niedziela, 22 maja, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościDwernicki wygrywa strategiczny mokry wyścig WSMP

Dwernicki wygrywa strategiczny mokry wyścig WSMP

Jakub Dwernicki odniósł drugie z rzędu zwycięstwo w wyścigach najszybszych samochodów WSMP. Lider klasyfikacji generalnej najlepiej odnalazł się w zmiennych warunkach i pokonał Tomasza Magdziarza oraz Macieja Bernacika.

Na kilka minut przed startem na Torze Poznań było słychać grzmoty, a gdy kierowcy ruszali do okrążenia formującego, zaczął padać deszcz. Zmiana warunków pogodowych wymusiła przejechanie pierwszego okrążenia za samochodem bezpieczeństwa, co część stawki wykorzystała do wykonania pit-stopu.

W tej grupie był trzeci w kwalifikacjach Dwernicki, który dzięki temu wysunął się na zdecydowane prowadzenie, gdy deszcz przybrał na sile i ściągnął do alei serwisowej pozostałych zawodników.

Drugie miejsce w boksach przegrał Bernacik, u którego zmiana opon trwała o 20 sekund dłużej niż u Magdziarza. Magdziarz zaprzepaścił swoją przewagę, wypadając z toru przy radarach. Choć powrócił przed Bernacika, to ten wykorzystał szybsze tempo, aby wyprzedzić wicelidera na ostatnim okrążeniu.

W klasie D4 3500, rywalizację samochodów TCR wygrał Szymon Jabłoński w Hyundaiu, przed Jakubem Frankiem w Audi oraz Krzysztofem Zagórskim w Volkswagenie.

Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

19. Wyścig Górski Prządki – wyniki pierwszego dnia

W sobotę 21 maja wystartowała rywalizacja w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski. Obok krajowego czempionatu kierowcy rywalizowali w...

Tom Kristensson na czele Rajdu Podlaskiego

Szwed Tom Kristensson zakończył pierwszy dzień zmagań szutrowego 41. Rajdu Podlaskiego na pozycji lidera. Kacper Wróblewski jest...

Ekstaza Leclerca, Verstappen bez mocy!

Charles Leclerc po raz kolejny z pole position! Niestety, nie oglądaliśmy szalonej batalii do ostatniej sekundy, Verstappen...

Sędziowie przywracają „Kajto” na podium!

W końcu, doczekaliśmy się! Sędziowie przychylili się do apelu zespołu Lotos Rally Team i poprawili rezultat Polaków...

Elfyn Evans wygrywa poranny maraton

Toyota nie ma sobie równych na porannej pętli Rajdu Portugalii! Evans zwiększył przewagę nad Rovanperą, a na...

NAJPOCZYTNIEJSZE