Epicki, driftingowy pojedynek Więcek vs Deane w DMEC! [wideo]

Jeżeli szukacie idealnego materiału, który pomoże Wam przekonać się do driftu i świata pokonywania zakrętów w kontrolowanym slajdzie, oto idealna propozycja. Piotr Więcek wygrał czwartą rundę DMEC w Rydze, zaś ozdobą tego triumfu była  walka w finale. Więcek i Deane zgotowali kibicom przepiękny, epicki wręcz popis!

Fani driftingu nie mogli wymarzyć sobie lepszego weekendu… Jednocześnie odbywały się bowiem imprezy dwóch, istotnych dla tego świata czempionatów. Na torze w Słomczynie rywalizowali zawodnicy Driftingowych Mistrzostw Polski, w Rydze pojedynkowała się istna śmietanka driftingowego fachu w Europie w ramach turnieju DMEC. Triumfatorem walki w stolicy europejskiego driftingu na Łotwie był Piotr Więcek. Polak po raz drugi w tym sezonie stanął na najwyższym stopniu podium i umocnił się na prowadzeniu w „generalce”. Jednak prawdziwą ozdobą czwartej rundy DMEC 2022 był finałowy pojedynek. Więcek skrzyżował rękawice z Jamesem Deanem, a efektem tego starcia było wręcz epickie show obu panów.

fot. Drift Masters Grand Prix – oficjalny profil Facebook

Król Więcek Pierwszy

Piotr Więcek jest na najlepszej drodze do tego aby włożyć na głowę piątą koronę mistrza DMEC. Polak ma już na koncie 353 punkty i o 72 wyprzedza Conora Shanahana i Jamesa Deane’a. Irlandczycy zrównali się ze sobą w tabeli. Przed nami już tylko dwie potyczki. Po krótkiej przerwie stawka pucharu zawita w Niemczech (19-21.08), wielki finał kampanii zaplanowano na przełom września i października. Areną starcia będzie Moto Arena Łódź. Biorąc pod uwagę ostatnią destynację, zdobycie tytułu w ojczyźnie będzie nie lada gratką!

Obszerne podsumowanie dotychczasowych rund DMEC 2022 znajdziecie już niebawem w 38. wydaniu magazynu Rally and Race. Jesteśmy już dosłownie o… krok od premiery, swój egzemplarz będziecie mogli nabyć w Empiku, salonikach prasowych i naszym sklepie. Komplet informacji dotyczących serii DMEC znajdziecie na oficjalnej stronie czempionatu.