Dubai wystartuje w Jahodnej

80 zawodników widnieje na liście zgłoszeń MORIS CUP Jahodna 2015, zawodów w wyścigach górskich, które rozegrane zostaną w najbliższy weekend w okolicy słowackich Koszyc.

Tegoroczne zawody po raz pierwszy od 2012 roku wystartują bez zawodników ścigających się w rundzie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Jednak pomimo strat polskich kierowców, w Ski Resort Jahodna pojawi się 29 zawodników w FIA Hill Climb Cup pochodzących ze Słwoacji, Czech, Austrii, Polski, Chorwacji, Francji, Szwajcarii oraz Francji.

Wśród 80 kierowców pojawi się trzech Polaków w tym Mistrz Polski GSMP 2014 Dubai oraz Mistrz FIA Historic Hill Climb Championship Marian Czapka oraz Jerzy Nowakowski w BMW 2002.

Oprócz dwóch rund Mistrzostw Słowacji, zawody u naszych południowych sąsiadów stanowią rundę FIA Hill Climb Cup i FIA Historic Hill Climb Championship, a na trasie pojawią się zawodnicy Kategorii I i II, którzy dwa tygodnie temu startowali w Załużu.

Dubai z pewnością stanie do walki ze swoimi bezpośrednimi konkurentami – Igorem Drotarem oraz Josefem Beresem.

Moris Cup startuje w sobotę o godzinie 7:30. Więcej informacji można znaleźć na stronie wyścigu www.pav.rallye.sk.

009

Dubai:

W tym roku założyłem, że będę jak najwięcej jeździł. Niestety 7 wyścigowych weekendów w Polsce to zbyt mało żeby wjeździć się i walczyć o najwyższe lokaty. Dlatego wybieram się w najbliższy weekend do Jahodnej. Szkoda, że władze polskie zrezygnowały z tego wyścigu, bo jest to chyba najlepszy weekend wyścigowy w całym GSMP. Lubię trasę w okolicach Koszyc. Jest bardzo szybka, a właśnie na takiej trasie, mój pakiet aerodynamiczny zaczyna działać. Jeśli będzie pogoda, to będę jeździł bardzo szybko. Jednak po raz kolejny zapowiada się, że będziemy musieli walczyć na mokrej nawierzchni. Cieszę się najbardziej z frekwencji 80 zawodników oraz obecnośći Igora Drotara i Josefa Beresa. Jest z kim się ścigać i to mnie mocno motywuje do walki. Na Słowacji muszę mocno uważać, żeby nie uszkodzić auta, bo już za tydzień mamy wyścig w Siennej w ramach GSMP. Zapraszam wszystkich kibiców do Jahodnej w najbliższy weekend do kibicowania Polakom, bo oprócz mnie pojawi się jeszcze Marian Czapka i Jerzy Nowakowski w kategorii samochodów historycznych. Pełną relację z zawodów będziecie mogli śledzić na profilu Facebook www.wyscigigorskie.pl.

inf.pras.