Duda trzeci raz z rzędu wygrywa w Chorwacji

Po raz trzeci Grzegorz Duda wygrał wyścig Nagrada Malacke SV Dujam w grupie A. Po sukcesie z 2012 i 2013 roku, Tarnowianin podczas minionego weekendu nie dał szans konkurencji w grupie A na zwycięstwo.

Pierwsze miejsce podium w Chorwacji to również trzecia tegoroczna wygrana reprezentanta Race National Team Poland w cyklu FIA CEZ Hill Climb Championship po wyścigach w Skopje, Załużu i Splicie.

Dwukrotny Mistrz FIA CEZ z 2012 i 2013 roku, Grzegorz Duda, wyjechał na 3 rundę Mistrzostw Europy Strefy Centralnej jako lider Dywizji 2.

Jestem niesamowicie zadowolony, że wyjeżdżałem jako lider i powróciłem liderem Dywizji 2 FIA CEZ Hill Climb Championship – mówi Grzegorz Duda.

Sobotnie treningi rozgrywane były w trudnych warunkach pogodowych. Silny wiatr i intensywny deszcz, nie pozwoliły na osiąganie dobrych wyników. Jednak podczas niedzielnych podjazdów wyścigowych nad górą Malaćke w okolicy Chorwackiego Splitu zaświeciło słońce i zawodnicy mogli rywalizować na suchej nawierzchni.

wyniki split

Grzegorz Duda: Jestem zadowolony, ponieważ udało mi się poprawić mój czas podjazdu 4100 m trasy w stosunku do sezonu 2013: o 1 sekundę na podjeździe. Jestem liderem klasyfikacji Dywizji 2 w FIA CEZ Hill Climb Championship. Zaliczyliśmy w ciągu 3 tygodni trzy rundy, tydzień w tydzień. Jestem bardzo zmęczony, ponieważ przejechaliśmy blisko 8 tysięcy kilometrów aby ścigać się z najlepszymi zawodnikami Europy centralnej. Moje pierwsze miejsce nie było przypadkiem. Mam nowy samochód, świetny zespół, no i młodego następcę Bartka Wiśniowskiego, który mocno naciska mnie za moimi plecami.  To był jego drugi występ na tej trasie i drugie miejsce w grupie N, tuż za Mistrzem Europy grupy N, Tomislavem to rewelacyjny wynik. Nagrada Malaćke zgromadziło blisko 80 zawodników na starcie. Niestety przez powódź na Bałkanach nie pojawili się zawodnicy z Czarnogóry i Serbii. Dziękuję za wsparcie moim sponsorom: WIŚNIOWSKI, DUNLOP, OLAFMOTORSPORT, BLACHDOM PLUS, STEINHOF, AUTOLAK SERWIS, V-TECH, IRECO, BIMARCO, TOMSON. Podczas startów Race National Team Poland w sezonie 2014 będziemy z naszymi patronami medialnymi – TVP Kraków oraz portalem www.wyscigigorskie.pl.

inf. pras.