Driftowe emocje w Słomczynie

Na torze w Słomczynie niedaleko Warszawy odbyła się w miniony weekend z udziałem blisko 40 kierowców z 6 krajów druga runda Driftingowych Mistrzostw Polski. Zmagania czołówki drifterów obserwowało przy idealnej, słonecznej, ciepłej  pogodzie ponad 10 000 spragnionych emocji kibiców.

W klasie PRO los zetknął w Top4 w niedzielne popołudnie dwóch wielkich faworytów. Był to zdaniem wielu obserwatorów przedwczesny finał zawodów. Po zapierającym dech w piersiach pojedynku Jakub Król (Nissan S14 200SX) pokonał obrońcę tytułu mistrzowskiego Pawła Korpulińskiego (Nissan S14 200SX). W drugim pojedynku fazy Top4 Oleksij Holownia (BMW M2 F22) pokonał Dawida Sposoba (Nissan S15) i tak mieliśmy powtórkę finału z pierwszej rundy w Kielcach, tym razem jednak kierowca z Ukrainy okazał się lepszy i pokonał Jakuba Króla. Pojedynek o trzecie miejsce zakończył się wygraną Pawła Korpulińskiego.

Nowym liderem punktacji DMP w klasie PRO został Oleksij Holownia (202 pkt), który wyprzedza Jakuba Króla (198 pkt) i Pawła Korpulińskiego (162 pkt).

– Bardzo się cieszę ze zwycięstwa w drugiej rundzie DMP – powiedział Oleksii Holownia, zwycięzca zawodów. – To niezwykle mocna seria, w której startuje wielu kierowców z Drift Masters, a rywalizacja stoi na bardzo wysokim poziomie. Stoczyliśmy w niedzielę wiele pięknych, wyrównanych pojedynków, a walka była zawsze fair, z szacunkiem do rywali  Bardzo podoba mi się tor w Słomczynie. Moje BMW spisywało się idealnie przez cały weekend, tak jak nowy silnik B58, zbudowany przez mój zespół Chepa Racing, z którego jestem naprawdę dumny.

W finale klasy SEMI PRO Krzysztof Jóźwiak (BMW M2) pokonał Bartka Ostałowskiego (BMW E92). W pojedynku o trzecie miejsce Wojciech Goździewicz (BMW M3) wygrał z Patrykiem Detmerem (BMW E36). Bartek Ostałowski został nowym liderem punktacji (198 pkt), w której wyprzedza Krzysztofa Jóźwiaka (182 pkt) i Eryka Fabisiaka (157 pkt).

– Pierwsza runda w Kielcach nie przebiegła po mojej myśli, dlatego bardzo solidnie przygotowaliśmy się wraz z zespołem do startu w Słomczynie – podsumował wygraną w klasie SEMI PRO Krzysztof Jóźwiak– Intensywne treningi dały efekt i dzięki temu miałem powtarzalne przejazdy w ten weekend. Bardzo mnie to cieszy, bo chciałbym obronić tytuł mistrzowski i to zwycięstwo bardzo mi w tym pomoże. Tor w Słomczynie daje mnóstwo przyjemności z jazdy. Trasa jest szybka, bardzo płynna i agresywna. Bardzo lubię ten obiekt. Jest to już moja trzecia wygrana tutaj.

W klasie SpeedGames Drift najlepszy okazał się tym razem Kamil Chwastek przed zwycięzcą pierwszej rundy Kacprem Węgłowskim, a trzecie miejsce zajęła Kasia Bożek „Fusialka”. Liderem punktacji jest nadal Kacper Węgłowski (22 pkt), drugi jest Kamil Chwastek (20 pkt), a trzeci Oliwier Kałużny (14 pkt).

Pomiędzy wyścigami przejazdy pokazowe wykonywał swoją Toyotą GR86 Kuba Przygoński, promotor serii, który powiedział po zawodach:

– Druga runda Driftingowych Mistrzostw Polski potwierdziła niezwykle wysoki poziom umiejętności kierowców. Emocje rosły z każdą fazą rywalizacji, a licznie zgromadzeni kibice nie mogli żałować, że przybyli na tor. Tłumy widzów to dla nas najlepszy dowód, że popularność niezwykle widowiskowej dyscypliny sportu, jaką jest drifting stale rośnie. Cieszy nas także ogromnie międzynarodowa obsada zawodów. Już dziś zapraszamy wszystkich na kolejną rundę, która odbędzie w dniach 20 – 21 lipca na nowym obiekcie w Katowicach.