wtorek, 28 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościDuży zastrzyk punktów dla Jędrzeja Szcześniaka

Duży zastrzyk punktów dla Jędrzeja Szcześniaka

Jędrzej Szcześniak ukończył dwa pierwsze wyścigi sezonu 2019 Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup na 5. miejscu w klasyfikacji generalnej. Zawodnik Daftracing debiutował na słynnym torze Hockenheim, gdzie już pod koniec lipca odbędzie się Grand Prix Niemiec. Kolejna rudna Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup już za niecały miesiąc na włoskim torze Misano.

W majówkę na torze Hockenheim rozpoczął się sezon 2019 Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup. Reprezentant Daftracing zasiadł za kierownicą pucharowego Audi R8 LMS GT4, finiszując w sobotnim i niedzielnym wyścigu na 5. pozycji i dopisując do swojego konta w klasyfikacji duży zastrzyk punktowy.

Jędrzej Szcześniak nie krył zadowolenia z prezentowanego tempa już po piątkowych sesjach treningowych. Pierwszy z nich miał miejsce na suchej nawierzchni, a zespół przeznaczył ten czas bardziej na zapoznanie się z torem i pierwszy kontakt z nowymi zawodnikami. Po małym rozprostowaniu kości, wszystko wskazywało na to, że drugi trening rozpocznie się w deszczowych warunkach.

W ostatniej chwili wypogodziło się i tor zaczął przesychać. Tuż przed wyjazdem na tor Jędrzej Szcześniak i jego inżynier wyścigowy Michał Ratajczyk zdecydowali się założyć slicki i ustawić nieco twardsze zawieszenie. W przesychających warunkach Jędrzej świetnie odnajdował się na torze Hockenheim, utrzymując się w czołowej trójce. Po zjeździe do alei serwisowej tor zaczął mocno przesychać i ostatecznie Szcześniak zakończył trening na 6. miejscu.

Poranna sobotnia sesja kwalifikacyjna odbyła się na mokrej nawierzchni. W tych trudnych warunkach zawodnik Daftracing popisał się 3. czasem i wystartował do wyścigu z drugiej linii. Już na pierwszym zakręcie Jędrzej awansował na drugą pozycję, którą chwilę później odzyskała Rahel Frey – szwajcarska zawodniczka znana z występów w DTM. Następnie doszło do incydentu z jednym z zawodników, w skutek którego uszkodzeniom uległ tylny zderzak w Audi R8 LMS GT4 zespołu Daftracing. Niestety, na ponad 20 minut przed końcem rywalizacji mogliśmy zapomnieć o kręceniu konkurencyjnych czasów, więc 5. miejsce było tak naprawdę maksimum, jakie Jędrzej mógł wyciągnąć w sobotę.

Do drugiego wyścigu w niedzielę Jędrzej wystartował z ósmego miejsca. Dzięki fantastycznej walce i imponującym manewrom wyprzedzania reprezentant Automobilklubu Królewskiego finiszował na 5. miejscu.

Już po kilku minutach wyścigu na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa i od tego momentu Jędrzej się odblokował i zaczął maksymalny atak. Bronił, wyprzedzał, atakował – w zasadzie przez 15 minut na ekranach transmisji LIVE widzieliśmy tylko jego Audi R8 LMS GT4 w barwach Daftracing.

Jędrzej walczył z wieloma zawodnikami na torze, co pozwoliło mu poznać ich konkurencyjność nie tylko w tempie kwalifikacyjnym, ale także bezpośredniej walce koło w koło. Nasz zawodnik fantastycznie bronił się przed Mikiem Hessem, wyprzedzał popularnego YouTubera Felixa von der Ladena, czy przepychał się z Patrickiem Schneiderem – ogólnie był to dla nas fantastyczny wyścig.

Kolejna runda Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup już 7 – 9 czerwca na włoskim torze Misano.

Kalendarz Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup:

03.05 – 05.05.2019  Hockenheim   DTM
07.06 – 09.06.2019  Misano           DTM
21.06 – 23.06.2019  Nürburgring    24H/Rennen 
23.08 – 25.08.2019  Lausitzring     DTM
30.08 – 01.09.2019  Most               Truck GP
13.09 – 15.09.2019  Nürburgring    DTM
04.10 – 06.10.2019 Hockenheim    DTM

Jędrzej Szcześniak: – Wyjeżdżamy z Hockenheim z dobrym dorobkiem punktowym, gdyż dwukrotny finisz na 5. miejscu daje już całkiem spory pakiet. Jesteśmy super zadowoleni! Pokazaliśmy w ten weekend bardzo dobre tempo, świetną walkę koło w koło i poznaliśmy nowych rywali. Kolejna runda Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup już za miesiąc na włoskim Misano. To bardzo fajny tor, już nie możemy się doczekać i rozpoczynamy przygotowania. Do zobaczenia!

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Track Day Trophy 2021 – 2 runda, Toruń

Track Day Trophy
To było godne pożegnanie cyklu Track Day Trophy z rundami lotniskowymi. Podczas zawodów na obiekcie Aeroklubu Pomorskiego...

Samochodowe Mistrzostwa Tychów runda VII – ZAPISY

SMT
50 zgłoszeń w dwie godziny po uruchomieniu zapisów! To SMT, czyli Samochodowe Mistrzostwa Tychów runda VII. Zawody...

2 runda EXIDE Puchar Toru Słomczyn 2021 – ZAPISY

Puchar Toru Słomczyn
Ruszyły zapisy na 2 rundę EXIDE Puchar Toru Słomczyn 2021, która odbędzie się 09.10.2021. Wpisowe 200 zł...

Samochodowe Igrzyska – 1 runda Nitro Rallycross

W Ameryce wszystko musi być większe i lepsze. Tak samo rallycross. Nie wystarczy formuła rywalizacji bok w...

Simracingowe wyzwanie od Apex One!

W najbliższą środę we wrocławskiej galerii Sky Tower odbędzie się premierowe, simracingowe wyzwanie Apex One. W stolicy...

NAJPOCZYTNIEJSZE

OBRSO

00:45:15