Drugi Polak w Formule 3: Powrót Wiśnickiego

10
Fot. Rodin Motorsport

Po raz pierwszy w historii Mistrzostw Formuły 3 jednocześnie będzie startować dwóch polskich kierowców. Do Kacpra Sztuki dołączy w tegorocznej stawce Piotr Wiśnicki.

20-latek ma już za sobą pół sezonu startów w 2023 roku, gdy reprezentował ekipę PHM Racing by Charouz. Swój powrót do serii kierowca z Warszawy odbędzie w zespole Rodin, znanej w przeszłości jako Carlin.

„Cieszę się, że mogę ogłosić, że dołączam do Rodin Motorsport na nadchodzący sezon. Już wcześniej brałem udział w mistrzostwach, więc rozpocznę ten rok z dużo większą wiedzą. Nie mogę się doczekać, kiedy będę mógł wykorzystać wszystko, czego nauczyłem się w przeszłości. To wspaniałe, że dołączam do zespołu, pracowałem z nimi ściśle przez ostatnie kilka tygodni i wszystko wygląda świetnie, więc myślę, że będziemy mieli wspólnie dobry rok” – powiedział Wiśnicki.

Poza ośmioma startami w Formule 3, Wiśnicki wnosi do ekipy doświadczenie z Formuły Regional oraz Włoskiej Formuły 4, którą w ubiegłym roku wygrał Kacper Sztuka. Partnerami zespołowymi Polaka będą Callum Voisin i Joseph Loake.

Wychowankami zespołu Carlin jest siedmiu obecnych kierowców Formuły 1. Brytyjską ekipę reprezentował również Robert Kubica, podczas prestiżowego Grand Prix Makau w 2005 roku. Choć ten utytułowany zespół jest czwarty pod względem liczby zwycięstw w Formule 2, nie wygrał ani razu od kiedy Formuła 3 ściga się pod swoją obecną nazwą w 2019 roku, a swój ostatni tytuł w serii GP3 wywalczył w sezonie 2014.

Ubiegłoroczną kampanię Carlin zakończył na ostatnim miejscu w klasyfikacji zespołów, choć miało ro związek z wycofaniem się Trevora Carlina ze sportu i sprzedażą ekipy nowozelandzkiemu producentowi samochodów sportowych Rodin.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.