wielkie zmiany w Driftingowych Mistrzostwach Polski

Kibice z całej Polski będą mogli wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Zaplanowano cztery lokalizacje na terenie Polski:

  • Słomczyn,
  • Bemowo,
  • Kielce,
  • Poznań.

– Ogromnie zależy nam na promocji driftingu w Polsce, ponieważ uważam, że jest spektakularny i wart przybliżenia go kibicom. Jest to dyscyplina, która cieszy się bardzo dużą popularnością na świecie i coraz większą w Polsce. Rozszerzyliśmy formułę wydarzenia tak, aby zapewnić liczne atrakcje wszystkim, którzy odwiedzą festiwal motoryzacji. – mówi Jakub Przygoński.

Więcej informacji ze świata motorsportu znajdziesz na stronie głównej rallyandrace.pl

Równolegle do głównej imprezy odbędzie się Car Show, czyli wystawa samochodów. Zostaną tam zgromadzone prawdziwe perły motoryzacji. Kilkadziesiąt samochodów, a wśród nich wiele rarytasów. To wszystko, czego można się spodziewać w terminie 27-28 maja na Torze Słomczyn.

Kalendarz Driftingowych Mistrzostw Polski 2023:

  • 1 runda – 26-28.05.2023 Autodrom Słomczyn
  • 2 runda – 23-25.06.2023 Autodrom Bemowo
  • 3 runda – 21-23.07.2023 Tor Kielce
  • 4 runda – 22-24.09.2023 Tor Poznań