piątek, 22 września, 2023
Strona głównaAktualnościDubai drugi w Jahodnej

Dubai drugi w Jahodnej

Miniony weekend w wyścigach górskich obfitował w emocje. Tym razem centrum uwagi kibiców była trasa prowadząca z Koszyc do Ski Resort Jahodna, na której walczyli kierowcy w FIA Hill Climb Cup, FIA Historic Hill Climb Championship oraz Mistrzostwach Słowacji.

Wśród 80 zawodników nie zabrakło najlepszych Polskich specjalistów od wspinaczki górskiej. Wśród najszybszych kierowców pojawił się Dubai, Mistrz Polski 2014, wystawiający Mitsubishi Lancera Bergmonster.

W grupie historycznej pojawili się Marian Czapka w Porsche 928 oraz Jerzy Nowakowski w BMW 2002.

Pierwszy dzień to zwycięstwo Igora Drotara przed Beresem i Tomasem Ondrejem. Niestety podczas drugiego podjazdu, Lancer Dubaja, obrócił się uderzając w barierę. Tym samym szanse na wynik zostały zaprzepaszczone.

Najlepszy z Polaków nie poddał się tak łatwo i już w sobotę na używanej oponie zdobył drugie miejsce ustępując Tomasowi Ondrejowi w Fabii WRC. Udało się również wyprzedzić Igora Drotara, z którym Dubai walczy od zawodów w Załużu.

024

Dubai:

To był weekend z przygodami, ale zaliczam go do bardzo udanych. Sobotnie czasy były bardzo dobre i walka ze Słowakami trwała aż do ostatniego podjazdu. W treningach byłem najszybszy, niestety błąd kosztował mnie dużo. Nie wszedł mi bieg i zakończyłem na barierze. To efekt przedłużających się zawodów i mojej dekoncentracji. Błąd, który mógł skończyć się zburzeniem auta, na szczęście kosztował mnie kosmetyczne naprawy, ale wynik przepadł. W niedzielę byłem zmotywowany i wynik to potwierdza. Jednak po awarii Beresa, znowu nastąpiła dekoncentracja i popełniłem małe błędy. Drugi podjazd jechałem na starych oponach, ale przed startem powiedziałem sobie, że jadę o wszystko i też tak było. To były udane zawody. Pierwsza moje ocierka w karierze i silna psychika po tej przygodzie. Było super i jedno czego mi brakowało to polskich kibiców.

NOWOŚCI

Maluch z silnikiem Subaru może być twój! Turbo żaba na sprzedaż

Fiat 126 elx z silnikiem Subaru 2.2 Turbo to jedyny w swoim rodzaju samochód, który opisywaliśmy na...

18 miesięcy w 1 minutę – budowa rajdowego Subaru Impreza 2023

Zobaczcie 18 miesięcy pracy wciśnięte w 1 minutę. Tak Subaru USA budowało najnowszą specyfikację rajdowej wersji Subaru...

Roman Baran zadowolony z debiutu w Wyścigu Szczawne


Ekipa Roman Baran Racing sfinalizowała swój 22 sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. To nie jedyna sportowa statystyka,...

Łukasz Zoll przed FIA CEZ na torze Nyirad

Przedostatnia runda FIA CEZ Rallycross odbędzie się w dniach 23-24 września na węgierskim torze w Nyirad z...

6 runda Rallycross MP i FIA CEZ – action wideo

Za nami wyścigowy weekend na Autodromie Słomczyn z Mistrzostwami Polski i FIA CEZ w Rallycrossie. Emocji na...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here