wtorek, 28 listopada, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaAktualnościERC: Potężna kraksa Csomosa na "Kanarach''

ERC: Potężna kraksa Csomosa na „Kanarach”

Niestety, mamy pierwszą poważną kraksę na „Kanarach”. Miklos Csomos i Atilla Nagy wypadli z trasy oesu „Santa Lucía 1”. Węgierska załoga przebiła się przez metalową barierkę, front ich Skody Fabii Rally2 został doszczętnie zniszczony… Miklos i Atilla nie wznowią rywalizacji w drugiej rundzie Mistrzostw Europy ERC.

Wymagające, kręte odcinki Rally Islas Canarias zbierają swoje żniwo… Na czwartej próbie sportowej doszło do poważnie wyglądającej kraksy. Miklos Csomos pilotowany przez Atillę Nagyego stracił kontrolę nad samochodem w szybkim, lewym zakręcie. Węgrzy przebili się przez metalową barierę i wylądowali poza drogą. Obraz z oficjalnej transmisji na żywo był zatrważający – na ekranach zobaczyliśmy bowiem roztrzaskaną Fabię Rally2 z wyrwanym frontem. Na szczęście potwierdzono, iż obaj zawodnicy wyszli z tej opresji bez szwanku… Co wydaje się wręcz oczywiste, Csomos i Nagy nie wrócą do walki w systemie super rally.


Po pierwszej pętli fotel lidera zajmują urzędujący czempioni FIA ERC – Efren Llarena oraz Sara Fernandez. Podopieczni zespołu MRF Tyres mają iluzoryczną przewagę nad Yoannem Bonnato i Benjaminem Boulloudem. Wirtualne podium 47. Rally Islas Canarias uzupełnia Włoch Andrea Nucita, choć po piętach depcze mu Nowozelandczyk, Hayden Paddon. Nasi reprezentanci znajdują się na szesnastej i dwudziestej szóstej pozycji. Grzegorz Grzyb i Jakub Wróbel tracą przeszło pół minuty, zaś Kołtun i Pleskot ponad minutę. Wulkaniczne asfalty nie są szczęśliwe dla wielu, znanych zawodników. Odległe lokaty piastują bowiem takie tuzy jak Tom Kristensson, Martins Sesks, Mads Ostberg, czy Simone Campadelli. W dużej mierze za ten stan rzeczy odpowiada poranna ruletka oponiarska i kapryśna pogoda.

ERC
fot. Csomós Miklós – Nagy Attila – oficjalny profil Facebook

Wracamy po południu!

Stawka drugiej rundy Rajdowych Mistrzostw Europy ERC powróci do ścigania około 16:20. Zawodnicy raz jeszcze zmierzą się z próbami „Galdar”, „Tejeda” oraz „Santa Lucía”. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, piątkowy etap rywalizacji na „Kanarach” zakończy się punktualnie o 19:00. Sobotni finał składać się będzie z sześciu odcinków w dwóch pętlach.

Korzystając z okazji, zachęcamy Was do sprawdzenia oferty Motowizji. Po raz pierwszy w historii batalia na odcinkach Rajdowych Mistrzostw Świata i Rajdowych Mistrzostw Europy trafia na antenę rodzimej stacji telewizyjnej. Motowizja pokaże wszystkie oesy WRC i ERC 2023 – na żywo, z komentarzem ekspertów i zaproszonych do studia gości. Poza relacjami live na kanale znajdziecie także szczegółowe zapowiedzi rajdów, podsumowanie każdego z etapów, czy wywiady z zawodnikami. Po wszystkie szczegóły zapraszamy na motowizja.pl.

Klasyfikację generalną 47. Rally Islas Canarias 2023 znajdziecie na oficjalnej witrynie ERC. Po najgorętsze wieści z rodzimych oraz europejskich oesów zapraszamy na rallyandrace.pl.

W Rally and Race cenimy sobie zdanie naszych czytelników. Zachęcamy Was do wyrażania własnych opinii i dyskusji w mediach społecznościowych. Jesteśmy też otwarci na wymianę argumentów. Wspólnie budujmy i wspierajmy społeczność kibiców oraz polski motorsport!

Jakub Socha
Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora.

NOWOŚCI

Peugeot 208 Rallye do kupienia tylko w jednym salonie na świecie

Peugeot 205 Rallye był ogromnym sukcesem sprzedażowym, który zaskoczył samego producenta. Zaprezentowany w 1988 roku samochód miał...

Yaris Cup – całkowicie nowa klasa w polskim Rallycrossie

W sezonie 2024 zadebiutuje zupełnie nowa klasa w Mistrzostwach Polski Rallycross. Będzie to Yaris Cup. Pucharowa klasa...

Barbórka Bis z nowymi lokalizacjami

Tydzień po 61 Rajdzie Barbórka odbędzie się Rally Barbórka Bis dla kierowców amatorów. Wydarzenie będzie organizował Witold...

Rajdy kontra wyścigi – akcja roku FIA

W RALLY and RACE kochamy jednakowo rajdy i wyścigi. Zdarza się jednak, że trzeba wybrać jedno z...

61 Rajd Barbórka na żywo w TVN Turbo – harmonogram relacji

Tegoroczna edycja 61. Rajdu Barbórka ponownie będzie transmitowana na żywo. Jednak nie wszystkie odcinki. Będą trzy wejścia...

NAJPOCZYTNIEJSZE