poniedziałek, 23 maja, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościDrugi przystanek Sprint Cup Poland

Drugi przystanek Sprint Cup Poland

W najbliższą niedzielę, 16 lipca od godz. 09:00 na halowym torze Racing Center Łódź wystartuje druga runda cyklu kartingowego Sprint Cup Poland. W ramach imprezy przy ul. Wydawniczej 5 w Łodzi odbędą się 4 wyścigi, które dodatkowo będą zaliczane do prestiżowego rankingu Sodi World Series Sprint Cup. Udział zapowiedziało wielu czołowych zawodników z całego kraju.

 2017-07-13_racing_center_media1

Uczestnicy będą rywalizować w dwóch kategoriach wagowych – doważonych do 85 i do 100 kilogramów. Nadal można dopisać się na listę zgłoszeń. Start w jednej kategorii kosztuje 189 złotych, w obu 350 złotych. W ramach pojedynczej klasy kierowcy zaliczą kwalifikacje w kierunku standardowym oraz odwrotnym. Po nich zostaną przeprowadzone biegi półfinałowe (w każdym z kierunków), które wyłonią pełne składy na 2 wyścigi finałowe w pętli normalnej i odwrotnej. W sumie w gokarcie, a będą to wysokiej klasy 9-konne modele Sodi RX8, będzie można spędzić nawet 140 minut.

Na podstawie zajętych miejsc zawodnicy otrzymają punkty do całorocznego cyklu Sprint Cup Poland. Aby zasilić także wynik w rankingu SWS Sprint Cup należy za darmo zarejestrować się do każdego z wyścigów na stronie SWS. Dzięki czterem punktowanym wyścigom do prestiżowego rankingu będzie można zdobyć maksymalnie aż 4088 punktów. Każdy z nich będzie miał osobną dekorację podium.

W sobotę wieczorem od 21:00 do 22:00 i w niedzielę od 08:00 do 08:45 rano zaplanowano oficjalne sesje treningowe. W co drugiej będzie można pojechać w kierunku reverse. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja.

Aktualne informacje dotyczące imprezy organizator publikuje w specjalnym wydarzeniu na facebooku https://www.facebook.com/events/662690910581231

 2017-07-13_racing_center_media2

HARMONOGRAM SPRINT CUP POLAND 16.07.2017

08:50 – odprawa

09:00 – 10:30 – biegi kwalifikacyjne (oba kierunki, obie kategorie)

10:35 – 11:10 – półfinały w kierunku reverse (obie kategorie)

11:15 – 11:50 – półfinały w kierunku normal (obie kategorie)

12:00 – 12:20 – finał 85kg kierunek reverse (20 minut)

12:30 – 12:50 – finał 100kg kierunek reverse (20 minut)

13:00 – 13:20 – finał 85kg kierunek normal (20 minut)

13:30 – 14:00 – finał 100kg kierunek normal (20 minut)

14:15 – 14:30 – dekoracje na podium, zakończenie

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Ładniak liderem w klasyfikacji juniorów ADAC TCR Germany

Szymon Ładniak zanotował kolejny udany start w serii ADAC TCR Germany. Polak w sobotniej i niedzielnej rywalizacji...

Marczyk i Gospodarczyk na juniorskim podium w Mistrzostwach Świata.

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk zajęli 2. miejsce w Rajdzie Portugalii w klasie WRC 2 Junior. Załoga...

Przed Kamena Rally Team druga runda Pucharu Europy

W dniach 26.05 – 28.05.2022 zespół rajdowy Orlen Teamu pojawi się na starcie Rally Greece Offroad, czyli...

Słomczyńskie przeciągi, namioty odleciały, ale show wytrwało

Za nami wyścigowy i niezwykle wietrzny weekend na Autodromie Słomczyn. Po kilku pierwszych ciepłych dniach maja w...

Tomasz Lewczuk – wypowiedź po pełnym sukcesów weekendzie GSMP

Tomasz Lewczuk
Tomasz Lewczuk jeżdżący Hondą Civic V generacji, w porównaniu z konkurencją na trasach GSMP jest od niedawna....

NAJPOCZYTNIEJSZE