środa, 28 września, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościDwa zwycięstwa Bartłomieja Madziary w Mistrzostwach Polski

Dwa zwycięstwa Bartłomieja Madziary w Mistrzostwach Polski

W miniony weekend 15-17 czerwca na Torze Poznań odbyły się trzecie w tym roku zawody cyklu Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Bartłomiej Madziara odniósł dwa zwycięstwa i jest liderem w rywalizacji o dwa tytuły mistrza kraju.

madziara 33

Po odniesieniu zwycięstw we wszystkich czterech wyścigach dywizji narodowej 3, mieszkaniec Szczawna-Zdroju zakwalifikował się na pierwszym miejscu do kolejnego półgodzinnego startu. Po dobrym początku zaczął budować przewagę na czele stawki i wszystko wskazywało na to, że zmierza do mety po swoje kolejne zwycięstwo.

madziara info

Taki rezultat nie był mu jednak dany, bowiem w trakcie wyścigu jeden z uczestników innej klasy uszkodził samochód i pozostawił na torze odłamki swojego auta, które po najechaniu przez Madziarę rozcięły jego oponę.Dojechał on do boksów, gdzie mechanicy zespołu Precision Sport Service dokonali wymiany koła i wysłali kierowcę na tor z okrążeniem straty. Na mecie zameldował się na czwartej pozycji, minimalizując straty w klasyfikacji generalnej.

Do kolejnej rundy Madziara również zakwalifikował się na pole position i tym razem uniknął poważniejszych kłopotów w drodze po swoje piąte tegoroczne zwycięstwo.

madziara1 wsmp 5 i 6 runda

Oprócz wyścigów sprinterskich, w Poznaniu odbyła się także trzecia tegoroczna eliminacja Mistrzostw Polski Wyścigu Godzinnego. Jako, że kwalifikacje miały miejsce chwilę po tym, jak rozcięta opona doprowadziła do uszkodzenia systemu ABS w samochodzie Madziary, musiał zadowolić się drugim polem startowym. W wyścigu nie dał jednak najmniejszych szans rywalom i po bezbłędnej jeździe oraz udanym pit-stopie pojawił się na mecie z 35-sekundową przewagą.

„Przywieźliśmy na ten weekend kilka nowych części, zatem musieliśmy na nowo uczyć się samochodu” – powiedział. „Mieliśmy trochę pecha, w piątek najechałem na część innego auta, co było zupełnie poza moją kontrolą i kosztowało nas to trochę punktów. Zespół wykonał jednak świetną robotę i pomimo drobnych późniejszych problemów osiągnęliśmy maksimum tego, co było możliwe”.

madziara3 wsmp 5 i 6 runda wsmp

Kolejna runda WSMP odbędzie się w dniach 6-8 lipca, również na Torze Poznań.

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

19 Rajd Włocławski – Choceń 2022 – KJS – zapowiedź

19 Rajd Włocławski - Choceń 2022, będący III Rundą MOB w KJS odbędzie się w niedzielę, 16 października. Zachęcamy do udziału i kierujemy na organizatora - Automobilklub Włocławski.
19 Rajd Włocławski - Choceń 2022, będący III Rundą MOB w KJS odbędzie się w niedzielę, 16...

Best of 6 runda MP Rallycross [wideo]

Najciekawsze sytuacje na Autodromie Słomczyn podczas minionej 6 rundy Mistrzostw Polski Rallycross i Pucharu Polski Autocross. Weekend...

Kajetanowicz po testach przed WRC Rajdem Nowej Zelandii [wideo]

Kajetan Kajetanowicz ma już za sobą szutrowe testy przed WRC Nowej Zelandii. Polska załoga zapoznała się już...

Toyota GT Series Polska – trzecia runda na torze w Kielcach

Dobiega końca drugi sezon Toyota GT Series Polska. W tym roku do zawodów zapisało się ponad 110...

Piotr Więcek przed szansą na tytuł Mistrza Europy w driftingu

W najbliższą sobotę oczy wszystkich kibiców driftingu zwrócone będą na łódzką Moto Arenę, gdzie odbędzie się ostatnia...

NAJPOCZYTNIEJSZE