Drugi wyścig weekendu Maluch Trophy

Oskar Klimek odniósł szóste zwycięstwo w sezonie 2022 na zakończenie cyklu Maluch Trophy. Finałowa runda nosiła miano Memoriału im. Jana Leśniaka.

Klimek wystartował z pole position i objął pewne prowadzenie. Po nieudanych kwalifikacjach, jego rywale z dywizji 2 szybko przebili się przez auta wolniejszych klas i tak Kamil Osóbka awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu, a Paweł Kopacz na trzecie. Żaden z nich nie miał jednak odpowiedzi na tempo Klimka, który finalnie odjechał na 18 sekund.

Michał Szlachta wygrał w dywizji 1, zapewniając sobie tym samym tytuł mistrzowski. Ubiegłoroczny mistrz Qba Sykucki zajął drugie miejsce w ostatnim wyścigu, jak i końcowej klasyfikacji, przegrywając obie walki różnicą jedynie 0,262 sekundy. Trzeci na mecie był Bartosz Wilk, za którym uplasowali się Grzegorz Socha, Daniel Bachleda, Tomasz Koza, Maciej Knapiński, Paweł Żeromiński, Jan Lewandowski i Michał Żaliński.

Zwycięstwo w dywizji 0 odniósł Jacek Chojnacki, zapewniając sobie tym samym tytuł mistrzowski przed Markiem Kurzętkowskim. Podium wywalczyła Małgorzata Serbin, finiszując przed Erickiem Czajorem, Aleksandrą Ossowską, Pawłem Krakowskim, Kacprem Pietrusińskim i Jarosławem Matuszakiem.