niedziela, 29 stycznia, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościEmil Lindholm pewny swego w WRC2

Emil Lindholm pewny swego w WRC2

Andreas Mikkelsen, Emil Lindholm, a może Kajetan Kajetanowicz? O zwycięstwie w WRC2 zadecyduje finałowa runda tegorocznej kampanii, Forum8 Rally Japan. Faworytem do triumfu jest Fin, któremu podoba się charakter japońskich oesów.

Kto by pomyślał, że rywalizacja najmocniejszych potworów klasy Rally1 zapewni znacznie mniej emocji niż batalia w WRC2? Cóż, karty w czołowej kategorii Rajdowych Mistrzostw Świata zostały już dawno rozdane, a najciekawszym aspektem zbliżającego się Forum8 Rally Japan jest walka konstrukcji Rally2. O mistrzowski tytuł walczą Emil Lindholm oraz Kajetan Kajetanowicz. Iluzoryczne szanse na kolejną koronę ma także Andreas Mikkelsen, jednak Norweg musiałby liczyć na dość spektakularne kraksy obu oponentów. Tegoroczny czempion juniorów WRC2 wydaje się być dość spokojny o przebieg ostatniej rundy sezonu.

fot. wrc.com

19 oesów do szczęścia

O radości ze zwycięstwa oraz łzach porażki w WRC2 zadecyduje 19 odcinków specjalnych Rajdu Japonii. Impreza w kraju kwitnącej wiśni powraca do kalendarza po pandemicznej przerwie. Emil Lindhold wydaje się jednak nie przejmować presją. Fin uważa ponadto, że charakterystyka finałowej eliminacji Rajdowych Mistrzostw Świata bardzo mu odpowiada:

Zobaczymy. Ale jak na razie sytuacja przed Rajdem Japonii jest naprawdę w porządku. Jesteśmy teraz przed Kajetanowiczem, sprawa jest więc jasna. Wszystko zależy od tego który z nas będzie wyżej, o jakie pozycje będziemy walczyć. Tym lepiej, że ten rajd jest nowy dla nas wszystkich. Jesteśmy na tym podobnym poziomie, i nikt nie ma przewagi doświadczenia. Czeka nas ciekawa walka. Widziałem, że Rajd Japonii ma dosyć wolne i kręte drogi, odpowiadają mi takie warunki. Zwłaszcza środkowa partia na power stage”.

Przed nami finałowy, arcyciekawy akord kampanii 2022. W bitwie o zwycięstwo w kategorii WRC2 liczy się wciąż trzech zawodników – Mikkelsen, Lindholm oraz Kajetanowicz. Wydaje się, że szanse Norwega są ledwie iluzoryczne, zaś korona trafi w ręce Finów, lub Polaków. Niestety, sytuacja jest nieco bardziej zawiła, a liczba ewentualnych, finałowych scenariuszy  nadal rośnie. Sprawdziliśmy jak wygląda aktualny układ sił i policzyliśmy punkty w WRC2.

Dokładną tabelę kategorii WRC2 znajdziecie naturalnie na oficjalnej stronie czempionatu.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

WOŚP MotoOrkiestra Zgierz 2023 – foto

Motoorkiestra WOŚP Zgierz 2023 drift
MotoOrkiestra Zgierz wróciła na pętlę autobusową Staffa/Parzęczewska! W dniu 29 stycznia 2023 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra...

Marko wyczuwa niepokój w Mercedesie

Doradca Red Bulla Helmut Marko twierdzi, że odejście Jamesa Vowlesa z Mercedesa i objęcie przez niego stanowiska...

Kamery w kaskach u wszystkich kierowców w sezonie 2023 Formuły 1

Formuła 1 podpisała umowę na dostarczanie technologii kamer w kaskach kierowców z Racing Force Group. Przez cały...

Wielkie powroty do F1! Jak wygląda ranking TOP 10 i czy znalazło się miejsce dla Kubicy?

Robert Kubica
Na kanale F1 pojawił się film o kierowcach, którzy wracali do tego sportu z przysłowiowej „emerytury”. W...

Kalendarz 2023 – VTEC Cup Poland

VTEC Cup Poland
VTEC Cup Poland możecie zobaczyć u nas zarówno w papierowym wydaniu Rally and Race jak i regularnie...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here