Dwernicki i Antoszewski wygrywają memoriał im. Jana Leśniaka

Sezon 2021 Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski został zakończony w pierwszą sobotę października na Torze Poznań. Dwugodzinny wyścig długodystansowy, noszący tytuł memoriału im. Jana Leśniaka, wygrali Jakub Dwernicki i Jan Antoszewski.

Z pole position wystartował Adrian Lewandowski w Lamborghini Huracán Super Trofeo. Już po niecałych 10 minutach na prowadzenie wyszedł jednak Antoszewski, a przez kolejne 10 minut przed Lamborghini znalazło się także drugie Porsche Tomasza Magdziarza i Sebastiana Mielcarka.

Lewandowski zdołał powrócić później na drugą lokatę, lecz tracił do Antoszewskiego prawie całe okrążenie w momencie zjazdów do boksów. Dłuższe tankowanie w przypadku Lamborghini przesądziło o tym, że straciło ono okrążenie do lidera, a zdobywcom pole position dodatkowo przeszkodził wyjazd samochodu bezpieczeństwa po zapaleniu się BMW Przemysława Kaźmierczaka i Bartosza Walkowiaka.

Po wznowieniu rywalizacji wszystkie trzy auta najszybszej klasy D4 +3500 znalazły się z powrotem na tym samym okrążeniu. Choć Andrzej Lewandowski zmniejszał swoją stratę do Jakuba Dwernickiego nawet o ponad sekundę na okrążeniu, zabrakło mu czasu do mety i zajął drugie miejsce ze stratą 21 sekund.

Dla Dwernickiego i Antoszewskiego było to pierwsze zwycięstwo w tegorocznych startach, natomiast drugie miejsce w zupełności wystarczyło, aby Lewandowscy zapewnili sobie mistrzostwo nie tylko w klasie, ale i łącznej klasyfikacji generalnej. Magdziarz i Mielcarek uzupełnili podium.

James Chapman, Jakub Franek i Jerzy Franek zajęli czwarte miejsce i wygrali w klasie D4 3500 za kierownicą Audi RS 3 LMS. W 318is Cup PL triumfowali Andrzej Skrzek i Karol Mirowski, w D4 2000 Marek Leśnik i Marcin Wydra, w D5 2000 Krzysztof Ratajczak i Wojciech Smorawiński, D4 1400 Maks Sówka i Aleks Sówka, a w Super S Cup Michał Walczak Makowiecki i Damian Lempart.