sobota, 30 września, 2023
Strona głównaAktualnościDublet drugich miejsc na Magurze – Grzegorz Kozioł

Dublet drugich miejsc na Magurze – Grzegorz Kozioł

Tylko 8 punktów traci po 2 Wyścigu Górskim Magura Małastowska Grzegorz Kozioł do lidera grupy A w cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Zawody rozegrane w dniach 11-12 lipca dały krakowskiemu kierowcy dwa drugie miejsca i 30 punktów do rocznej klasyfikacji.

W zawodach w których wystartowało 47 kierowców, walka o pierwszą dziesiątkę generalki była bardzo zacięta. Startujący po raz pierwszy na Magurze Grzegorz Kozioł nie miał prostego zadania w starciu z zawodnikami, którzy już w sezonie 2014 pojawili się w okolicach Gorlic.

Tegoroczny wyścig charakteryzował się nowym elementem, do tej pory nieobecnym w polskich zawodach. Organizator Automobilklub Biecki wydłużył bowiem trasę wyścigu za szczyt, gdzie droga prowadzi w dół a nie pod górę. Nowy element techniczny został bardzo pozytywnie odebrany przez kierowców w tym Grzegorza Kozioła.

Sobota to 2 miejsce w grupie A i 7 pozycja w generalce. Niestety problem techniczny ze skrzynią biegów spowodował aż 6 sekundową stratę do Piotra Ostrowskiego. Niedziela to równa jazda i po raz kolejny drugie miejsce w grupie i 9 pozycja w klasyfikacji generalnej zawodów 8 rundy GSMP.

IMG_1453

Grzegorz Kozioł:

Po Magurze zapisałem na swoim koncie 30 punktów i dwa drugie miejsca. Jechałem bardzo równo, ale w sobotę ze względu na awarię w skrzyni biegów ukończyłem zawody ze stratą do Piotrka Ostrowskiego. Cieszę się, że mechanicy naprawili samochód i mogłem przejechać całe zawody. Niedziela była już bardzo spokojna. Ponownie zająłem drugie miejsce i pojawiłem się na mecie. Trasa na Magurę jest bardzo techniczna. Jako debiutant zapłaciłem frycowe, ale za rok z pewnością pojadę jeszcze szybciej. Dziękuję wszystkim kibicom za gorący doping. Zawsze cieszę się kiedy podchodzicie i przybijacie nam 5!. Podziękowanie należą się też moim partnerom: firmie Flora z Krakowa, Uni-Matic, Rodax, Witek Motorsport oraz Team Promotion Marketing i PR Sportowy. Patronat medialny nad moimi startami od kilku lat sprawuje portal www.wyscigigorskie.pl. Teraz szykujemy się na Banovce. Już nie mogę doczekać się tego wyścigu, bo według mnie i mojego zespołu jest to najlepsza trasa w całym cyklu GSMP i co więcej super zawody, na których zawsze gromadzi się kilka tysięcy kibiców i pojawiają się najlepsi kierowcy z całej Europy. Na Jankov Vrsok będziemy ścigali się podczas pierwszego weekendu sierpnia. Serdecznie zapraszam wszystkich do kibicowania.

inf.pras.

NOWOŚCI

Rajd Chile 2023. Wyniki po pierwszej pętli

Załogi rywalizujące w Rajdzie Chile pokonały już trzy odcinki specjalne, z których składała się pierwsza pętla zmagań....

Bracia Lempertowie z jednakową ilością punktów przed finałem 318is Cup PL

Marcin Lempert odniósł swoje szóste zwycięstwo w sezonie 2023 318is Cup PL, które pozwoliło mu zrównać się...

Drabent odnosi kluczowe zwycięstwo w walce o tytuł WORK STUFF Super S Cup

Jerzy Drabent odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu finałowej rundy WORK STUFF Super S Cup na Torze Poznań....

Zielonka wygrywa piątkowe WSMP

Jacek Zielonka zamienił pole position na zwycięstwo w przedostatniej rundzie sezonu 2023 Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski na...

Emocje od pierwszych metrów, trwa rywalizacja w Rajdzie Chile

Załogi rywalizujące w Rajdzie Chile pokonały już trzy odcinki specjalne, z których składała się pierwsza pętla zmagań....

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here