środa, 10 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościDubai drugi w Jahodnej

Dubai drugi w Jahodnej

Miniony weekend w wyścigach górskich obfitował w emocje. Tym razem centrum uwagi kibiców była trasa prowadząca z Koszyc do Ski Resort Jahodna, na której walczyli kierowcy w FIA Hill Climb Cup, FIA Historic Hill Climb Championship oraz Mistrzostwach Słowacji.

Wśród 80 zawodników nie zabrakło najlepszych Polskich specjalistów od wspinaczki górskiej. Wśród najszybszych kierowców pojawił się Dubai, Mistrz Polski 2014, wystawiający Mitsubishi Lancera Bergmonster.

W grupie historycznej pojawili się Marian Czapka w Porsche 928 oraz Jerzy Nowakowski w BMW 2002.

Pierwszy dzień to zwycięstwo Igora Drotara przed Beresem i Tomasem Ondrejem. Niestety podczas drugiego podjazdu, Lancer Dubaja, obrócił się uderzając w barierę. Tym samym szanse na wynik zostały zaprzepaszczone.

Najlepszy z Polaków nie poddał się tak łatwo i już w sobotę na używanej oponie zdobył drugie miejsce ustępując Tomasowi Ondrejowi w Fabii WRC. Udało się również wyprzedzić Igora Drotara, z którym Dubai walczy od zawodów w Załużu.

024

Dubai:

To był weekend z przygodami, ale zaliczam go do bardzo udanych. Sobotnie czasy były bardzo dobre i walka ze Słowakami trwała aż do ostatniego podjazdu. W treningach byłem najszybszy, niestety błąd kosztował mnie dużo. Nie wszedł mi bieg i zakończyłem na barierze. To efekt przedłużających się zawodów i mojej dekoncentracji. Błąd, który mógł skończyć się zburzeniem auta, na szczęście kosztował mnie kosmetyczne naprawy, ale wynik przepadł. W niedzielę byłem zmotywowany i wynik to potwierdza. Jednak po awarii Beresa, znowu nastąpiła dekoncentracja i popełniłem małe błędy. Drugi podjazd jechałem na starych oponach, ale przed startem powiedziałem sobie, że jadę o wszystko i też tak było. To były udane zawody. Pierwsza moje ocierka w karierze i silna psychika po tej przygodzie. Było super i jedno czego mi brakowało to polskich kibiców.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Nowy, elektryczny rekord okrążenia na Nordschleife!

Oficjalnie, Nordschleife zyskało nowego, elektrycznego króla! Lars Kern, kierowca rozwojowy Porsche pobił rekord okrążenia "zielonego piekła'' wśród...

25. Grand Prix Sopot – Gdynia Harmonogram GSMP

Przed nami wyjątkowe Jubileuszowe 25. Grand Prix Sopot – Gdynia czyli Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski nad morzem....

Jubileuszowe 25. Grand Prix Sopot – Gdynia: emocje gwarantowane

Mimo, iż starty bolidów na trasie Sopot – Gdynia są od lat motorsportową prehistorią, na polskich trasach...

Lewis Hamilton o finale sezonu 2021: „Nie dam się oszukać w ten sposób”.

Lewis Hamilton przez wiele miesięcy nie komentował pełnego kontrowersji finału sezonu 2021 i wydawało się, iż Lewis...

Wracają szutry na Warszawskich Siekierkach

Pod koniec sierpnia w stołecznym kalendarzu imprez dla kierowców amatorów powróci klasyk. Dawno nieodwiedzana lokalizacja z efektownym...

NAJPOCZYTNIEJSZE