Można to określić jako debiut marzeń. Eryk Goczał i Oriol Mena wygrali w SSV w Rajdzie Dakar 2023!! Odrobili stratę i mogą cieszyć się ze zwycięstwa w legendarnym wydarzeniu. Warto dodać, że Eryk debiutował w tej imprezie.

Wczoraj dobiegła do nas pierwsza znakomita informacja, Eryk i Oriol wygrali 13 etap w SSV, a nawet byli 4 załogą w klasyfikacji generalnej etapu pośród wszystkich startujących załóg. Do upragnione zwycięstwa brakowało 3 minutu i 24 sekundy. Taki wynik mimo kontuzji ręki po wpadnięciu w dużą wyrwę we wcześniejszym odcinku. Załoga stopniowo zmniejszała dystans do lidera, ale finałowy 136 kilometrowy odcinek zostało najwięcej do odrobienia.

Nastoje przed finałowym etapem:

Dzisiaj była walka o wszystko. Młody temperametr nie pozwolił zadowolić się drugim miejscem, które i tak byłoby by wielkim sukcesem. Eryk i Oriol dopięli swego. Zwyciężyli w Rajdzie Dakar.

„Niewiarygodne, wygrywamy Rajd Dakar w naszym debiucie! Chciałem w tym moim pierwszym starcie po prostu być na mecie, a my wygrywamy! To był koszmarnie trudny rajd. Dwa dni temu podjęliśmy niezwykle trudną decyzję strategiczną – jestem niezmiernie wdzięczny mojej rodzinie, mojemu tacie i wujkowi za to, jak nam pomogli. Postawili nas na pierwszym miejscu i zrobili wszystko, abyśmy wygrali. I to się opłaciło. Trudno znaleźć mi w tym momencie słowa. Wygraliśmy Dakar! „– mówił na mecie Eryk