środa, 17 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościDublet drugich miejsc na Magurze – Grzegorz Kozioł

Dublet drugich miejsc na Magurze – Grzegorz Kozioł

Tylko 8 punktów traci po 2 Wyścigu Górskim Magura Małastowska Grzegorz Kozioł do lidera grupy A w cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Zawody rozegrane w dniach 11-12 lipca dały krakowskiemu kierowcy dwa drugie miejsca i 30 punktów do rocznej klasyfikacji.

W zawodach w których wystartowało 47 kierowców, walka o pierwszą dziesiątkę generalki była bardzo zacięta. Startujący po raz pierwszy na Magurze Grzegorz Kozioł nie miał prostego zadania w starciu z zawodnikami, którzy już w sezonie 2014 pojawili się w okolicach Gorlic.

Tegoroczny wyścig charakteryzował się nowym elementem, do tej pory nieobecnym w polskich zawodach. Organizator Automobilklub Biecki wydłużył bowiem trasę wyścigu za szczyt, gdzie droga prowadzi w dół a nie pod górę. Nowy element techniczny został bardzo pozytywnie odebrany przez kierowców w tym Grzegorza Kozioła.

Sobota to 2 miejsce w grupie A i 7 pozycja w generalce. Niestety problem techniczny ze skrzynią biegów spowodował aż 6 sekundową stratę do Piotra Ostrowskiego. Niedziela to równa jazda i po raz kolejny drugie miejsce w grupie i 9 pozycja w klasyfikacji generalnej zawodów 8 rundy GSMP.

IMG_1453

Grzegorz Kozioł:

Po Magurze zapisałem na swoim koncie 30 punktów i dwa drugie miejsca. Jechałem bardzo równo, ale w sobotę ze względu na awarię w skrzyni biegów ukończyłem zawody ze stratą do Piotrka Ostrowskiego. Cieszę się, że mechanicy naprawili samochód i mogłem przejechać całe zawody. Niedziela była już bardzo spokojna. Ponownie zająłem drugie miejsce i pojawiłem się na mecie. Trasa na Magurę jest bardzo techniczna. Jako debiutant zapłaciłem frycowe, ale za rok z pewnością pojadę jeszcze szybciej. Dziękuję wszystkim kibicom za gorący doping. Zawsze cieszę się kiedy podchodzicie i przybijacie nam 5!. Podziękowanie należą się też moim partnerom: firmie Flora z Krakowa, Uni-Matic, Rodax, Witek Motorsport oraz Team Promotion Marketing i PR Sportowy. Patronat medialny nad moimi startami od kilku lat sprawuje portal www.wyscigigorskie.pl. Teraz szykujemy się na Banovce. Już nie mogę doczekać się tego wyścigu, bo według mnie i mojego zespołu jest to najlepsza trasa w całym cyklu GSMP i co więcej super zawody, na których zawsze gromadzi się kilka tysięcy kibiców i pojawiają się najlepsi kierowcy z całej Europy. Na Jankov Vrsok będziemy ścigali się podczas pierwszego weekendu sierpnia. Serdecznie zapraszam wszystkich do kibicowania.

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Kartingowy evergreen. Czyli „ile trzeba mieć, żeby ryzykować w razie się straci”?

Łowca Patentów
Gadanie Kontrolne - Kartingowy Wtorek Formuła 1. Wielkie marzenie każdego młodego kartingowca. To „królowa motosportu” jest od wielu...

Udany weekend na podium dla Karola Kręta w Oschersleben

Kolejny udany weekend Karola Kręta w serii Porsche Sports Cup Deutschland. Młody zawodnik Akademii ORLEN Team stanął...

51 Rajd Barum z polakami

Rajdowe Mistrzostwa Europy w ostatni weekend sierpnia wkroczą na Czeskie odcinki specjalne za sprawą Rajdu Barum. Przed...

Rajdowe Kryterium Ustronia filmowe podsumowanie

Zapraszamy na filmowe podsumowanie rajdowego wydarzenia na domowych ulicach Kajto czyli 6 Rajdowy Ustroń - Kryterium Ustronia...

CBet Rally Rokiškis 2022 – nagranie z feralnego wypadku

CBet Rally Rokiškis 2022 BMW dzwon
CBet Rally Rokiškis 2022 to nie jest impreza którą śledzi każdy fan rajdów w Polsce, ale zdjęcia...

NAJPOCZYTNIEJSZE