Działo się w Bochni!

Po 3. Rajdzie Ziemi Bocheńskiej im. Janusza Kuliga opadł już nie tylko kurz na odcinkach specjalnych, ale także i pierwsze emocje. A działo się sporo! Trudne trasy, zdolni kierowcy i naprawdę gorąca rywalizacja sprawiły, że zawody były ciekawe nie tylko uczestników, ale także dla licznie zgromadzonych kibiców.

 
3. Rajd Ziemi Bocheńskiej stanowiący trzecią rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska odbył się w dniach 12-13 czerwca w Bochni. Zawodnicy, głównie ze Śląska i Małopolski, mieli możliwość zmierzyć się na naprawdę trudnych i wymagających odcinkach specjalnych. W piątek 12 czerwca zawodnicy stawili się w biurze rajdu, by przedstawić wszystkie potrzebne dokumenty, zapoznali się z trasą, a ich samochody zostały sprawdzone przez komisję techniczną. Prawdziwa rywalizacja miała miejsce w sobotę. Rano zawodnicy zostali powitani przez burmistrza miasta Bochni, pana Stefana Kolawińskiego, na bocheńskim rynku, skąd udali się na odcinki specjalne. Trasy były kręte i bardzo techniczne, nic więc dziwnego, że z 77 załóg, do mety dojechało tylko 56. Na wszystkich odcinkach zawodników dopingowali licznie zgromadzeni kibice. Najwięcej osób zgromadziło się jednak na odcinku miejskim, kończącym rajdową rywalizację. Zawodnicy przejechali po głównych ulicach miasta, a następnie ponownie zaprezentowali swoje samochody na bocheńskim rynku, po kolei wjeżdżając na metę rajdu. Po zakończeniu sportowej rywalizacji miało miejsce uroczyste wręczenie nagród. Bryły solne – nagrodę ufundowaną przez burmistrza miasta Bochnia za najlepszy czas na odcinki miejskim – z rąk naczelnika wydziału promocji miasta, pana Tomasza Ryncarza, odebrały załogi: Łukasz Kotarba/Tomasz Kotarba, Dariusz Krupa/Jakub Kruszka oraz Marcin Żarnowski/Wojciech Ozga. Dariusz Krupa oraz Jakub Kruszka zostali wyróżnieni dwukrotnie, gdyż to właśnie im pan Jan Kulig wręczył nagrodę im. Janusza Kuliga za najlepszy czas na odcinku Łapanów. Na rynku byli uhonorowani także zwycięzcy klasyfikacji generalnej. Pierwsze miejsce padło łupem Jakuba Szewczyk i Macieja Wilk jadących Hondą Civic Type R. Drugie miejsce zajęła załoga Michał Różycki/Paweł Słaboń (Honda Civic VTI), uzyskując 8,7s przewagi nad startującymi Hondą Civic Jakubem Lesiak i Łukaszem Biernat.

 
Tegoroczna edycja rajdu przyciągnęła nie tylko fanów sportu samochodowego, ale także mieszkańców Bochni i okolic. Podczas gdy zawodnicy rywalizowali na odcinkach specjalnych, na bocheńskim rynku można było skorzystać z wielu ciekawych atrakcji: spróbować swoich sił na rajdowym symulatorze, wziąć udział w szkoleniu pierwszej pomocy oraz policyjnym quizie. Dzieci natomiast mogły uczestniczyć w przygotowanych dla nich konkursach oraz pomalować buzie w kolorowe wzorki. Dodatkową atrakcją była wystawa samochodów rajdowych, w której główne miejsce zajmowała replika Forda Focusa Janusza Kuliga.

49
Organizator, Automobilklub Śląski chciałby bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji rajdu. Szczególne słowa podziękowania kieruje w stronę lokalnych władz oraz partnerów, m.in. sponsora głównego imprezy – firmy Kärcher.
Impreza była współfinansowana ze środków miasta Bochnia oraz Starostwa Powiatowego w Bochni.
AS

inf.pras.