wtorek, 21 marca, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościELF wzmacnia swoją pozycję na rynku

ELF wzmacnia swoją pozycję na rynku

Warszawa, 10 grudnia, 2018Stałe zaangażowanie ELF w rajdy terenowe przekłada się na wzrost sprzedaży produktów w Polsce. Zakończony niedawno sezon Dacia Duster ELF Cup 2018 wzmocnił świadomość marki i udział rynkowy olejów silnikowych i środków eksploatacyjnych producenta.

Od początku swojego istnienia marka ELF angażuje się w liczne udziały w sportach motorowych. Od Moto GP, poprzez WRC na Rajdzie Dakar kończąc. Obok globalnych projektów realizowane są także te o zasięgu lokalnym. Dobrym tego przykładem jest – rozgrywana w Polsce – seria Dacia Duster ELF Cup (DDEC). Są to wyścigi terenowe typu cross-country, w których startują załogi złożone z amatorów. W ten sposób mogą oni zrealizować swoje pasje i marzenia o starcie w profesjonalnych zawodach. Co więcej, DDEC zaliczana jest do Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych.

ELF nierozerwalnie współpracuje z koncernem Renault, do którego dziś należy marka samochodów Dacia. Nasze produkty trafiają na tzw. pierwsze zalanie fabrycznie nowych samochodów, jak też proponowane są podczas przeglądów i czynności serwisowych w ASO” – Ewa Kalinowska, Dyrektor Marketingu i Badań Rynkowych w TOTAL Polska – „Gdy powstawała idea serii Dacia Duster Cup, naturalnym krokiem było przyłączenie się marki ELF do tego projektu. Nasz udział nie ogranicza się jedynie do dodania nazwy w tytule pucharu czy pokazania logo, ale przede wszystkim zastosowania produktów w rajdowych samochodach”.

W sezonie 2017 zespoły DDEC korzystały z pierwszej generacji Dacii Duster 4×4. Na kolejny przygotowano już nowego Dustera, także z napędem na cztery koła. Zespół inżynierów i mechaników dokonał w nich wielu modyfikacji, w tym zwiększenia mocy silnika do 130 koni mechanicznych, podniesienia momentu obrotowego do 287 Nm przy 1903 obrotach na minutę, jak też wzmocnień w wale napędowym, skrzyni biegów i przekładni tylnego mostu.

Niezmiennie w obu przypadkach zastosowano syntetyczny olej silnikowy ELF EVOLUTION Full-Tech FE 5W-30, półsyntetyczny olej do tylnych mostów TOTAL TRANSMISSION Dual 8 FE 80W-90, specjalny olej do skrzyń biegów koncernu Renault typu Super High Performance TRANSELF NFP 75W-80, olej do wspomagania układu kierowniczego klasy Dexron III – ELFMATIC G3, syntetyczny płyn do układu hamulcowego ELF FRELUB 650 i gotowy do użycia płyn typu Long Life do układu chłodzenia COOLELF AUTO SUPRA -37 st. C.

Wszystkie nasze produkty stosowane w Dacia Duster ELF Cup mają identyczną specyfikację, jak te dostępne na rynku. Teraz posłużą naszym specjalistom do badań i analiz, które mogą zaowocować kolejnymi udoskonaleniami składu czy formuły” – dodaje Ewa Kalinowska z TOTAL Polska – „Niemniej już teraz została potwierdzona ich jakość i niezawodność ochrony w bardzo ekstremalnych sytuacjach, jakie panują na torze off-roadowym. Przełożyło się to na zainteresowanie nimi polskich kierowców, według danych firmy Moto Data, dystrybucja numeryczna w 2017 wzrosła z 17 do 21 procent, a w tym roku szacujemy przekroczenie 30 procent. Drugim silnym filarem naszej dystrybucji są warsztaty, w których wybór oleju silnikowego oparty jest na rekomendacji mechanika”.

Tegoroczna edycja Dacii Duster ELF Cup składała się z pięciu rajdów, które zorganizowano pomiędzy kwietniem i wrześniem. Na liście startowej znalazło się dziewięć załóg. Po raz drugi zwyciężyli Krzysztof Wincentowicz i Bartłomiej Boba, którzy w nagrodę otrzymali… kolejną Dacię Duster. Część załóg DDEC skorzystało z możliwości dodatkowych startów, między innymi Baja Portalegre 500 czy Raid of the Champion.

Klasyfikacja generalna Dacia Duster ELF Cup 2018:

  1. Krzysztof Wincentowicz/Bartłomiej Boba (95 pkt.)

  2. Konrad Sznajder/Tomasz Mroczek (62 pkt.)

  3. Mariusz Pietrzycki/Kamil Nowak (50 pkt.)

4. Magdalena Zając/Kazimierz Ruszel (46 pkt.)

5. Jan Kozioł/Piotr Greguła (31 pkt.)

6. Patrycja Brochowska (26 pkt.)

7. Tadeusz Rzeżuchowski/Wojtek Jermakow (16 pkt.)

8. Wojciech Furman/Michał Augustyniak (12 pkt.)

9. Dawid Urban/Daniel Siatkowski (12 pkt.)

Ruszyły już zapisy na trzeci sezon Dacia Duster ELF Cup.

O Total Lubrifiants

Total Lubrifiants to wiodący producent i sprzedawca olejów silnikowych oraz środków smarnych. Zatrudnia ponad 5800 pracowników w 150 krajach świata, mając 41 zakładów produkcyjnych. Total Lubrifiants oferuje innowacyjne, wydajne i przyjazne środowisku produkty i usługi, nad których stałym rozwojem pracuje ponad 130 inżynierów w dedykowanym centrum badawczym. Partnerstwo z Total często wybierają firmy działające w branży motoryzacyjnej, w przemyśle i w sektorze morskim.

O Dziale Marketing and Services

Dział Marketing and Services opracowuje i wprowadza na rynek produkty tworzone z ropy naftowej – wraz z wszystkimi powiązanymi usługami. 31 000 pracowników Działu pracuje w 109 krajach, zaś ich produkty i oferty usługowe proponowane są na rynkach 150 krajów. Każdego dnia Dział Marketing and Services obsługuje ponad 8 mln klientów w swej sieci obejmującej przeszło 14 000 stacji obsługi w 62 krajach. Jako czwarty na świecie dystrybutor środków smarnych oraz wiodący dystrybutor produktów naftowych w Afryce, Dział Marketing and Services prowadzi 50 wytwórni na całym świecie, gdzie wytwarzane są środki smarne, asfalt, dodatki uszlachetniające, specjalne paliwa i płyny zapewniające stały wzrost firmy.

O firmie Total

Total jest globalnym producentem energii oraz dostawcą, wiodącą międzynarodową firmą branży ropy naftowej i gazu, jednym z głównych graczy w dziedzinie niskowęglowej energii. 98 000 zatrudnionych osób pracuje nad zapewnieniem czystej, bezpieczniejszej, wydajniejszej i bardziej innowacyjnej energii, dostępnej dla maksymalnie dużej liczby ludzi.  Jako odpowiedzialny obywatel korporacyjny, skupiamy się na zapewnianiu, by nasze działania w ponad 130 krajach całego świata były nieprzerwanie owocne w sensie ekonomicznym, społecznym i środowiskowym.

* * * * *

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Robert Kubica wybrał filmowego „sobowtóra” To znany aktor

Robert Kubica i Michał "Misiek" Koterski
Robert Kubica właśnie rozpoczął sezon w WEC i znów jest na ustach krajowych i światowych mediów. Dziennikarz...

Pirelli nie będzie już dostawcą opon do F1? FIA rozpisuje nowy przetarg

Pirelli przestanie dostarczać opony dla F1?
Pirelli jest od lat jedynym dostawcą ogumienia dla F1, ale włoska firma może po latach utracić monopol...

Wypadek Nowe Miasto nad Wartą – wszyscy żyją, akcja jak w oszukać przeznaczenie

Oszukać przeznaczenie
Droga krajowa z Poznania do Jarocina zablokowana w Nowym Mieście nad Wartą. Białe auto zjechało na przeciwną...

Kierowca Arteona usłyszał surowy wyrok. Nie pomógł poszkodowanym i uciekł

Kierowca Volkswagena Arteona usłyszał wyrok
Kierowca Arteona usłyszał wyrok w głośnej sprawie przed olsztyńskim sądem. Mężczyzna został obwiniony o spowodowanie groźnej kolizji...

Alpine A110 San Remo 73 dostępne w Polsce. Tylko 200 sztuk

Alpine A110 San Remo 73 w Polsce
Alpine A110 San Remo 73 to specjalna wersja sportowego modelu francuskiej marki. Samochód powstał, aby uświetnić 50....

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here