wtorek, 30 listopada, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdyElektryczne Corsy pojadą cały sezon w Niemczech – debiut już na „Barumce”

Elektryczne Corsy pojadą cały sezon w Niemczech – debiut już na „Barumce”

Opel Corsa‑e Rally zawita w nadchodzącym sezonie na trasach Mistrzostw Europy. Jest to nowy cykl, który w głównej mierze odbędzie się na niemieckich odcinkach razem z rundami krajowego czempionatu. Cena gotowego do startu egzemplarza to 50 000 euro.

Organizator cyklu rajdów z udziałem elektrycznych Cors zaprezentował szczegóły przyszłorocznej edycji. Debiut tej serii miał nastąpić już w zeszłym roku, ale pandemia koronawirusa zmusiła do odwołania Mistrzostw Niemiec oraz większości rajdów planowych na terenie tego kraju w 2020 roku. Pierwszy cykl w Europie dla elektrycznych samochodów przygotowanych do sportu ruszy na początku maja. Zwycięzca w klasyfikacji generalnej będzie miał okazję dołączyć do juniorskiego zespołu Opla oraz walczyć na trasach ERC za kierownicą nowej Corsy Rally4 już w sezonie 2022. Dlatego też organizator przewidział limit wieku dla chętnych zawodników, który wynosi 26 lat.

Opel Corsa‑e Rally – już po testach

W tym sezonie mimo aktualnej sytuacji udało się przeprowadzić wiele testów nowego Opla w warunkach bojowych na prawdziwych odcinkach oraz na torze testowym. Opel Motorsport opublikował także nowe dane techniczne elektrycznej Corsy E – Rally. Silnik będzie generował moc na poziomie 136 koni mechanicznych natomiast masa całkowita całej konstrukcji to ok. 1400kg. Cena za w pełni gotowego do startów egzemplarza wynosi 50 000 Euro. Na ten moment Opel dostarczy 15 takich samochodów, które już niedługo trafią do załóg, które będą walczyć nie tylko o angaż do juniorskiego zespołu, ale i o nagrody finansowe, które z pewnością pomogą w dopięciu budżetu na kolejne starty, a w kalendarzu znalazło się, aż osiem rund. Oznacza to, że będzie ich więcej niż rund Mistrzostw Niemiec.

ŹródłoOpel
Dominik Reda
Rajdy samochodowe są jego całym życiem. Interesuje go wszystko co z nimi jest związane – ciekawostki, statystyki, historia. W Rally and Race Dominik będzie Wam przybliżał wszystko co związane jest z tą dyscypliną motorsportu.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Śnieżne testy Hyundai i20 Rally1 WRC 2022

Testy nowego hybrydowego Hyundaia i20 Rally1 WRC 2022 w prawdziwych zimowych warunkach. Za kierownicą Ott Tanak.

Wyniki Show Pucharu Toru Modlin

W sobotę na torze w Modlinie odbyła się impreza dla zawodników z licencją Tor Modlin Rally Show....

Finał Mistrzostw Świata Rallycross na Nürburgring

Skrót najciekawszych wydarzeń na ostatniej rundzie sezonu w Mistrzostwach Świata Rallycross na Nürburgringu. Finałowa batalia pomiędzy dwoma...

Polacy na mecie portugalskiego klasyka!

Zespół BOMBA Rally Raid Team, w składzie Adam Bomba, Jacek Soboń, Mikołaj Otto, Łukasz Zoll oraz Pedro...

NAJPOCZYTNIEJSZE