Łukasz Tyszkiewicz podczas 2 rundy Mistrzostw Polski Rallycross i FIA CEZ na Autodromie Słomczyn zadebiutował na tym obiekcie w nowym aucie i nowej klasie. Pierwszy start w Poznaniu wyszedł bardzo dobrze, dobrą passę udało się podtrzymać także w Słomczynie.

Przesiadka z Astry OPC do czteronapędowej Fiesty Proto odbyła się gładko. Łukasz szybko odnalazł się w nowym aucie i w nowych realiach. Oprócz klasy Light, rywalizacja toczy się również w głównej klasie SuperCars. Tutaj mocniejsi rywale są w zasięgu dopiero na śliskiej nawierzchni gdzie różnica w mocy zaciera się.

Zobacz także: Kalendarz 2022 – Mistrzostwa Polski Rallycross

Łukasz Tyszkiewicz: „Jesteśmy po drugiej rundzie MP w Słomczynie . Kolejny wspaniały weekend wyścigowy. Wszystko było ok. z samochodem nie było żadnych problemów. Udało się wygrać wszystkie kwalifikacje oraz finał SC Light a w SC wyskoczyć na najniższy stopień podium. Chciałem wszystkim podziękować : rodzinie, przyjaciołom, kibicom oraz całemu zespołowi który spisał się na medal! Już nie mogę się doczekać kolejnej rundy. Na samą myśl o starcie uśmiech nie schodzi z twarzy”