piątek, 22 września, 2023
Strona głównaAktualnościDuda trzeci raz z rzędu wygrywa w Chorwacji

Duda trzeci raz z rzędu wygrywa w Chorwacji

Po raz trzeci Grzegorz Duda wygrał wyścig Nagrada Malacke SV Dujam w grupie A. Po sukcesie z 2012 i 2013 roku, Tarnowianin podczas minionego weekendu nie dał szans konkurencji w grupie A na zwycięstwo.

Pierwsze miejsce podium w Chorwacji to również trzecia tegoroczna wygrana reprezentanta Race National Team Poland w cyklu FIA CEZ Hill Climb Championship po wyścigach w Skopje, Załużu i Splicie.

Dwukrotny Mistrz FIA CEZ z 2012 i 2013 roku, Grzegorz Duda, wyjechał na 3 rundę Mistrzostw Europy Strefy Centralnej jako lider Dywizji 2.

Jestem niesamowicie zadowolony, że wyjeżdżałem jako lider i powróciłem liderem Dywizji 2 FIA CEZ Hill Climb Championship – mówi Grzegorz Duda.

Sobotnie treningi rozgrywane były w trudnych warunkach pogodowych. Silny wiatr i intensywny deszcz, nie pozwoliły na osiąganie dobrych wyników. Jednak podczas niedzielnych podjazdów wyścigowych nad górą Malaćke w okolicy Chorwackiego Splitu zaświeciło słońce i zawodnicy mogli rywalizować na suchej nawierzchni.

wyniki split

Grzegorz Duda: Jestem zadowolony, ponieważ udało mi się poprawić mój czas podjazdu 4100 m trasy w stosunku do sezonu 2013: o 1 sekundę na podjeździe. Jestem liderem klasyfikacji Dywizji 2 w FIA CEZ Hill Climb Championship. Zaliczyliśmy w ciągu 3 tygodni trzy rundy, tydzień w tydzień. Jestem bardzo zmęczony, ponieważ przejechaliśmy blisko 8 tysięcy kilometrów aby ścigać się z najlepszymi zawodnikami Europy centralnej. Moje pierwsze miejsce nie było przypadkiem. Mam nowy samochód, świetny zespół, no i młodego następcę Bartka Wiśniowskiego, który mocno naciska mnie za moimi plecami.  To był jego drugi występ na tej trasie i drugie miejsce w grupie N, tuż za Mistrzem Europy grupy N, Tomislavem to rewelacyjny wynik. Nagrada Malaćke zgromadziło blisko 80 zawodników na starcie. Niestety przez powódź na Bałkanach nie pojawili się zawodnicy z Czarnogóry i Serbii. Dziękuję za wsparcie moim sponsorom: WIŚNIOWSKI, DUNLOP, OLAFMOTORSPORT, BLACHDOM PLUS, STEINHOF, AUTOLAK SERWIS, V-TECH, IRECO, BIMARCO, TOMSON. Podczas startów Race National Team Poland w sezonie 2014 będziemy z naszymi patronami medialnymi – TVP Kraków oraz portalem www.wyscigigorskie.pl.

inf. pras.

Poprzedni artykułKJS Nyskie Szutry
Następny artykułImponująca inauguracja

NOWOŚCI

Maluch z silnikiem Subaru może być twój! Turbo żaba na sprzedaż

Fiat 126 elx z silnikiem Subaru 2.2 Turbo to jedyny w swoim rodzaju samochód, który opisywaliśmy na...

18 miesięcy w 1 minutę – budowa rajdowego Subaru Impreza 2023

Zobaczcie 18 miesięcy pracy wciśnięte w 1 minutę. Tak Subaru USA budowało najnowszą specyfikację rajdowej wersji Subaru...

Roman Baran zadowolony z debiutu w Wyścigu Szczawne


Ekipa Roman Baran Racing sfinalizowała swój 22 sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. To nie jedyna sportowa statystyka,...

Łukasz Zoll przed FIA CEZ na torze Nyirad

Przedostatnia runda FIA CEZ Rallycross odbędzie się w dniach 23-24 września na węgierskim torze w Nyirad z...

6 runda Rallycross MP i FIA CEZ – action wideo

Za nami wyścigowy weekend na Autodromie Słomczyn z Mistrzostwami Polski i FIA CEZ w Rallycrossie. Emocji na...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here