poniedziałek, 6 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościDublet drugich miejsc na Magurze – Grzegorz Kozioł

Dublet drugich miejsc na Magurze – Grzegorz Kozioł

Tylko 8 punktów traci po 2 Wyścigu Górskim Magura Małastowska Grzegorz Kozioł do lidera grupy A w cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Zawody rozegrane w dniach 11-12 lipca dały krakowskiemu kierowcy dwa drugie miejsca i 30 punktów do rocznej klasyfikacji.

W zawodach w których wystartowało 47 kierowców, walka o pierwszą dziesiątkę generalki była bardzo zacięta. Startujący po raz pierwszy na Magurze Grzegorz Kozioł nie miał prostego zadania w starciu z zawodnikami, którzy już w sezonie 2014 pojawili się w okolicach Gorlic.

Tegoroczny wyścig charakteryzował się nowym elementem, do tej pory nieobecnym w polskich zawodach. Organizator Automobilklub Biecki wydłużył bowiem trasę wyścigu za szczyt, gdzie droga prowadzi w dół a nie pod górę. Nowy element techniczny został bardzo pozytywnie odebrany przez kierowców w tym Grzegorza Kozioła.

Sobota to 2 miejsce w grupie A i 7 pozycja w generalce. Niestety problem techniczny ze skrzynią biegów spowodował aż 6 sekundową stratę do Piotra Ostrowskiego. Niedziela to równa jazda i po raz kolejny drugie miejsce w grupie i 9 pozycja w klasyfikacji generalnej zawodów 8 rundy GSMP.

IMG_1453

Grzegorz Kozioł:

Po Magurze zapisałem na swoim koncie 30 punktów i dwa drugie miejsca. Jechałem bardzo równo, ale w sobotę ze względu na awarię w skrzyni biegów ukończyłem zawody ze stratą do Piotrka Ostrowskiego. Cieszę się, że mechanicy naprawili samochód i mogłem przejechać całe zawody. Niedziela była już bardzo spokojna. Ponownie zająłem drugie miejsce i pojawiłem się na mecie. Trasa na Magurę jest bardzo techniczna. Jako debiutant zapłaciłem frycowe, ale za rok z pewnością pojadę jeszcze szybciej. Dziękuję wszystkim kibicom za gorący doping. Zawsze cieszę się kiedy podchodzicie i przybijacie nam 5!. Podziękowanie należą się też moim partnerom: firmie Flora z Krakowa, Uni-Matic, Rodax, Witek Motorsport oraz Team Promotion Marketing i PR Sportowy. Patronat medialny nad moimi startami od kilku lat sprawuje portal www.wyscigigorskie.pl. Teraz szykujemy się na Banovce. Już nie mogę doczekać się tego wyścigu, bo według mnie i mojego zespołu jest to najlepsza trasa w całym cyklu GSMP i co więcej super zawody, na których zawsze gromadzi się kilka tysięcy kibiców i pojawiają się najlepsi kierowcy z całej Europy. Na Jankov Vrsok będziemy ścigali się podczas pierwszego weekendu sierpnia. Serdecznie zapraszam wszystkich do kibicowania.

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Trzy kartingowe imprezy w Lonato. Dwa podia Polaków!

WSK Super Master Series
Polscy kierowcy rozpoczęli sezon kartingowy we Włoszech. Na torze South Garda Karting w Lonato odbyły się trzy...

Podium na dla Hołka i Kurzeji

W sobotę po południu zakończyła się pierwsza runda Pucharu Świata Cross Country. Krzysztof Hołowczyc z Łukaszem Kurzeją...

Kalendarz FIA ERC 2023 – jeden debiut, jeden powrót

Tak jak w ubiegłym sezonie, kalendarz FIA ERC 2023 składa się z ośmiu rajdów. Doszło jednak do...

125Q czyli Fiat 125p nałożony na Audi A3 1.8T Quattro

Fiat 125P quattro Audi A3 125Q
Fiat 125p nałożony na Audi A3 1.8T Quattro. Brzmi jak ciekawa i realna wizja sleepera, albo jak...

Mazda RX-7 – silnik Wankla na wolnych obrotach! „brap brap brap” [wideo z napisami]

Mazda RX-7 silnik wankla
Mazda RX-7 kojarzy się wszystkim z silnikiem Wankla. Nawet jeśli w Twoim sercu nie ma miłości do...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here