Emil Lindholm pewny swego w WRC2

655
WRC2
fot. wrc.com

Andreas Mikkelsen, Emil Lindholm, a może Kajetan Kajetanowicz? O zwycięstwie w WRC2 zadecyduje finałowa runda tegorocznej kampanii, Forum8 Rally Japan. Faworytem do triumfu jest Fin, któremu podoba się charakter japońskich oesów.

Kto by pomyślał, że rywalizacja najmocniejszych potworów klasy Rally1 zapewni znacznie mniej emocji niż batalia w WRC2? Cóż, karty w czołowej kategorii Rajdowych Mistrzostw Świata zostały już dawno rozdane, a najciekawszym aspektem zbliżającego się Forum8 Rally Japan jest walka konstrukcji Rally2. O mistrzowski tytuł walczą Emil Lindholm oraz Kajetan Kajetanowicz. Iluzoryczne szanse na kolejną koronę ma także Andreas Mikkelsen, jednak Norweg musiałby liczyć na dość spektakularne kraksy obu oponentów. Tegoroczny czempion juniorów WRC2 wydaje się być dość spokojny o przebieg ostatniej rundy sezonu.

fot. wrc.com

19 oesów do szczęścia

O radości ze zwycięstwa oraz łzach porażki w WRC2 zadecyduje 19 odcinków specjalnych Rajdu Japonii. Impreza w kraju kwitnącej wiśni powraca do kalendarza po pandemicznej przerwie. Emil Lindhold wydaje się jednak nie przejmować presją. Fin uważa ponadto, że charakterystyka finałowej eliminacji Rajdowych Mistrzostw Świata bardzo mu odpowiada:

Zobaczymy. Ale jak na razie sytuacja przed Rajdem Japonii jest naprawdę w porządku. Jesteśmy teraz przed Kajetanowiczem, sprawa jest więc jasna. Wszystko zależy od tego który z nas będzie wyżej, o jakie pozycje będziemy walczyć. Tym lepiej, że ten rajd jest nowy dla nas wszystkich. Jesteśmy na tym podobnym poziomie, i nikt nie ma przewagi doświadczenia. Czeka nas ciekawa walka. Widziałem, że Rajd Japonii ma dosyć wolne i kręte drogi, odpowiadają mi takie warunki. Zwłaszcza środkowa partia na power stage”.

Przed nami finałowy, arcyciekawy akord kampanii 2022. W bitwie o zwycięstwo w kategorii WRC2 liczy się wciąż trzech zawodników – Mikkelsen, Lindholm oraz Kajetanowicz. Wydaje się, że szanse Norwega są ledwie iluzoryczne, zaś korona trafi w ręce Finów, lub Polaków. Niestety, sytuacja jest nieco bardziej zawiła, a liczba ewentualnych, finałowych scenariuszy  nadal rośnie. Sprawdziliśmy jak wygląda aktualny układ sił i policzyliśmy punkty w WRC2.

Dokładną tabelę kategorii WRC2 znajdziecie naturalnie na oficjalnej stronie czempionatu.