Start pierwszej Azjatki w kategorii WRC3 potwierdzony

Enola Hsieh
fot. Enola Hsieh Motorsport - oficjalny profil Facebook

Stajnia Sport Racing Technologies potwierdziła, iż na oesach Tet Rally Liepaja zobaczymy pierwszą Azjatkę w kategorii WRC3. Za kierownicą Fiesty zasiądzie podopieczna GRX Team, Enola Hsieh.

Oficjalnie, na trasach Tet Rajdu Lipawy, ósmej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata 2024, dojdzie do niezwykle ciekawego debiutu. Swój start zapowiedziała bowiem zawodniczka z Azji, Enola Hsieh. Tajwanka wspierana przez stajnię SRT i ekipę Marcusa Gronholma, GRX Team będzie pierwszą Azjatką, która zawalczy o punkty w czteronapędowej grupie WRC3.

Zobacz też: MPAC Junior Cup: pierwsze zwycięstwo Chorążego, nowy lider „generalki”

Nie będzie to pierwszy raz, kiedy Enola zapisuje się na kartach motorsportowej historii. Hsieh jest już bowiem pierwszą kobietą z Azji, która wywalczyła punkty w europejskich mistrzostwach narodowych. Dokonała tego przecinając linię mety Rajdu Arktycznego.

Płeć piękna w WRC3

Enola Hsieh pochodzi z Tajwanu, choć na szybę swoich rajdówek przykleja fińskie barwy. Zawodniczka zadebiutowała w sezonie 2023, biorąc udział w Future SM-Ralli Lahti oraz Hakevuori Ralli. Niestety, nie ukończyła obu tych zawodów, odpowiednio przez problemy osobiste oraz wypadek. Enola pilotowana przez Matiasa Peippo zaliczyła do tej pory trzy starty w bieżącej kampanii. Zajęła dwunaste miejsce w klasie SM2 w Rajdzie Arktycznym, nie dojechała do mety SM Tuuri Ralli ze względu na awarie silnika. Treningowy występ w Vilppulan Talviralli zakończyła na trzecim miejscu w klasie 44. Tajwańsko-fińska drużyna piastuje dziewiąte miejsce w klasie SM2 Mistrzostw Finlandii z dorobkiem ośmiu „oczek”.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 44. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.