Duńska przygoda Hyundai Poland Racing

Foto: Simon Vallentin Rally

Polski zespół Kowax 2B Rally Team przy współpracy z Hyundai Denmark utworzy Hyundai Rally Team Denmark. Za kierownicą Hyundaia i20 R5 zasiądzie Simon Vallentin.

Konstrukcja od inżynierów Hyundai Motorsport N wyruszyła promem w skandynawskie rejony, a dokładnie mówiąc do Danii. Tam Simon Vallentin i Peter Egholm wystartują w pierwszej odsłonie tegorocznej edycji Super Rally, czyli w Rajdzie Jutlandii Północnej. Lokalny duet dopiero drugi raz zasiądzie w samochodzie tej kategorii.

Przed rokiem Simon i Peter mieli zadebiutować właśnie w Hyundaiu i20 R5 – tylko, że pochodzącym z węgierskiej stajni. Z racji panujących wtedy obostrzeń dostawa auta była niemożliwa przez co były uczestnik rund Mistrzostw Europy Centralnej musiał odłożyć plany startów ,,R-piątką”.

,,Nasz zespołowy Hyundai i20 R5 już u celu podróży. Tym razem zawędrował aż do Danii, gdzie w najbliższy weekend duet Simon Vallentin / Peter Egholm zmierzą się w stawce Rally Himmerland” – poinformował team Hyundai Poland Racing

Vallentin wsiądzie do egzemplarza, którym w ubiegłym sezonie startował Jari Huttunen z Mikko Lukką. Dla Petera Egholma będzie to piąty start u boku zawodnika Hyundai Rally Team Denmark.

,,Pracuje nad tym od 2018 roku, więc z radością i dumą możemy teraz przedstawić Hyundai Rally Team Denmark. To spełnienie marzeń, nie mogę się doczekać pierwszego startu” – mówi Vallentin

Duński czempionat rusza już w najbliższy weekend, a w harmonogramie znalazło się dziesięć odcinków specjalnych podzielonych na dwa etapy.