Tarmac Masters – drugie zwycięstwo mistrza Polski

Fot. Gabriela Moździerz

Grzegorz Grzyb i jego pilot Łukasz Zapart w Skodzie Fabii Rally2 Evo wygrali drugą z rzędu rundę Tarmac Masters Rajdowych Mistrzostw Dolnego Śląska. Pokonali oni braci Jarosława i Marcina Szejów w podobnym samochodzie.

Drugie starcie podczas sezonu 2024 Tarmac Masters miało miejsce w Sobótce, podczas inauguracyjnego TEC2000 Rally Sobótka. Na zawodników czekały trzy przejazdy 10,8-kilometrowej próby Szczepanów i 6,95-kilometrowego oesu Wiry, a na koniec organizatorzy przygotowali superoes w centrum miasta Sobótka.

Zobacz także: Tarmac Masters – TEC2000 Rally Sobótka – action wideo

Po wycofaniu się Rafała Kwiatkowskiego i Kamila Kozdronia, którzy uszkodzili samochód podczas piątkowych testów, w czołowej klasie Pro pozostali tylko dwaj konkurenci. Grzyb i Szeja od samego początku prezentowali wyrównane tempo i po pierwszej pętli dzieliło ich 1,8 sekundy.

O tym, jak wyrównany prezentowali poziom, najlepiej świadczy drugi przejazd oesu Szczepanów, na którym obaj uzyskali identyczny czas, podkręcając przy tym tempo od rana o osiem sekund.

Kluczowym momentem rajdu był początek trzeciej pętli. Pierwsi zawodnicy wyruszyli już na trasę, gdy spotkała ich krótka, lecz intensywna ulewa. Załogi Pro nie były na to przygotowane i zostały pokonane przez wolniejsze klasy.

Na tym kluczowym odcinku specjalnym lepiej poradził sobie Grzyb, który objął 6-sekundowe prowadzenie i dowiózł je już do samego końca, pokonując Szeję, który na pocieszenie wygrał Turbojulita Power Stage.

Trzecie miejsce w klasyfikacji rajdu zajęli Hubert Kowalczyk i Dawid Potępa w Renault Clio Rally3. To właśnie zwycięzcy klasy Pro 1 wygrali deszczowy OS5 i przyjechali na metę ze stratą niecałych 40 sekund do zwycięzców.

Czwarte miejsce należało do zwycięzców klasy Rally4 – Michała Chorbińskiego i Adama Chrzanowskiego, za którymi uplasowali się Mateusz Milczarek i Krzysztof Pawlak, który odnieśli zwycięstwo w klasie Pro RWD.

Marcin Górny i Jarosław Janasz zajęli drugie miejsce w Pro 1, a w „generalce” uplasowali się przed zwycięzcami Pro 2 – Leonem Zardzewiałym i Michałem Majewskim w Peugeocie 208. Czołową dziesiątkę uzupełnili Krzysztof Laska z Mateuszem Sompolskim (Pro 1) oraz Radosław Osiak i Wojciech Kordeusz (Pro 2).

W klasie Pro 3 zwyciężyli Paweł Hurko i Marcin Roguski w Fordzie Fiesta, w Pro 2s triumfowali Marek Zięć i Dawid Kuczyński w Alfie Romeo, rywalizację w C2 Cup zwyciężyli Michał Pocielej i Michał Antoniak, a w klasie Histo najlepsi byli Tomasz Bloda i Krzysztof Nowak w Oplu Astrze.

Pełne wyniki TEC2000 Rally Sobótka (RO) znajdziecie tutaj.

Podczas TEC2000 Rally Sobótka toczyła się także rywalizacja na krótszym dystansie, w formacie SKJS. Na mecie pojawiło się 13 załóg, a najlepsi byli Krystian Mendyk i Tomasz Zatylny w Renault Clio.

Podobają ci się nasze newsy? Nie przegap żadnego: obserwuj RALLY and RACE na Google News.