wtorek, 16 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościEkscytujący, udany wyścig i czwarte miejsce dla Inter Europol Competition

Ekscytujący, udany wyścig i czwarte miejsce dla Inter Europol Competition

Zespół Inter Europol Competition ma za sobą udany tydzień. Zaledwie 7 dni po wspaniałym zwycięstwie w klasie LMP3 w European Le Mans Series, w niedzielnym wyścigu na torze Monza załoga żółto-zielonego prototypu Oreca z numerem 34 wyrównała najlepszy wynik zespołu w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA, zajmując czwarte miejsce. Polski zespół po raz kolejny pokazał, że jest coraz bardziej liczącą się siłą na międzynarodowej scenie sportów motorowych.

Podczas sobotniej sesji kwalifikacyjnej przed wyścigiem 6h Monza, dobry występ Estebana Gutierreza przerwała w końcówce czerwona flaga, która odebrała meksykańskiemu kierowcy szanse na wynik w czołówce. Oznaczało to, że Kuba Śmiechowski miał rozpocząć niedzielny wyścig z dziesiątego pola w klasie LMP2. Polak jadący na pierwszej zmianie spisał się bardzo dobrze. Zyskał jedno miejsce i utrzymywał za sobą rywala z zespołu Jota #38.

Alex Brundle usiadł w kokpicie prototypu Oreca #34 jako drugi. Szybko ponownie dogonił #38 i odzyskał pozycję straconą podczas pit stopu. Wkrótce potem wyprzedził kolejnych rywali i plasował się pomiędzy trzecim i siódmym miejscem, w zależności od sekwencji pit-stopów. Jadący po Angliku Esteban Gutierrez zaliczył potrójną zmianę, momentami będąc liderem klasy, podczas gdy zespół poszukiwał opcji strategicznych na końcówkę wyścigu.

Alex powrócił za kierownicę na ostatnią podwójną zmianę i ponownie chwilami prowadził w klasyfikacji LMP2. Na 36 minut przed końcem zjechał na ostatni postój. W końcówce, w obawie o stan paliwa nie był w stanie mocniej naciskać rywali i ukończył wyścig na czwartym miejscu.

Sascha Fassbender, szef zespołu “To dobry wynik, najlepszy, jaki osiągnęliśmy w historii naszych startów w serii FIA WEC. Początek sezonu był dla nas trudny, ale tym razem zaliczyliśmy dobry występ. Czwarte miejsce to dopiero początek tego, co chcemy osiągnąć i na co nas stać, czyli ścigania się w czołowej piątce. Kolejna szansa przed nami na torze Fuji w Japonii za dwa miesiące, a na razie wielkie podziękowania dla wszystkich kierowców, którzy wykonali świetną robotę. Jestem dumny z zespołu, który nie popełnił błędów podczas pit stopów i w ten sposób przyczynił się do osiągnięcia tego wyniku.”

 Kuba Śmiechowski „Startowaliśmy z dziesiątego pola. Z początku starałem się utrzymać opony w dobrym stanie, ale w trakcie drugiej części mojego przejazdu samochód zaczął się trochę ślizgać, dlatego nie mogłem cisnąć tak, jak bym chciał. Ogólnie, wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni z czwartego miejsca. Cały zespół wykonał świetną robotę, podobnie jak kierowcy Alex i Esteban. To wspaniały wynik dla zespołu.”

Alex Brundle “Widać, że zrobiliśmy w tym roku postępy. Dałem z siebie wszystko, aby stanąć na podium, ale tym razem to się nie udało tylko z powodu konieczności oszczędzania paliwa w końcówce wyścigu. Wspaniale, że mogłem mieć swój udział w osiągnięciu najlepszego w historii wyniku dla zespołu w WEC. Jest to kolejny krok naprzód po trudnym początku sezonu. Wszyscy w zespole w pełni zasłużyli na ten wynik, a nawet na wiele więcej.”

Esteban Gutierrez “Dobrze, że mogliśmy jechać w czołówce przez większą część wyścigu i że udało mi się utrzymać przewagę nad rywalami, gdy musiałem dbać o opony. W ten weekend było naprawdę gorąco.  Decyzja o potrójnej zmianie była ryzykowna i oznaczała duże problemy w zarządzaniu oponami podczas mojego przejazdu, ale wszystko poszło dobrze, a potem Alex przejął ode mnie samochód i ukończył wyścig.”

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

31 Rajd Barum z polakami

Rajdowe Mistrzostwa Europy w ostatni weekend sierpnia wkroczą na Czeskie odcinki specjalne za sprawą Rajdu Barum. Przed...

Rajdowe Kryterium Ustronia filmowe podsumowanie

Zapraszamy na filmowe podsumowanie rajdowego wydarzenia na domowych ulicach Kajto czyli 6 Rajdowy Ustroń - Kryterium Ustronia...

CBet Rally Rokiškis 2022 – nagranie z feralnego wypadku

CBet Rally Rokiškis 2022 BMW dzwon
CBet Rally Rokiškis 2022 to nie jest impreza którą śledzi każdy fan rajdów w Polsce, ale zdjęcia...

Flatout Power Festiwal 2022 Action by RRV

Flatout Power Festiwal 2022 video
Flatout Power Festiwal zapowiada się na jedną tych imprez, które będą kultowymi wydarzeniami w kalendarzu każdego z...

Maksymiuk na Maxa!: Płacz i płać, kibicu Formuły 1

Jestem wkurzony. Bardzo wkurzony. A od marca 2023 roku będę jeszcze bardziej wkurzony! Dlaczego? Dlatego, że nie...

NAJPOCZYTNIEJSZE