Za nami czwarta runda Dacia Duster Motrio Cup – Rajd Polskie Safari. Przed rajdem, wszyscy spodziewali się, że nazwa Safari będzie bardzo pasowała do panujących warunków, jednak pogoda okazała się bardzo odległa od oczekiwań. Rajd składał się z siedmiu odcinków specjalnych z czego pierwszy został rozegrany w sobotę, a pozostałe w niedzielę.

Chcąc podsumować rywalizację w znanym pucharze w dwóch słowach, można stwierdzić – Działo się!

Pierwszy odcinek wygrali liderzy klasyfikacji generalnej – Bartek Grabowski/Adam Binięda, drugi ukończył Bartek Wajzer, jednak otrzymał jednominutową karę, co zepchnęło go na czwartą pozycję. Drugi był więc debiutant Tomek Woszuk z Wojtkiem Jermakowem. Na trzeciej pozycji zameldowali się Wojtek Musiał z Danielem Siatkowskim.

W nocy ulewny deszcz zmienił warunki o 180 stopni i towarzyszył zawodnikom aż do mety. Na mokrych i bardzo śliskich odcinkach swoją dominację zaprezentował Tomek Woszuk, który wygrał cztery z sześciu rozegranych tego dnia odcinków. Grabowski się nie poddawał i na mecie ustąpił miejsca tylko Woszukowi. Na najniższym stopniu podium stanął olsztyński duet Bartek Wajzer / Adam Binięda.

Wojtek Musiał z Danielem Siatkowskim jechali spokojnie co dało im kolejne punkty do klasyfikacji sezonu, w której zajmują drugą pozycję. O sporym pechu może mówić Anna Gańczarek pilotowana przed Damiana Sytego, miała dość groźnie wyglądające dachowanie. Na szczęście załodze nic się nie stało, udało im się „zreanimować” samochód i dotrzeć do strefy serwisowej. W trakcie serwisu zespół Hołowczyc Racing miał tylko 10 minut na przywrócenie auta do pełnej sprawności – i to zadanie zespół zrealizował wzorowo, umożliwiając Ani powrót na trasę rajdu.

Wszyscy startujący zawodnicy w Dacia Duster Motrio Cup zameldowali się na mecie rajdu. W tak ekstremalnych warunkach, każdy z nich może czuć się wygranym, a zespół Hołowczyc Racing udowodnił, że przebudowana przez nich Dacia jest prawie pancerną konstrukcją.

Wyniki końcowe Rajdu Polskie Safari:

 1. Tomek Woszuk / Wojtek Jermakow
 2. Bartek Grabowski / Adam Binięda
 3. Bartek Wajzer / Patryk Sudoł
 4. Wojtek Musiał / Daniel Siatkowski
 5. Arkadiusz Białobrzeski / Romek Kiciński
 6. Anna Gańczarek / Damian Syty

Klasyfikacja sezonu Dacia Duster Motrio Cup:

 1. Bartek Grabowski / Adam Binięda
 2. Wojtek Musiał / Daniel Siatkowski
 3. Bartek Wajzer / Patryk Sudoł
 4. Anna Gańczarek /
 5. Tadeusz Rzeżuchowski / Wojtek Jermakow
 6. Tomek Woszuk /
 7. Arkadiusz Białobrzeski / Romek Kiciński

Następnym rajdem zaliczanym do klasyfikacji pucharu będzie rozgrywany w pierwszy weekend września Baja Poland.